Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kinek van igaza, kinek kéne...

Kinek van igaza, kinek kéne fizetni?

Figyelt kérdés

Adott a férjem és én. Nem élünk úgy, mint Marci hevesen, de van megtakarításunk (bár ezt főképp szüleimnek köszönhetjük, tőlük nászajándéknak pénzt kaptunk, aminek csak egy részét költöttük el). Ehhez adott az anyósom, aki nemhogy nem segít (nem várom el tőle, sőt, nagyon utálom, ha valaki segít), de állandóan kunyerál. Pontosabban jön, eldünnyögi, hogy jajj, tönkrement ez, tönkrement az (félévente tönkrevág gy olyan gépet, ami az én anyukám keze alatt 20 éveket kibír. Ezt egy gépnél még lehet gyári hibának mondani, de hogy tényleg félévente kell neki valamit cserélni, az már több, mint a 'nem volt jó a gép'.). Ilyenkor - mivel neki "nincs pénze", férjem segíteni akar. Nyilván, az anyja. Csakhogy nekünk is kell a pénz, ráadásul itt a fél éves baba, lenne mire költeni. Anyósnak van 3 másik gyereke, már egy se hajlandó segíteni neki. Tulajdonképp nem tudom, mit csinálhat a pénzzel, több a bevétele, mint nekünk csp-stül gyedestül, és egyedül van, mégis mindig mindent mással vetet meg.


Szóval most tönkrement egy mérőóra, 20 000 lenne+ munkadíj, hogy kifizessék. Ha meghúzzuk magunkat, ki tudjuk fizetni, de nyáron vettünk mosógépet neki, mert a régi elöltöltős, és a "fájós derekával már olyan mélyen van" - állandóan hívogatta a fiát, hogy menjen segíteni kipakolni a mosógépet. Nekem nagyon nem tetszik ez az ötlet, mert mondom, fél éves a gyerek, nehogy már mi húzzuk meg magunkat, hogy a nagyikának megint ne kelljen fizetni...


Eddig két érvet hallottam, az egyik, hogy dehát a férjem anyja és a gyerekünk nagyanyja, segítenünk KELL rajta. A másik az élősködőket le kell szoktatni, nem véletlen nem segít neki már senki, nekünk meg ott a gyerek, ha van kidobni való 20+ezrünk.


Szerintetek kinek kéne kifizetni a cserét? Kérlek benneteket, ne pontozzátok le egymást. Érdekel minden vélemény, hozzászólás, tanács, mert eléggé el vagyok keseredve, a legextrémebb megoldási javaslat is bejöhet. Köszi!



2015. jan. 2. 13:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Milyen mérőóra ?
2015. jan. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondjátok azt, hogy besegítetek neki, de az egészet nem tudjátok állni.
2015. jan. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
És úgy nem lehetne hogy akkor most utoljára segítenétek neki,de ezt is csak felesbe vagy osszák el minden testvér között és akkor máris nem lenne sok egynek az a 20 000 ft.Különben neked van igazad,és a férjednek is már ti legyetek az elsők,szerintem az anyósod kihasználja a fia jóindulatát.
2015. jan. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%

Jaja, segíteni kell, de nem eszetlenül. Pl ha nekem olyan baj lenne, hogy le kell hajolni am osógéphez, akkor tuti egyszerűen aláraknék valamit és megemelném, aztán ezsed nem eszed ez van alapon probléma megoldva.

Az órához semmi közötök, meg kell mondani, hogy nektek sincs pénzetek, ennyi.

2015. jan. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Elöször is nem ártana megnézni, hogy a mamának milyen háztartási gépei vannak - mert ha minden esetben vesz egy olcsó(bba)t, akkor valószínüleg a minösége rossz a készülékeknek és azért mennek rekordidö alatt tönkre.

A méröórát MOST kifizetném, de utána meg kellene beszélni vele a dolgokat, hogy ez ilyen módon nem mehet a végtelenségig.

(Ezt ELÖSZÖR a férjeddel kellene egyeztetni és ha te ketten egyetértetek, akkor közösen beszélni a mamával).


Ha szerinte nem tud a saját jövedelméböl kijönni, akkor két lehetöség van.

Vagy veletek együtt átszámoljátok, hogy mennyi a bevétele és mennyi a kiadása (mert az, hoyg többet kap, mint ti, még nem jelenti azt, hogy ténylegesen több is van neki).

Ebböl jó esetben kiderül, hogy havi X összeg az, ami esetleg megmarad a szükséges kiadásokon felül, rosszabb (és valószínübb) esetben nullára jon ki az egész.


Ez utóbbi esetben a mamával közösen meg tudjátok beszélni, hogy ö hol tudna spórolni, vagy ha feltétlen szükséges, mennyi az, amivel támogatni kellene. Ebbe viszont be kellene a többi gyerekét is vonni.

2015. jan. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Én nem segítenék, hiszen írod, hogy több bevétele van, mint nektek. Tanulja meg beosztani a pénzt, hogy ki tudja saját maga fizetni az ilyen plusz kiadásokat.

Ha nem húzzátok meg a határt, akkor ennek sose lesz vége.

2015. jan. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%

Fizesse ő.

Én nagymuterom is csak akkor szeretett minket, amikor tudta, hogy van egy kis pénzünk...


A férjedet meg neveld meg, mekkora papucs már, hogy bedől az anyuci kártyának...

2015. jan. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ne legyen közted és a férjed között családi vita, kössetek kompromisszumot. Segítsetek is meg ne is. Mondjátok meg a mamának, hogy CSAK 5000 forinttal tudtok beszállni a költségekbe. A többit rendezze ő. Innentől kezdve nem kell a panaszáradatot, vagy a sértegetését hallgatni. Ha ez a megoldás nem tetszik neki, akkor ezentúl nem kell segíteni őt anyagilag.

Így olvasva, most ti vagytok a fejős tehene..

2015. jan. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen mérőóra de a szolgàltató engedi kifizetni részletekben is. Csak kérvényezni kell. De én megnézném azt a bizonylatot ami a cseréről szól. Nekem kamunak tűnik....
2015. jan. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nincs bizonylat a cseréről egyenlőre, csak rákérdezett, mennyibe kerülne. Egyébként ez a részlet dolog eddig nem jutott eszébe senkinek, köszi az ötletet, utána nézünk!


Köszönjük a válaszokat!

Férjem testvérei az egészről hallani sem akarnak, mert ők ebből már "kinőttek", kerek perec közölték, hogy oldjuk meg mi, vagy hagyjuk békén megoldani a problemáit. Férjem szerint meg egy 60+ nőt nem lehet már nevelni - amiben van valami, de ez meg így nem állapot. Valóban mi vagyunk a tehénke, ráadásul a megtakarított pénzünk jó része sem tőlünk van, hanem ráadásul az én szüleimtől, ettől sem érzem tisztességesnek, hogy állandóan mi pattogunk. Gondolom, a szüleim azt gondolták, hogy a pénzt majd az unokákra költjük, ha lesznek - nem anyósom három balkezére

Csakhogy képtelen rá, tényleg, olyan szinten életképtelen, hogy az már fáj.

2015. jan. 2. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!