Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Villanyszámla ügy.

Figyelt kérdés

Éves villanyszámla elszámolás érkezett. Fizetendő 50.000Ft, eddigi években nem kellett ráfizetünk. Anyós itt lakik velünk, s fél faluban kipanaszkodta magát, hogy én akkora számlát csináltam stb.


Babával vagyok itthon, napközben max a tv + laptop megy, de az is csak annyi időre amíg ténylegesen használom (vagyis nappal 2-3 óránál nem több, amennyit a babámmal nézem vagy míg ő alszik)Főzéshez a gáztüzhelyt használom, a villanyos sütő részt általában max hétvégén, s nagyon ritkán mixert vagy ilyesmit. Szóval nem hinném hogy mióta itthon vagyok többet fogyasztanék, előtte is csak ennyit használtam, kivéve azt a kis plusz tévézős időt.

Viszont anyósomnak télen lett egy új szokása, reggelente a konyhában hajnalban bekapcsolta a villanysütőt és kinyitva az ajtaját avval fűtött órákig, mert nem volt kedve befűteni a cserépkályhába. Párom szólt neki akkor,hogy talán inkább begyújtani kéne, s utólag is szólt, mikor megkaptuk a számlát, de anyósom köti az ebet a karóhoz hogy akkor is én csináltam a nagy számlát.

Szerintetek mi fogyaszt többet hogy kb novembertől-áprilisig reggelente majd minden nap ott üldögélt a nyitott sütő mellett kávézgatva, vagy hogy 2-3 órával tovább megy a tévé mint egyébként?



2015. júl. 20. 15:04
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Egy nagy lcd tv használ kb óránként kb 200 wattot, a villany sütő 2000 wattot.
2015. júl. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
94%

A villanysütő nyert.

Rossz a közösködés, külön kellene mennetek, vagy külön villanyóra kellene.

2015. júl. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

A fogyasztás rá is van írva az egyes gépekre, de ki is bérelhetsz az ELMŰ-től egy fogyasztásmérőt, és avval le is mérheted őket.

Valamint kikapcsolhattok mindent, és egyesével mehetnek a gépek, és ekkor nézhetitek a villanyórát, mennyire pörög.

2015. júl. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
A villanysütő nagyon sokat fogyaszt!Ne viccelj már,reggelente órákig azzal fűtött???Nem normális komolyan.Rá van írva ezekre a dolgokra általában,hogy hány wattot fogyasztanak.(én úgy tudom)De mióta él veletek?Nyilván te tudod,azelőtt mi volt az átlag,és ha azóta van,mióta ott rontja a levegőt,akkor nem tudom,miért kérdés ez...
2015. júl. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
98%
Komolyan a sütővel fűt?! Az ő hibája a magas villanyszámla, csak ő ezt nem képes vagy nem is akarja belátni, mert gondolom nem akarja kifizetni. Meg kell győznöd a háztartásodban másokat arról, hogy az anyós pazarolja az áramot a buta fűtési szokásával, és ha mindenki a te oldaladon áll, kénytelen lesz beismerni.
2015. júl. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
külön menni!
2015. júl. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Ezért (is) jobb diktálni az óraállást, mint átalányt fizetni. Akkor legkésőbb hó végén kiderül, ha nagyon megugrik a fogyasztás.
2015. júl. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
40%
El kell rontani a sütőt, hogy ne használhassa.
2015. júl. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Gondoltam én is hogy a sütő. Évek óta,a férje halála óta, velünk él, de ez a tűzhely tavaly lett véve, előtte gázos volt a sütő része is, így kénytelen volt rendesen befűteni.
2015. júl. 20. 15:26
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként még egy kis villanyrezsó is többet fogyaszt, mint egy tévé, nemhogy egy sütő.
2015. júl. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!