Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Trehány anyós! Hogyan tudnék...

Trehány anyós! Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés
a probléma a következő: Van párom már lassan 1 éve, szeretem is, jó szakmája van, jó esze, csak nemakar dolgozni, az életkörülményeit meg hagyjuk... A párom a nyugdijas anyjával él eggyütt, aki 64 éves, cukorbeteg, de van itt más is. Normális velem az anyja, nem vág alám meg stb, de viszont rettenetesen trehány, pl. 3 naponta mosogat, az étkező asztalon áll halomra a mosatlan, ugy hogy pl. kajálni le se tudok ülni , ez azért van, mert ott mindeki akkor eszik amikor akar/vagy mikor éhes a saját szobájában.. a TISZTA (!)tányérokat a földön tartja a konyhát már vagy 20 éve ki se festették, meg nyáron is a konyhba voltunk párommal, erre bejön az anyja egyszál bugyiba, kisnadrágba, még melltartó se volt rajta..... Hogyan tudnék ezen változtatni? Párom mondta h költözzek oda, ő nem akar albérletezni velem, mert ő nem hagyja el az anyját... De én meg nem akarok oda költözni, nem birom az igénytelenséget, meg 25 évesen nem életcélom h egy fűtés nélküli lepukkadt szocreál lakásba éljek, vacoghatok majd még eleget, annál még a panel is jobb, ha hazajövök páromtól, néha már kész luxusnak érzem azt a KÖZÉPKATEGÓRIÁS, FELÚJITOTT LAKÁST AHOL FELNŐTTEM... Más még az anyósom korába 63 évesen még dolgozik!

2014. szept. 27. 11:42
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
83%

"Pedig nem halálos beteg az anyja, bár el kell vinni dokihoz (cukros doki, szem ész... amugy meg a mamika nem csinál semmit, csak TV-zik egész nap a kicsi szobába"


Szerinted 63 évesen mekkora eséllyel veszik fel bárhova is? Apám 55 éves, és 3 éve nem talál munkát, pedig szakember a szakmájában.



"pedig már mondtam páromnak h keressünk neki egy napközi otthont nyugdijasokbak, amikről jókat hallottam már, ott segítenek neki, tud ismerkedni korabeliekel, stb."


Ez azért a pofátlanság netovábbja. Alig 1 éve vagy a fickóval, de már öregotthonba dugnád az anyját. Fúj, kérdező, kicsit szállj már magadba.

2014. szept. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
80%
én sztem jó lány vagy, ne b...d el az életed erre a senkire...... 25 éves vagy? keress egy másik pasit akinek szülhetsz......
2014. szept. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
95%
Emlegeted a futes nelkuli lakast. Miert? Ha pasival maradsz, miert szamolsz arra, hogy odakoltozz. Szerezz/szerezzetek magatoknak lakast. A pasi semmit sem er a cicahazaval egyutt. Nem okos, mas is tud cicahazat epiteni, szamitogepet hasznalni, stb. Kivancsi lennek mi az a nagyon jo szakmaja. Munkakerulo lepukkant, mocskos valaki.
2014. szept. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:

11/13: az nem öregek otthona -.-" hanem napközi, mellette tudna dolgozni, munka után meg érte menne nyilván... amit irtam.. Szövegértelmezés!

Amugy karosszéria lakatos szakija van, meg még ért az autókhoz is

2014. szept. 27. 12:07
 15/47 A kérdező kommentje:
jah és jól tanult mert egy suliba jártunk régen,oklevelet is kapott év végén, kitűnőre vizsgázott a szakmájában, de az egy dolog h jól tanult ha nem akar dolgozni,
2014. szept. 27. 12:12
 16/47 A kérdező kommentje:
Nagyon szomorú vagyok, mert szeretem a páromat, de amint szóba kerül az anyja, a munkanélküliség, stb én világgá futnék. Meg félek váltani... :(
2014. szept. 27. 12:17
 17/47 anonim ***** válasza:
86%
az ápolási díjra ne is gondoljon, egy kézműtét nem indokolja.
2014. szept. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, ne félj váltani, innen már csak felfelé van.


26 éves vagyok, 2 éve házas, a saját lakásunkban élek a férjemmel, van fűtés, fürdés, mosogatás, sőt mindig ő mosogat stb. Érzed a kontrasztot? Egy év van köztünk, de neked erre ezzel a pasival mégcsak esélyed sincsen. Nem hogy 1-2 év múlva, de 5-10 év múlva sem! Nem szeretnél te is normális életet? Nem vagytok egymáshoz valók.


A pasid egy igénytelen nagy nulla. Hidd el, ha ezt látta otthon, ezt fogja tovább vinni, tehát ha valami csoda folytán találna munkát és otthagyná az anyját, de nem fogja, mert dolgozni nem akar, és az anyja jó alibi, akkor is az ő mentalitását vinné tovább...a koszt, a minek festeni, az elég 15 fok egész életemben megvoltam 15 fokban, bezzeg anyámnak is jó...


Nem azt mondom, jönnek szar körülmények közül emberek, de azok akarnak haladni. A te párod nem akar. Neki egy szutykos, buta kis proli lány kell, akinek megfelel ez az életmód. Neked meg egy igényes, rendes férfi.


Ha meg nem fogod az idődet és az energiádat rápazarolni, akkor találhatsz is ilyet.


25 éves vagy. Ne vesztegess rá még éveket, ne 30 évesen döbbenj rá, hogy elvesztegetted a fiatalságodat egy hülyére és kezdheted elölről a pár keresést, és már az idő is szorítani kezd a családalapítás miatt stb.

2014. szept. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:
Utolsó: Szia! Igen érzem, és érzem akkor is, ha pl. tőllünk hozzá megyek el. Az a baj h nrki megfelel a segélyke (de utálom ezt a szót) és a mamika 70-80 ezres nyugdíja, a paprikáskrumpli-vajaskenyér kombó és az h legyen (valamilyen ) fedél a feje felett... Én nem igy nőttem fel, 10 éve ujitottuk fel a lakásunkat, bár előtte is jó volt, de igy azért jobb. Van fűtésünk (mindig is volt)rend is volt, fel van gépiesítve a házunk, szép de használt, felujitott butorokkal. Brtoméknak pl. mikrójuk sincs, ami tök furán ért, pedig városi gyerek, meg stb... Szerinte a mikró sokat fogyaszt, szerinte sokat zabál a mosogatógép is, neki minden, minden... Ahogy írtam az a baj h az apja iszonyatosan fukar ember volt, még egy pálcikás jégkrémet is sajnlt pátoméktól m ikor kicsik voltak az öccsével, meg pl. műanyag pohárból, tejfölös kupákból ittak, ha épp elmentek nyaralni, akkor kocsiba aludtak h ne kelljen pénzt "kidobni" a szállásra, pedig dolgoztak a szülei, vagy 2 nővére is a páromnak, de velük az apja halála után megszakadt a kapcsolat... És sajna Ő ezt látta , igy nőtt fel, én meg azt istenbe nem tudok ezen változtatni, nem mind1 h mit lát otthon a gyerek.. :( De a nővérei, öccse ők levonták a következtetéseket h mi a nem jó, elköltöztek (a lányok kaptak lakást, sokszor ezé nem volt pénz), meg ők dolgoznak, épigetik az életüket... És megjegyzem pároméknak 5 szobás, emeletes házuk van, aMIBE KETTEN ÉLNEK... Szeretem még őt, meg mellette állok még, de fogytán a türelmem... Valahogy 25 évesen nem arra vágyom h egy fűtés nélküli lakásba vaacogjak 3 pulcsiba mert kevés a tüzifa, ehetek még épp eleget paprikáskrumplit, nem luxusra vágyok, nem Hawaii utra...
2014. szept. 27. 13:28
 20/47 anonim ***** válasza:
83%

"csinált cicaházat is a cicájuknak"...Na itt most könny csordult ki a szememből :D


Komolyan, az ilyen hülyék meg is érdemlik egymást, már elnézést.

2014. szept. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!