Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Amióta párommal együtt vagyunk...

Amióta párommal együtt vagyunk és 2 családhoz kell alkalmazkodni karácsonykor, azóta ingerülten, erőltetetten telnek a karácsonyok. Tapasztalt már más is ilyet?

Figyelt kérdés

Ha belegondolok valahol érthető, hiszem a mi családunkban megvolt a szépen megszokott rend, általában nyugodtan telt a karácsony, nem volt vita abból, hogy hova mikor megyünk, viszont amióta a párommal vagyok, azóta káosz a karácsony....ráadásul szenteste napján olyan idegesek voltunk már mindketten a párommal, hogy összevitatkoztunk még az én szüleimmel is, pedig ők nem tehetnek róla...

A szüleimmel már 23.-án megünnepeltük a karácsonyt, teljes nyugalomban, nem volt erőltetett. Aztán másnap 24.-én már délelőtt menni kellett a párom papjához segíteni karácsonyfát díszíteni, de utána kitalálta hogy még szerelje meg a párom a nyikorgó lépcsőt, meg az ajtót...

természetesen délután már ingerülten, éhesen értünk haza, a szüleim még aznap nálunk aludtak, valami apróságon összevitatkoztunk, aztán az egész nap utána így telt.

Tudtam , hogy sütni kell még, ami teljesen felesleges volt mert kb 10 fajta sütemény volt, amit délután sütöttem abba jóformán bele sem kóstolt senki, aztán fél 5-kor már indulni kellett párom papájához, onnan a párom anyukájához ajándékozni, onnan meg még a párom apukájához.(elváltak a szülők, de a papánál mind együtt voltunk).

Szóval megint mint ahogy tavaly is este 11 körül értünk haza...

Őszintén szólva, ezért is örültem volna ha a 8 órát nem törlik el, mert akkor az ember nem érezné már, hogy besokalt az ünnepléstől.

Tavaly meg konkrétan minden napunk be volt osztva szinte reggeltől estig.

4 napig folyamatosan mászkáltunk, és az utolsó helyszínről vittek minket Balatonra nyaralni (ez volt az ajándékunk) ahol konkrétan már olyan idegesek voltunk a karácsonyi mászkálás után, hogy még ott is csak az utolsó előtti nap kérte meg a párom a kezem, mert a nyaralás alatt is végig feszültek voltunk...(merthogy az volt az eredeti terv, hogy a Balcsin megkéri a kezem, de szerencsétlen ha belegondolok nem talált olyan időpontot amikor alkalmas lett volna, mert teljes feszültségben voltunk a karácsony után...

A karácsonyfát is tavaly este 11-kor dobtuk össze hulla fáradtan 5 perc alatt úgy, hogy az már minden volt csak nem meghitt, de akkor is hiába mondtuk mindannyian este 10-kor , hogy mi még szeretnénk a kis fánkat nyugodtan feldíszíteni, még meg akartak nézni egy filmet együtt meghitten, és az sem számított, hogy mi fiatalok már nem vágyunk a meghitt együtt filmezésre...

Igazából tegnap jöttem rá, hogy ez azóta van így amióta párommal együtt vagyunk, mert nálunk soha nem volt ilyen erőltetett , feszített tempójú a karácsony.

Mások is tapasztaltak ilyet?

Ti hogy oldjátok meg?



2020. dec. 26. 11:42
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

8-as igen, én is azt gondolom, hogy az a jó ha rugalmasan kezelik.

Az én családom nagyon rugalmas ilyen téren.

Ők nem ragaszkodnak a 24.-e estéhez.

2020. dec. 26. 12:13
 12/33 anonim ***** válasza:
62%

Kinek a pap, kinek a pap 14 éves unokahúga...

Én világéletemben utáltam, hogy menni kell. A párom meg élvezte (nyilván ő a női fél :D ). És persze a gyerekek is. A legrosszabbak azok az évek voltak, amikor a huszonhatodikai késődélutáni 200 km utáni hideg lakásba érkezést követően másnap hajnalban csattogni kellett lefelé a vonathoz (a család többi tagja nyilván kilencig horpasztott a meleg paplan alatt, majd kivánszorgott a konyhába hideg sülthúst tömedékelni :D ). Ha előre tudom, már csak ezért az egyért is messze elkerülöm a házasságot, gyermekáldást, az biztos. :D

2020. dec. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
96%

"Viszont így akkor majd kimaradnak a távolabbi rokonok látogatásai..."

Miért, az év többi napján nem lehet őket meglátogatni? Csak december 24,25,26 fontosak, a az év maradék 362 napján le van ak kakkantva?

2020. dec. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

10-es én is ezt gondolom a nagy karácsonyi sütés-főzésről.

Szerintem teljesen felesleges ennyi süteményt csinálni, csak azért hogy senki se maradjon ki belőle.

Elég lenne ha egy valaki sütne, és akkor legalább el is fogyna.

Minden évben megmarad a sok kaja.

Tavaly pl. emlékszem , hogy amikor már a 4. napon párom rokonai megkérdezték, hogy kérek e székelykáposztát, akkor már majdnem rosszul lettem a gondolattól is, hiszen minden családnál ezeket végig kellett enni.

2020. dec. 26. 12:17
 15/33 anonim válasza:
29%

Szerintem egy pár hónapos babával, ha nyugodt természetű és mondjuk hozza van szokva az utazáshoz, simán el lehet vele indulni.. nálunk azért ez a felállás amit már írtam, mert viszonylag kevés rokon van akivel karácsonyozunk és ok a 2 napban elférnek. Viszont ha többen lennének akkor sem lenne gond, mert 23.-an és 24.-én elő készítenék mindent, 25.-én vacsorára hívnám a vendégeket.. így 25.-én bőven maradna időnk arra, hogy ha valakihez menni kell akkor mondjuk ebédre át tudjunk menni.

6-os voltam.

2020. dec. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

hát igen...sokszor szerintem az a gond, hogy sokan túltolják ezt a karácsonyt, és így pont azt veszíti el az ünnep, amilyennek lennie kellene...

meghittnek, nyugodtnak.

Ha állandó mászkálásból, meg megfelelési kényszerről szól, hogy mindenki süssön-főzzön, minden legyen tökéletes akkor csak feszültté válik.

2020. dec. 26. 12:20
 17/33 anonim ***** válasza:
36%
Kinek milyen családi kapcsolatai vannak. Én szívesen találkozom a szeretteimmel, azokkal is, akikkel sokszor együtt vagyunk és azokkal is, akikkel csak ilyenkor, egy évben egyszer tudunk találkozni. Ez azzal jár, hogy néhány nap alatt 6-8 helyre megyünk (sajnos idén nem), vagy fogadunk vendéget. Ez fárasztó és nagy szervezést igényel, de örülök, hogy van kihez menni. Aki nincs jóban a rokonaival az vagy bezárkózik, vagy képmutatásból megy és kínlódik.
2020. dec. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
74%
Én is gyűlölöm, szívem szerint maradnék a sggemen három napig. Vagy aki látni akar, az szépen felül a vonatra és átutazik. Nem, mindig mi megyünk mindenhová - idén hálisten nem. Maradhatna ez a Covid minden karácsonykor :D
2020. dec. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
95%
18 az ilyeneket mi te nem értem. Minek mentek? Ilyen hülyék vagytok, vagy szerettek szenvedni? Leszakadna az ég, ha azt mondanátok, hogy bocs, szeretnénk pihenni, nem megyünk? Pisztolyt fognak a fejetekhez, hogy menni kell? Komolyan nem értem az ilyen rinyát, a kérdezőét is ide értve. Felnőtt emberek vagytok basszus.
2020. dec. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

19-es megértem, hogy nem érted, de azért tesszük, mert nem szeretnénk megbántani a családtagokat azzal, hogy azt mondjuk hogy ne 3 helyre menjünk, mert tudjuk, hogy abból sértődés lesz.

Ellenkező esetben mi megértenénk, ha azt mondanák, hogy nekik fárasztó lenne este 11-ig nálunk lenni, de valaki ezen megbántódik és ezért a családi béka érdekében azt tesszük, amit megkívánnak, még ha ez feszültséggel is jár.

De végül is igaz, mert lehetne rugalmasabban is, csak ha a családon belül csak egy valaki nem rugalmas akkor már hiába lenne minden törekvés arra nézve, hogy lazábbra vegyük.

2020. dec. 26. 14:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!