Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Vendégségbe ételt vinni magammal?

Vendégségbe ételt vinni magammal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy kis problémám, ami jelenleg nem is olyan kicsi..

Hétvégén barátomnál nagy családi találkozó lesz, ahova én is "hivatalos" vagyok. Ez lenne az első alkalom amikor találkozok párom szüleivel (tesói ismernek, velük nagyon jól kijövök). Ami gond : a szülők igazi falusi emberek, elég maradiak.. (párom és tesói totál nem ilyenek, nem is igazán vannak jóban a szülőkkel)

Elvileg nagy iszom-eszem találkozó lesz, tele igazi falusi kajákkal, hús hússal, tészta tésztával, töltött káposzta töltött káposztával..

Én viszont glutén és laktóz érzékeny vagyok, és emellett vega is. Nem igazán lenne étel számomra.. max a savanyúság :DD

Párom már mondta otthon, hogy én nem eszek/ehetek minden ételt, de csak annyi volt a válaszuk, hogy finnyás vagyok és majd ők megmutatják milyen a jó étel stb.. szóval fel sem fogják ez betegség...

Barátom mondta, hogy jobban járok, ha viszek ételt magammal, még ha harag is lesz, de én akkor is olyan bunkónak érzem.. :/ Mit kellene csinálnom?


20/l


2015. aug. 31. 09:29
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
7%
Nehogy azt hidd hogy valami bajod lesz ha egy kicsit eszel . Azoktól amiket te eszel mindenki beteg lenne. Csak a te fejedet már tele tömték ezekkel a reklám mű kajákkal.
2015. aug. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
30%
10# akkor nézze végig a sok embert amíg esznek?ha a meghívók nem foglalkoznak azzal,hogy nem ehet egyikből sem,akkor mit kéne tenni?egésznap éhesen ülni?
2015. aug. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
66%

Én sem vinnék otthonról kaját!

Ha a párod szülei nem tudják, nem értik, hogy ez egy betegség, az elsősorban a párod butasága, másrészt bunkóság tőle, hogy nem mondja a szüleinek, főzzenek valami "neked valót" is!


Egyéb a leves levéből + zöldséget

Egyéb a húsok mellé rakott köretből = krumpli, rizs, zöldségek, hasonlók. Ehhez valóban vihetsz magaddal 1-2 szelet glutén-mentes kenyeret, és akkor már ha lesz még feltálalva valami gyümölcs-féle, akkor még azokból is eszel-ehetsz!

Majd a párod szülei is megértik talán, hogy ha orvos tiltja, akkor bizony az tilos!!!

2015. aug. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
11%
Szia!Szerintem igen,vigyél valami kaját.De pl fasirtgolyót vagy amiből ők is tudnak enni.S megkostolhatják.Esetleg egy doksit vinnék hogy mivel jár a laktóz s glutén érzékenység. Ha jól tudom laktózra van gyógyszer,ami segit a tüneteket enyhiteni
2015. aug. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
63%
Remek, nem csodálom, hogy ott tart a világ, ahol.
2015. aug. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
91%

Én vagyok a másik oldal, aki az igazi falusi emberek közé vitte a vegetáriánus párját. Ha ilyen nagy banzáj lesz, akkor valószínűleg lesz mit enned: levesből zöldség (ezt mondjuk nem minden vegetáriánus eszi meg, ha húslevesből van), köret, rántott dolgok (gomba, sajt).


Én úgy oldottam meg (és azóta is mindig ezt teszem), hogy reggel felhívtam anyut hogy pontosan mi lesz a menü. Ha nem lenne olyan, amit a párom megesz, akkor megkérem hogy rántson ki egy kis zöldséget. De ez csak az első pár alkalommal volt gond, azóta megtanulták hogy mit eszik (fura, hogy falun élő emberek agyába is elfér ilyen sok információ, ugye?) és figyelnek rá.


A párom sosem tekintette anyuékat ellenségnek azért, mert azokat eszik amiket. Így anyuék is ennek megfelelően álltak hozz.

2015. aug. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
20%

Ismerős a helyzet... húst én sem nagyon eszek.

Pároméknál úgy oldjuk meg, hogy pl levest eszek, de ha hús van benne, akkor odaadom páromnak - igyekszünk ezt akkor megtenni ha senki nem figyel épp. Eleinte apósom mindig beszólt a hús miatt, mert ő nem tudja elképzelni milyen nem enni húst. Ő csak húst hússal, a köretet tolja odébb Megkaptam én is a finnyás jelzőt. Aztán a családi banzájoknál már következőre én is főztem, segítettem amit tudtam.

Ha pörkölt volt, akkor ettem a köretet esetleg a szaftjából tettem rá. A mai napig nem a legkönnyebb, de mondjuk úgy túl kell esni rajta.


De külön magamnak nem vinnék kaját, bunkóságnak tartom. Esetleg úgy vinnék csak, hogy valami nagy tálat, hogy a családnak, hozzájárulva az összejövetel menüjéhez. És akkor nyilván az olyan kaja lenne, amit én is szeretek...

2015. aug. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is a párodnak kellene a szüleire hatni, neki kellene intézkedni. Elsősorban vele beszélj! Igenis intézkedjen ő...


Ha ott leszel és lesz alkalom, akkor beszéld meg anyósékkal az ételallergiádat, mondd el, hogy ez nem finnyáskodás, hanem sajnos egy létező betegség ilyen és ilyen következményekkel.


A harmadik, hogy én biztosan tekintettel lennék a vendégeim igényére. Az én családomban is van mindenre allergiás. Majd megőrülök, hogy mit adjak neki enni, de azért mindig megtisztelem azzal, hogy gondolok rá is.

2015. aug. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
77%

"Párom már mondta otthon, hogy én nem eszek/ehetek minden ételt, de csak annyi volt a válaszuk, hogy finnyás vagyok és majd ők megmutatják milyen a jó étel stb.. szóval fel sem fogják ez betegség... "


Itt alapvetően a hozzáállással van baj. Hiába mondta a párja, nem akarják tudomásul venni.

Glutén és laktóz pedig az élelmiszerek nagy részében van. Ha a kérdezőnek szerencséje van, akkor tényleg tud zöldséget enni a húslevesből, de feltételezem, hogy a rántott zöldséget is normál lisztből készítenék, és semmi garancia nincs arra, hogy rizs lesz a köret.


A helyedben megpróbálnék a felhozatalból fogyasztani, hátha van olyan étel, ami nem át neked, de rejtenék el a táskámban valami rágcsálni valót, ami adott pillanatban (akár délután) megment az éhen halástól. Gondolom egész napot ott töltitek.

Azt biztosan nem csinálnám, hogy otthonról viszek kész ételt.


Egyébként rengeteg kérdés volt már a gyereknevelés kategóriában, amikor a mama vigyázott a gyerekre, és hiába mondták el neki mit ehet a gyerek, úgy gondolta, csak hisztis, azért nem eszi meg, vagy egyszerűen nem fogadta el, hogy valaki a lisztre is érzékeny lehet, és simán megetette. És az a durva, hogy akkor sem látták be/ismerték be, hogy bajt okoztak, mikor már fetrengett a gyerek a görcsöktől.


Aki valamit nem akar megérteni, annak nem lehet megmagyarázni.

2015. aug. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
71%

"Milyen emberek vagytok, hogy szeretintetek normális ez?"


Hmm. Nem is tudom. Ha én vendégül látok valakit, és az előre szól, hogy mit nem ehet, és én juszt leszarom, akkor én milyen ember vagyok?


"Mit szólnátok, ha nálatok csomagolná ki valaki a kajájá, mert külön hozott??"


Megint csak, ha akkora neveletlen paraszt vagyok, hogy nem tartom szem előtt, hogy allergiás, akkor nincs jogom szólni.


Milyen ember az, akinek az a fontosabb, hogy a paraszt ne sértődjön meg, minthogy a vendég tudjon normálisan enni. És már megint az, hogy a pasiról hogy merjük elképzelni, hogy főz, de ha a lány visz magának kaját, akkor főzzön mindenkire.


Gusztustalan ez a "jaj, csak nehogy kiállj magadért a vénasszony előtt". Nem ILLIK. Magyarok vagyunk, nem ILLIK szólni, ILLIK lenyelni a szart.

2015. aug. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!