Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Villanyszámla ügy.

Figyelt kérdés

Éves villanyszámla elszámolás érkezett. Fizetendő 50.000Ft, eddigi években nem kellett ráfizetünk. Anyós itt lakik velünk, s fél faluban kipanaszkodta magát, hogy én akkora számlát csináltam stb.


Babával vagyok itthon, napközben max a tv + laptop megy, de az is csak annyi időre amíg ténylegesen használom (vagyis nappal 2-3 óránál nem több, amennyit a babámmal nézem vagy míg ő alszik)Főzéshez a gáztüzhelyt használom, a villanyos sütő részt általában max hétvégén, s nagyon ritkán mixert vagy ilyesmit. Szóval nem hinném hogy mióta itthon vagyok többet fogyasztanék, előtte is csak ennyit használtam, kivéve azt a kis plusz tévézős időt.

Viszont anyósomnak télen lett egy új szokása, reggelente a konyhában hajnalban bekapcsolta a villanysütőt és kinyitva az ajtaját avval fűtött órákig, mert nem volt kedve befűteni a cserépkályhába. Párom szólt neki akkor,hogy talán inkább begyújtani kéne, s utólag is szólt, mikor megkaptuk a számlát, de anyósom köti az ebet a karóhoz hogy akkor is én csináltam a nagy számlát.

Szerintetek mi fogyaszt többet hogy kb novembertől-áprilisig reggelente majd minden nap ott üldögélt a nyitott sütő mellett kávézgatva, vagy hogy 2-3 órával tovább megy a tévé mint egyébként?



2015. júl. 20. 15:04
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Egyébként minden számlát mi fizetünk, ő csak havi egyszer megvesz egy gázpalackot+ 1 kenyér naponta. Ennyi.
2015. júl. 20. 15:28
 12/32 anonim ***** válasza:
17%
És miért nem fűtötök be ti? Neki kell vágni a fát? Lehet ahhoz ennyi idősen már nem nagyon van kedve.
2015. júl. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha ti fizettek mindent, akkor meg végképp ne nyafogjon. :)
2015. júl. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Kedves 12-es. A párom mindig vágott előre fát + gyújtóst, szóval ez nem lehetett gond. S én télen nagy pocakkal nem mászkáltam hajnali 4kor a konyhában, mert ez kedvenc ideje anyósomnak, a párom meg olyankor már készülődött dolgozni, nem begyújtással bíbelődött, azt én szoktam csak később pár órával. S anyósom csak 50 éves.
2015. júl. 20. 15:48
 15/32 anonim ***** válasza:
89%
Kb 3000-ért lehet venni egy kütyüt, ami megméri mennyit fogyaszt a villanysütő és mennyit a laptop, stb. Azzal meg tudnád neki pontosan mutatni a fogyasztást és talán elhinné. Talán tudnál egyet venni használtan és utána eladni ugyanannyiért. A villanysütő nagyon sokat fogyaszt, ezt mondjuk én is tudom.
2015. júl. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

szerintem jobban járnátok ha külön mennétek, mert ebből csak a vita lesz. természetesen a tűzhely miatt volt ez a nagy ráfizetés. én akkor fűtöttem a gáztűzhellyel amikor megvolt egy összeg a hónapban, annyit fizettem mindig, függetlenül a fogyasztástól. (panel)

de kertesházban eszembe nem jutna órákig nyitott ajtóval nyomtani.. bizonyítsd be neki, hogy mennyit fogyaszt és húzzatok el onnan, majd rájön.

2015. júl. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Gondoltunk már költözésre. Sajnos más problémák is vannak vele. A probléma az, hogy a ház a mienk, s így már a szocpolt se kapnánk meg vásárlásra hisz van lakástulajdonunk. Egyébként meg nincs rá lehetőségünk.
2015. júl. 20. 16:04
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Most felröhögtem, mert az exem meg a gázsütővel fűtött néha, mert az olcsóbb. Hát nem. :D
2015. júl. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy a sütő. Mert ami hőt ad ki, az több áramot fogyaszt, mint a többi.
2015. júl. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, jaj... na, kettő dolog:


"Anyós itt lakik velünk" >> ezen tessenek változtatni, de sürgősen. Közös lónak túros a háta.


Az elektromos áramot sokféleképpen lehet hasznosítani, a folyamatok hatásfoka eltérő. Ha az áramot hővé alakítod, ahhoz kell egy nagy ellenállású vezető, hőszál, amelyen - nagyon leegyszerűsítve - az áram áthaladásakor hő termelődik. Ez egy nagyon energiaigényes feladat, alacsony hatásfokkal, azaz a villamos energiát hőenergiává alakítani az bizony úri muri. Nézd csak meg, hogy egy 120 literes villanybojler mennyire pörgeti a villanyórát... a villanysütő, ha beállítod 220 fokra, és nyitva hagyod a sütő ajtaját, na az hasonlóan "eszi" az áramot.

Egy anyóstól nyilván nem vár el az ember komplex villamosságtani ismereteket, de azt el lehet neki mondani, hogy: anyuka, ne hagyja egész nap menni a villanysütőt, mert drága!

2015. júl. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!