Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Amióta párommal együtt vagyunk...

Amióta párommal együtt vagyunk és 2 családhoz kell alkalmazkodni karácsonykor, azóta ingerülten, erőltetetten telnek a karácsonyok. Tapasztalt már más is ilyet?

Figyelt kérdés

Ha belegondolok valahol érthető, hiszem a mi családunkban megvolt a szépen megszokott rend, általában nyugodtan telt a karácsony, nem volt vita abból, hogy hova mikor megyünk, viszont amióta a párommal vagyok, azóta káosz a karácsony....ráadásul szenteste napján olyan idegesek voltunk már mindketten a párommal, hogy összevitatkoztunk még az én szüleimmel is, pedig ők nem tehetnek róla...

A szüleimmel már 23.-án megünnepeltük a karácsonyt, teljes nyugalomban, nem volt erőltetett. Aztán másnap 24.-én már délelőtt menni kellett a párom papjához segíteni karácsonyfát díszíteni, de utána kitalálta hogy még szerelje meg a párom a nyikorgó lépcsőt, meg az ajtót...

természetesen délután már ingerülten, éhesen értünk haza, a szüleim még aznap nálunk aludtak, valami apróságon összevitatkoztunk, aztán az egész nap utána így telt.

Tudtam , hogy sütni kell még, ami teljesen felesleges volt mert kb 10 fajta sütemény volt, amit délután sütöttem abba jóformán bele sem kóstolt senki, aztán fél 5-kor már indulni kellett párom papájához, onnan a párom anyukájához ajándékozni, onnan meg még a párom apukájához.(elváltak a szülők, de a papánál mind együtt voltunk).

Szóval megint mint ahogy tavaly is este 11 körül értünk haza...

Őszintén szólva, ezért is örültem volna ha a 8 órát nem törlik el, mert akkor az ember nem érezné már, hogy besokalt az ünnepléstől.

Tavaly meg konkrétan minden napunk be volt osztva szinte reggeltől estig.

4 napig folyamatosan mászkáltunk, és az utolsó helyszínről vittek minket Balatonra nyaralni (ez volt az ajándékunk) ahol konkrétan már olyan idegesek voltunk a karácsonyi mászkálás után, hogy még ott is csak az utolsó előtti nap kérte meg a párom a kezem, mert a nyaralás alatt is végig feszültek voltunk...(merthogy az volt az eredeti terv, hogy a Balcsin megkéri a kezem, de szerencsétlen ha belegondolok nem talált olyan időpontot amikor alkalmas lett volna, mert teljes feszültségben voltunk a karácsony után...

A karácsonyfát is tavaly este 11-kor dobtuk össze hulla fáradtan 5 perc alatt úgy, hogy az már minden volt csak nem meghitt, de akkor is hiába mondtuk mindannyian este 10-kor , hogy mi még szeretnénk a kis fánkat nyugodtan feldíszíteni, még meg akartak nézni egy filmet együtt meghitten, és az sem számított, hogy mi fiatalok már nem vágyunk a meghitt együtt filmezésre...

Igazából tegnap jöttem rá, hogy ez azóta van így amióta párommal együtt vagyunk, mert nálunk soha nem volt ilyen erőltetett , feszített tempójú a karácsony.

Mások is tapasztaltak ilyet?

Ti hogy oldjátok meg?



2020. dec. 26. 11:42
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
83%
30-as, nem véletlen, hogy épp az általad gyűlölt és nem várt időszakra betegszik meg a gyereked. Most nem volt rá szükséged a vírus miatt, de jövőre gondolkozz el ezen.
2020. dec. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 babyboom567 ***** válasza:
100%
Imádom a karácsonyt, csak a kötelező pofaviziteket nem szeretem,illetve a kajapocséklást.
2020. dec. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
37%

Az idei karácsony szörnyű volt. Általában is kicsit stresszes, mert a férjem és én is szeretünk családi rendezvényekre járni vagy szervezni őket, ezért 24-én délután kezdünk nálunk (nagyszülők, unokatesók, egy nagybácsi, a tesómék, időnként onnan anyósék, apósék, mert ne maradjon egyedül karácsonykor senki).


Utána át a párom szüleihez, szintén keresztszülőkkel. Másnap neki az unokatestvérekkel. Harmadnap az én másodunokatesóimmal és unokatesóimmal.


Idén a vírus miatt nem mertük a 90+-os nagyszülőkhöz közel engedni az embereket, a keresztszülők nem akartak jönni, az egyik nagymamám, mivel a másik irányú unokával heti szinten találkozik. A tesóméknál anyós kemoterápiára jár, úgyhogy szintén nem jöhettek.


Helyette:

Két héttel karácsony előtt már csak vásárolni járunk, lehetőség szerint, amit lehet online rendelünk. Home-officeból dolgozunk.

23-n késő estig dolgoztam, mert pont utolsó pillanatban beesett valami munka, a covid miatt, meg már korábban ki kellett venni az összes szabadságot korábban.

24-én délben még az ajándékokat hajkurásztuk.

24-én kettő után fél órával beestünk anyumékhoz, maszk, covid teszt, valami hidegtál a konyhában, egyszerre max. két ember lehet kint, fűtés a maximumom, mellette az ablakok nyitva, ki vannak jelölve a helyek, ahova ülni lehet.

Kiderült, hogy rosszul lett leszervezve a buli, a nagybátyámék később jönnek. Négyig odaértek az unokatesómék is, a tesóm pasijához mindig nehéz alkalmazkodni, mert se előrébb, se hátrébb nem rakják a karácsonyt, úgyhogy ő jött fél ötre. Közös képek (közös vacsora nem volt a covid miatt).

24-én öt után fél órával (fél óra késéssel), elindultunk anyósékhoz.

Ott végig idegeskedtem, mert hiába vittünk covid tesztet, anyósom (tanárnő), nem akarta megcsinálni, távolságtartás nuku, anyóséknál alszunk.


25-én elvittük az ajándékokat, a nővéremékkel anyósomék után már nem lehetett találkozni, úgyhogy csak anyumékhoz adtuk be, hogy juttassák át a nővéreméknek, persze maszk meg távolságtartás. A nagymamámnak (aki előző nap ki volt tiltva) átadtuk az ajándékát ajtóból, egy órát beszélgettünk, a férjemmel mindketten jéggé fagyva távoztunk. 2 órára visszaértünk anyósékhoz, séta (szintén megfagyással) 3 óra megebédeltünk 4 óra, bejgli sütés 6 óra. Rohanás, hogy anyósék és a mi ajándékunk is átkerüljön az unokatesókhoz, lerakni az ajándékokat az ajtó elé, három lépést hátralépni, maszkban végignézni, ahogy a gyerekek kinyitják az ajándékokat az előszobában és utána hazaérni 8-ra.


Most meg két hét karantén, mielőtt a saját rokonaimmal találkozhatnék újra, mert kiderült, hogy a párom nagybátyja semmilyen óvintézkedést nem tart, a párom apukájának meg elment a szaglása, csak elfelejtette mondani.


Ez egy pocsék karácsony volt, a többséggel nem lehetett érdemben találkozni és beszélni, akivel meg igen, annál folyamatosan rettegtem, hogy nehogy covidosak legyenek.

2020. dec. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!