Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek, ha az anyósotok...

Mit tennétek, ha az anyósotok ilyen dolgot mondana rólatok?

Figyelt kérdés

Néhány hónapos volt a kisfiam, imádtam, szerettem, boldog, mosolygós kisbaba volt. Hallottam, hogy a férjem mondta édesanyjának, hogy én nagyon jó anya vagyok.

Erre anyósom halkan ezt mondta: "Csak ösztönösen fiam, csak ösztönösen!"

Mindketten azt hitték, hogy nem hallom.


Másik eset: ismerem anyósom szomszédait, mert valamikor ugyanabban a lakásban laktunk a férjemmel. Miután elköltöztünk, anyósomék költöztek oda.

Az egyik idős szomszéd néni nagyon szeretett. Gyakran segítettem neki bevásárolni, cipekedni ő pedig gyakran hozott nekem finom sütiket.

Anyósom is barátkozott a nénivel, de a néni őt annyira nem kedvelte, mint engem. Egyszer beszélgettem a nénivel és elmondta, hogy anyósom nem titkolja azt, hogy utál engem.

Kérdeztem a nénitől, mi baja van velem, miért utál?

A néni azt mondta, hogy anyósom sokat hazudik rólam, kitalál mindenféle rossz dolgot, de leginkább azt szokta mondani, hogy az a baja velem, hogy nagyon buta vagyok.


Még azt is elmesélte a néni, hogy anyósom már több hónapja rendszeresen heti két alkalommal szépen felöltözött, kisminkelte magát és azt mondta neki, hogy megy hozzám takarítani, mert nem tudja elviselni azt, hogy a fia koszban él, mert én nagyon igénytelen vagyok.

Soha nem takarított nálam! Ezeken a napokon nem is járt nálunk! Fogalmam nincs, hogy hova járt.

A néni megjegyezte, hogy végig tudta, hogy ez nem igaz, mert jól ismer, tudja, hogy nálam tiszta a lakás, másrészt meg azért is, mert olyan szép ruhában, kisminkelve senki nem jár takarítani.



szept. 7. 22:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, hogy mit akart azzal az "ösztönösen"-nel, talán semmi rosszat.

A régi szomszédodnál pedig lebuktatta saját magát.

Szerintem ne foglalkozz vele. Nem érdemes.

szept. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
83%
A férjed tud erről? Neki mennyire mondtad ezt?
szept. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Az ösztönösen részt én sem tudom hova tenni. A többire viszont szemtől szembe rákérdeznék, persze hogy a férj is hallja (utána ne tudjon ferdíteni anyós a dolgokon).

Mond meg neki, hogy ha valami baja van veled, azt neked mondja, ne terjesszen baromságokat rólad.

szept. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ösztönösen az állatok cselekednek, az emberek pedig tudatosan. Szerinte én egy állat szintjén vagyok.
szept. 7. 23:31
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
4# Ezt rosszul gondolod. Pl.anyai ösztönről még nem hallottál? Nagyon sokszor cselekszik az ember is ösztösnösen, amikor pl. vészhelyzetben van, és nincs idő gondolkodni.
szept. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

5

Igazad van!

szept. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, egyáltalán nem értem, te mit projektálsz bele, abba az "ösztönösen" dumában... nekem egyáltalán nem érthető, mit akart mondani, és szerintem te csak kitalálsz valamit a prekoncepciód alapján. Csak is azt tudjuk, hogy az ex szomszédod mondd valamit, hogy hazudott a nő, meg volt ez az ösztönösen duma (értelmét nem értem), és el kellene hinnünk neked, hogy utál. Lehet a szeretőjéhez ment, és csak ezt nem akarta elmondani a szomszédnak, ezért talált ki valamit. De szerintem írj valami olyat is, amikor te és ő a szituáció része volt, és feléd jelezte, hogy utál. Addig ez még csak találgatás.
szept. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
70%

Nem tudom mit nem értesz. Butának tart, ahogy a néni is elmondta.

És szerinte amit csinálsz a gyerekkel csak ösztönösen jön.

De kár ezen kattognod, örülj neki, hogy kiderült, innentől nem kell vele jópofizni.

szept. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem gyűlöl téged, mert elvetted tőle a kicsi fiát, és közben pedig fél a magánytól. Készülj fel rá, hogy előfordulhat, hogy megpróbálja majd ellened fordítani a férjedet, és a gyereketek fülébe is duruzsolni fog, hogy őt is ellened fordítsa. Remélem, hogy nem így fog alakulni, csak az a baj, hogy annyi ilyet láttam már az évek folyamán... Mindenesetre légy résen, és ha tudsz, mindent dokumentálj, pl. amikor találkozol vele, előtte kapcsold be a telódon a hangrögzítőt, esetleg fényképezd napi szinten a lakásotokat, hogy tiszta, és hogy ne tudjon rajtad fogást találni, meg ilyen apróságok. Hidd el, paranoiás hülyeségnek tűnik, de amikor majd a férjed neked áll, hogy "de az anyám azt mondta, hogy látta a koszt meg hogy beszélsz a gyerekkel..." és te ott állsz tehetetlenül és értetlenül, mert az anyja annyira ellened hangolta... inkább védd be magad fölöslegesen, minthogy zuhanáskor ne legyen ott a védőháló.
szept. 8. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
48%

És a néni nem hazudhat?

Az ösztönösen azt meg én sem értem, miért degradáló. Tök jó, ha valaki ösztönösen tud jó anya lenni.

Más is tartott már butának?

szept. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!