Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Vendégségbe ételt vinni magammal?

Vendégségbe ételt vinni magammal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy kis problémám, ami jelenleg nem is olyan kicsi..

Hétvégén barátomnál nagy családi találkozó lesz, ahova én is "hivatalos" vagyok. Ez lenne az első alkalom amikor találkozok párom szüleivel (tesói ismernek, velük nagyon jól kijövök). Ami gond : a szülők igazi falusi emberek, elég maradiak.. (párom és tesói totál nem ilyenek, nem is igazán vannak jóban a szülőkkel)

Elvileg nagy iszom-eszem találkozó lesz, tele igazi falusi kajákkal, hús hússal, tészta tésztával, töltött káposzta töltött káposztával..

Én viszont glutén és laktóz érzékeny vagyok, és emellett vega is. Nem igazán lenne étel számomra.. max a savanyúság :DD

Párom már mondta otthon, hogy én nem eszek/ehetek minden ételt, de csak annyi volt a válaszuk, hogy finnyás vagyok és majd ők megmutatják milyen a jó étel stb.. szóval fel sem fogják ez betegség...

Barátom mondta, hogy jobban járok, ha viszek ételt magammal, még ha harag is lesz, de én akkor is olyan bunkónak érzem.. :/ Mit kellene csinálnom?


20/l


2015. aug. 31. 09:29
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
38%
De kaját vinni nagyobb taplóság, mint egyáltalán rá se nézni a főztjére. Abból is megérti, hogy mi van...
2015. aug. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
62%

Nem taplóság az, hogy ételt készítesz magadnak.


Szólva lett, finnyásnak lett titulálva, innentől nem akadhat ki.

2015. aug. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
91%
Nos, ha glutén érzékeny is, akkor egyáltalán nem ehet semmilyen rántott dolgot, sem sajtot, sem gombát,vagy egyebet, lévén a panírban ott a liszt.(ergo ha ezt meg bírná enni a kérdező, akkor nem volna glutén-érzékeny ugye )Itt nem a vegetareizmus a fő gond, hanem ezek. A töltött káposztában nincs semmi amit nem ehetnél, nyilván lesz benne csak úgy káposzta is, nem csak a betöltött, azt megeheted. Ha nem a kedvenc, egyszer akkor is ki lehet bírni. Eszem-iszom dínom dánom, biztosan lesznek zöldségek és köretek, amiből ehetsz. Plusz a leves, vagy a benne főtt zöldségek. Ha pedig tartós lesz a kapcsolat és jó viszonyt alakítotok ki, idővel nyilván belejönnek, hogy olyasmit is készítsenek, ami neked is tökéletesen megfelel. Még ilyen paraméterek mellett is biztosan lesz olyan étel, amiből ehetsz. A lényeg, hogy az allergénekre figyelj (mondjuk ez sem mindegy, hogy csak intoleranciád van, avagy allergiád, mert az első eset azért nem olyan vészes, hogy 1-1 alkalommmal pici bűnözés ne férjen bele, ha az utóbbi, akkor az nem tréfa ugye,nekem is az van, mondjuk vega nem vagyok, megőrűlnék hús nélkül, nő létemre), nyilván nem lesz mindenben glutén meg laktóz. Én ételt nem vinnék, szörnyen illetlen, az meg majd a jövőbeni hozzáállásukon úgy is látszani fog, hogy mennyire kedveskednek Neked és figyelnek Rád avval, hogy készítenek számodra is ehető ételt. Ha erre a jövőben sem lesznek hajlandóak, akkor azért elgondolkodnék a viszonyrendszereken. Én imádom anyósom, meg-megjegyzi, hogy gebe vagyok, de sosem tukmál olyasmivel amit nem ehetek, megszokta, hogy nyista kenyér meg köret és hogy nem eszem sütit sem. Azt még csinált is nekem minden-mentest, mire megtudta szegény, hogy édességet alapon nem eszem, mert ki nem állhatom, ezt nehezen értette meg, hogy sem allergiához, sem diétához nincs köze, ilyen az izlésem.:) Ez lesz az első alkalom, adjál esélyt Nekik, majd belejönnek, ha fontos számukra a fiúk és a választottja.
2015. aug. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
68%
*vegetarianizmus-t akartam írni, értelemszerűen :)
2015. aug. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
73%

Úgy látom,elég sok hozzászólónak fingja nincs az ételallergiákról....

A laktóz érzékenység még nem is olyan nagy gáz, én családi kajáláskor beveszem a laktát kapszulákat, azt jó napot.

De a glutén allergia...halló emberek!

Az, akinek gluténmentesen kell étkeznie, az nem csak a kenyeret nem eheti meg. Teljesen elszeparáltan kell neki főzni, nem lehet ugyanabban az edényben, azzal a fakanállal. Én megkenem a vajaskenyeremet és nem adhatom át neki a kenőkést, sőt, ő azt a vajat nem is használhatja, amibe én kotorásztam bele. És ez csak 1 példa.

Nehéz dilemmában vagy, Kérdező. Ha nem viszel enni, ott fogsz ülni, míg a többiek falatoznak. Ha viszel enni, lehet, hogy kiakad a familia, főleg a párod anyja. Falusiak lévén, nem kérheted, hogy főzzön neked gluténmentest, gyanítom, hogy erre a konyha nem is alkalmas.

Azt semmiképp ne hagyd, hogy finnyás fruskának tartsanak, el kell magyarázni, hogy ez nem úri passzió. El se tudom képzelni, hogyan fogsz ott tölteni egy hétvégét, ha jól alakul minden és komoly dolog lesz a kapcsolatból.

Azért fel a fejjel, szorítok neked.

2015. aug. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
12%
Sem a laktóz-, sem a gluténérzékenység nem halálos allergia, 25.
2015. aug. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
62%
Én laktóz-intoleranciával élek, étteremben is simán megeszek mindent, csak elötte rágótablettázom + figyelek arra, hogy mi van benne( ha kell megkérdezem) szerintem sosem fogadnának el mint a fiúk párja, ha már az első találkozásnál viszed a saját ebédedet. Párodnak kéne elmagyarázni, hogy ez betegség, ha olyat eszel ez meg ez lesz, ha lehet akkor az ő húst hússal stb stb kajájukból cináljanak olyat amit te is megehetsz.
2015. aug. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván nem hal bele, legfeljebb egész hétvégén hasmenése lesz, görcsöl, kínlódik, sőt van olyan, akinél a lisztérzékenység légúti tünetekben nyilvánul meg.


Hajrá, inkább szenvedjen, csak nehogy megsértsen valakit, aki nem akarja tudomásul venni, hogy beteg.

Előttem valaki pontosan megfogalmazta, mi a nehézség a gluténmentes főzésnél. Nem hiszem, hogy ezeket a kritériumokat mind betartanák a kérdező kedvéért.


Szerintem vigyél nasit. A párod is ezt javasolja, és ő jobban ismeri a családját.

2015. aug. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
59%

Nem kéne keverni az érzékenységet az allergiával. Nem halálos az allergia sem, csak akkor, ha pont a légcsöved durran be....

Egyébként várom azok jelentkezését, akik szeretik, ha folyamatosan gyulladásban van a teljes belső hóbelebancuk.

Tájékozódni kellene, mielőtt elítélsz valakit bármilyen okból kifolyólag.

2015. aug. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
42%

Mindig elámulok, mikor ilyet hallok, hogy "egyszer ki lehet bírni". Még akkor is, ha csak arra mondják, aki nem akar enni valamit, és nincs szó allergiáról.


Ilyet mondhatsz a 18 év alatti gyerekednek, egy másik felnőttnek nem.


Nem halálos... ez igaz, de nem úgy kell élni az életet, hogy pont annyira legyen szar, amennyire még nem halálos.


Annyira szuper, nem-halálos érzés, amikor akkorára puffadsz, hogy majd' elrepülsz, úgy görcsölsz, hogy leizzadsz bele, és az égvilágon semmire nem tudsz koncentrálni, csak arra, hogy ne fosd össze magad.


De nehogy megsértsük egy konténerrel a nénit. Nekem kiskoromban anyukám, tinikoromban már magam csináltam családi összejövetelekre a kajámat, és vittem magammal.

És szerintem ez a jobb megoldás, mint elvárni, hogy egyetlen ember miatt vegyen meg egy csomó drága mentes vagy helyettesítő terméket.

2015. aug. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!