Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Vendégségbe ételt vinni magammal?

Vendégségbe ételt vinni magammal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy kis problémám, ami jelenleg nem is olyan kicsi..

Hétvégén barátomnál nagy családi találkozó lesz, ahova én is "hivatalos" vagyok. Ez lenne az első alkalom amikor találkozok párom szüleivel (tesói ismernek, velük nagyon jól kijövök). Ami gond : a szülők igazi falusi emberek, elég maradiak.. (párom és tesói totál nem ilyenek, nem is igazán vannak jóban a szülőkkel)

Elvileg nagy iszom-eszem találkozó lesz, tele igazi falusi kajákkal, hús hússal, tészta tésztával, töltött káposzta töltött káposztával..

Én viszont glutén és laktóz érzékeny vagyok, és emellett vega is. Nem igazán lenne étel számomra.. max a savanyúság :DD

Párom már mondta otthon, hogy én nem eszek/ehetek minden ételt, de csak annyi volt a válaszuk, hogy finnyás vagyok és majd ők megmutatják milyen a jó étel stb.. szóval fel sem fogják ez betegség...

Barátom mondta, hogy jobban járok, ha viszek ételt magammal, még ha harag is lesz, de én akkor is olyan bunkónak érzem.. :/ Mit kellene csinálnom?


20/l


2015. aug. 31. 09:29
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
83%
Fenét! A párodnak kéne egy adag ételt neked félretenni amit te is megehetsz!
2015. aug. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ne vigyél semmit, de amikor kínálnak mondd el szépen, hogy ez egy betegség, ill. hogy milyen következményei lehetnek ha mégis megeszed az ő ételeiket.

Párodra meg nem mondok inkább semmit... esetleg neki kellene gondoskodni arról, hogy legyen valami ami te is ehetsz, nem pedig te vigyél kaját.

2015. aug. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
83%

Ne vigyél kaját. Menj el, de ne egyél és kész. Előtte kajálj be jól, ott meg max. igyál. Ha megkérdezik, akkor meg meséld el, hogy ez miért van, nem tudod megemészteni, mivel jár...


(Amúgy nem tudom, hgoy érzékenységek mellé miért kellett még egy mű elvonást csinálnod, de mindegy... :) )

2015. aug. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
14%

Én nem tudom, mit kéne a párjának tenni, azon kívül, hogy szólt. Álljon oda ő is főzni, vagy mi?


Semmi baj nincs azzal, ha viszel enni. Sértődés biztosan lesz, de ennyi erővel neked több jogod van megsértődni, mint nekik.

2015. aug. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ne vigyél magadnak kaját. A párodnak kéne szólni szüleidnek hogy csináljanak neked is valamit, ha meg nem sikerül , akkor csináljon ő maga neked valamit. De ezért neked nem kéne szólni. Magától kellene rájönnie.
2015. aug. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
69%
(5) Az alatt hogy csináljon valamit, nem azt értem hogy 5 csillagos 100 fogásos ebédet. Valami egyszerűt amit még egy gyerek is megtud csinálni.
2015. aug. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
63%

Ha kinálgatnak és tényleg nem fogjàk fel,akkor mondd el érthetően,hogy te ezeket nem eheted sajnos,mert laktóz és glutén érzékeny vagy. Attól mert falusiak még nem hülyék,hogy ne értsék meg.De ha mégis azt hajtogatják,hogy csak finnyás vagy,akkor hagyd rájuk.

Szerintem a párodnak kéne gondoskodnia neked egy tál ételről,elvégre ők hívnak meg kajálni. De ha neki eszébe se jut akkor vigyél olyan műanyag ételhordóban magadnak kaját,és amikor esznek megmelegïted és azt eszed. De komolyan mondom,hogyha nem fogják fel,hogy ez nem hiszti,akkor csak őket minősíti.

Egyébként én ha meghívok vendégsébe valakit,akkor ha van speciális igénye(érzékenység) akkor úgy főzök,hogy ő is ehessen..szóval szerintem kicsit bunkók ezen a téren,de az is lehet,hogy legközelebb ha hívnak,akkor már gondolnak ràd is a kaja téren.

2015. aug. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
67%

Pl. főtt krumplit vagy rántottát. Max gluténmentes kenyeret vigyél, ha úgy érzed, a táskádba rejtve, ha véletlenül rántotta lesz a választás.

Csak hogy egyél. Abból, ami ott van. Ne sajátot.

2015. aug. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
19%
Két lehetőség van. Az egyik, hogy nem viszel semmit és eszel azt, ami van. Biztosan találsz olyat, amit megehetsz. A másik, viszel valami általad készített, minden mentes különlegességet amivel megvendegelheted őket.
2015. aug. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
61%

Hát, akkor nem mondok semmit, hajrá..ha szerintetek nem illetlenség vendégségbe kaját vinni, csak magadnak, amit ott kicsomagolsz és megeszel ebéd közben, akkor hajrá, csináljátok.

Lehet, hogy butusok a szülei, de az is tuti, hogy ezzel a lépéssel nem lennél szimpatikus. Azt fogják érezni, hogy lenézed őket, hisztis vagy.Hiába nincs igazuk.

A pasid magyarázza el előtte, mivel jár, szépen kérje meg...de ott ha nem eszel vagy ha főtt krumplit eszel savanyúval, az is jobb, mert ők készítették neked.


Milyen emberek vagytok, hogy szeretintetek normális ez?

Mit szólnátok, ha nálatok csomagolná ki valaki a kajájá, mert külön hozott??

2015. aug. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!