Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek, ha az anyósotok...

Mit tennétek, ha az anyósotok ilyen dolgot mondana rólatok?

Figyelt kérdés

Néhány hónapos volt a kisfiam, imádtam, szerettem, boldog, mosolygós kisbaba volt. Hallottam, hogy a férjem mondta édesanyjának, hogy én nagyon jó anya vagyok.

Erre anyósom halkan ezt mondta: "Csak ösztönösen fiam, csak ösztönösen!"

Mindketten azt hitték, hogy nem hallom.


Másik eset: ismerem anyósom szomszédait, mert valamikor ugyanabban a lakásban laktunk a férjemmel. Miután elköltöztünk, anyósomék költöztek oda.

Az egyik idős szomszéd néni nagyon szeretett. Gyakran segítettem neki bevásárolni, cipekedni ő pedig gyakran hozott nekem finom sütiket.

Anyósom is barátkozott a nénivel, de a néni őt annyira nem kedvelte, mint engem. Egyszer beszélgettem a nénivel és elmondta, hogy anyósom nem titkolja azt, hogy utál engem.

Kérdeztem a nénitől, mi baja van velem, miért utál?

A néni azt mondta, hogy anyósom sokat hazudik rólam, kitalál mindenféle rossz dolgot, de leginkább azt szokta mondani, hogy az a baja velem, hogy nagyon buta vagyok.


Még azt is elmesélte a néni, hogy anyósom már több hónapja rendszeresen heti két alkalommal szépen felöltözött, kisminkelte magát és azt mondta neki, hogy megy hozzám takarítani, mert nem tudja elviselni azt, hogy a fia koszban él, mert én nagyon igénytelen vagyok.

Soha nem takarított nálam! Ezeken a napokon nem is járt nálunk! Fogalmam nincs, hogy hova járt.

A néni megjegyezte, hogy végig tudta, hogy ez nem igaz, mert jól ismer, tudja, hogy nálam tiszta a lakás, másrészt meg azért is, mert olyan szép ruhában, kisminkelve senki nem jár takarítani.



szept. 7. 22:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%
Minden anya ösztönösen jó anya az első gyereknél. A világon semmi baj nincs ezzel. Az idős néni szavára meg nem adnék, simán lehet csak xarkevero. Az szerinted mennyire reális, hogy valaki "...több hónapja rendszeresen heti két alkalommal szépen felöltözött, kisminkelte magát és azt mondta neki, hogy megy hozzám takarítani..." . Teljes sminkben, szépen feloltozve megy takarítani.
szept. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
21%
Semmit sem tennek.
szept. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
50%
Férjemmel beszélném meg akiben megbízom mert már gyermeket is szültem nekünk. Szépen lassan nem támadó szándékkal hiszen az édesanyja. Mindegy miket mondott konkrétan téged mi zavart ekkor és akkor, a lényeg a rossz szándék amit a cselekedeteiben érzel irányodban.
szept. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
33%

10# "paranoiás hülyeségnek tűnik".

Az is.

szept. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
33%

Imádom az ilyen önjelölt szarkeverőket, mint a nénike. Ha nem tudja bizonyítani, ez csak szarkeverés ugyanis. Pláne ha te eddig semmit nem éreztél az egészből. Mert bocs, de ez az ösztönösen izé csak belemagyarázás. Az a jó anya, akinek ez ösztönből jön, meg a jó apa is amúgy. Nem az, akinek meg kell terveznie előre, hogy hogyan kell szeretnie a gyerekét. Én utóbbit meg tudnám talán csinálni. De ez egy szerep, mert ösztönből viszont baromira nem vagyok képes közös hangot találni egyetlen gyerekkel sem (nincs is saját ezen okból és nem is szeretnék).

Amúgy bocs, de te elhiszed, hogy valaki puccba vágja magát és azt mondja, hogy megy TAKARÍTANI? Egymillió jobb magyarázat van, bár amúgy nem tudom, anyósod mennyire bájcsevegős, de én mondjuk nem is szoktam egy szomszédomnak sem elmondani, hova megyek.

szept. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
A néni valszeg kiváncsiskodott, hogy hová megy anyósod, ű pedig irónikusan egy képtelenséget válaszolt, mivel semmi köze hozzá a néninek. Ezek szerint a néni nem vette a lapot. De te sem.
szept. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Az anyósom egy nagyon gonosz, szarkeverő asszony, nagyon szeret hazudni, nem csak a néninek hazudott rólam, hanem ismerősöknek és rokonoknak is.

Nekem is sokat hazudott más emberekről. Szemrebbenés nélkül hazudik, vastag a bőr a pofáján.


A szomszéd nénivel nincs semmi bajom, ő teljesen rendes. 16-os: tévedsz, a néni nem kérdezte, hova megy! Soha nem kíváncsiskodik. Ott éltem évekig, soha nem kérdezte hova megyek, nem pletykált senkiről. Ezért is szeretem.

szept. 8. 19:05
 18/18 anonim ***** válasza:
78%
Hát akkor az anyósod ilyen, de ismerhetik már őt mások is, hogy mennyire lehet a szavára adni. Engedd el a témát, nem ér annyit, mert gondolom, ezért mégsem akarsz elválni, megváltoztatni meg úgysem tudod. Nyilván a férjed is ismeri, nem kell a feszültséget szítani kettőtök között emiatt.
szept. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!