Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Amióta párommal együtt vagyunk...

Amióta párommal együtt vagyunk és 2 családhoz kell alkalmazkodni karácsonykor, azóta ingerülten, erőltetetten telnek a karácsonyok. Tapasztalt már más is ilyet?

Figyelt kérdés

Ha belegondolok valahol érthető, hiszem a mi családunkban megvolt a szépen megszokott rend, általában nyugodtan telt a karácsony, nem volt vita abból, hogy hova mikor megyünk, viszont amióta a párommal vagyok, azóta káosz a karácsony....ráadásul szenteste napján olyan idegesek voltunk már mindketten a párommal, hogy összevitatkoztunk még az én szüleimmel is, pedig ők nem tehetnek róla...

A szüleimmel már 23.-án megünnepeltük a karácsonyt, teljes nyugalomban, nem volt erőltetett. Aztán másnap 24.-én már délelőtt menni kellett a párom papjához segíteni karácsonyfát díszíteni, de utána kitalálta hogy még szerelje meg a párom a nyikorgó lépcsőt, meg az ajtót...

természetesen délután már ingerülten, éhesen értünk haza, a szüleim még aznap nálunk aludtak, valami apróságon összevitatkoztunk, aztán az egész nap utána így telt.

Tudtam , hogy sütni kell még, ami teljesen felesleges volt mert kb 10 fajta sütemény volt, amit délután sütöttem abba jóformán bele sem kóstolt senki, aztán fél 5-kor már indulni kellett párom papájához, onnan a párom anyukájához ajándékozni, onnan meg még a párom apukájához.(elváltak a szülők, de a papánál mind együtt voltunk).

Szóval megint mint ahogy tavaly is este 11 körül értünk haza...

Őszintén szólva, ezért is örültem volna ha a 8 órát nem törlik el, mert akkor az ember nem érezné már, hogy besokalt az ünnepléstől.

Tavaly meg konkrétan minden napunk be volt osztva szinte reggeltől estig.

4 napig folyamatosan mászkáltunk, és az utolsó helyszínről vittek minket Balatonra nyaralni (ez volt az ajándékunk) ahol konkrétan már olyan idegesek voltunk a karácsonyi mászkálás után, hogy még ott is csak az utolsó előtti nap kérte meg a párom a kezem, mert a nyaralás alatt is végig feszültek voltunk...(merthogy az volt az eredeti terv, hogy a Balcsin megkéri a kezem, de szerencsétlen ha belegondolok nem talált olyan időpontot amikor alkalmas lett volna, mert teljes feszültségben voltunk a karácsony után...

A karácsonyfát is tavaly este 11-kor dobtuk össze hulla fáradtan 5 perc alatt úgy, hogy az már minden volt csak nem meghitt, de akkor is hiába mondtuk mindannyian este 10-kor , hogy mi még szeretnénk a kis fánkat nyugodtan feldíszíteni, még meg akartak nézni egy filmet együtt meghitten, és az sem számított, hogy mi fiatalok már nem vágyunk a meghitt együtt filmezésre...

Igazából tegnap jöttem rá, hogy ez azóta van így amióta párommal együtt vagyunk, mert nálunk soha nem volt ilyen erőltetett , feszített tempójú a karácsony.

Mások is tapasztaltak ilyet?

Ti hogy oldjátok meg?



2020. dec. 26. 11:42
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
84%
Aki azért látogatja meg a családját, hogy ne legyen sértődés, nem azért, mert szereti őket és szívesen megy, az megérdemli, hogy szenvedjen.
2020. dec. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
92%
Hát ha a családi béka fontosabb, mint a saját örömöd és nyugalmad, akkor szenvedj. Csak ne rinyálj! Nincs azzal gond, ha olyan birka vagy, hogy inkább elb_szod a szabadságod és az ünneped, csak nehogy Ancika néni megsértődjön. Felnőtt ember vagy, azt csinálsz amit akarsz. De ha hoztál egy döntést, ez esetben azt, hogy te a béka érdekében szenvedni fogsz, akkor tűrjed csendben.
2020. dec. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
29%
Gondolom a párod családjának is megvolt a szépen megszokott rendje, amibe most belerondítottál.
2020. dec. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
94%
Ez érdekes hogy valaki sütöget is meg rohangál is. Nem kell túlvállalni magunkat és kész
2020. dec. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
87%

Mert nem jól csináljátok.

Mi megfőzünk magunknak (4-en vagyunk), erre a mennyiségre ráteszünk + 20...30%-nyit, szépen kitakarítunk, és lehet jönni hozzánk, mindenkinek jut egy tányér ez meg az, meg pár aprósüti. Lehet fogyasztani, 1-2 órát beszélgetni, majd hazatávozni. De mi nem csinálunk búcsújárást a többi rokon közt, jöjjenek ők.

2020. dec. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk ez egyáltalán nem volt bevezetve, már a szülői házban sem. Voltunk mi négyen (anyu, apu, hugom, én), és még karácsony előtt elmentünk a két nagyszülőpárhoz, valamint a két nagynénémékhez, ajándékokat elvittük, odaadtuk, boldog karácsonyt kívántunk.

Utána, 24-25-26-án mindenki maradt a seggén otthon. Mi sem járkáltunk se nagyszülőhöz, se szülő testvéréhez, ők sem jöttek, és baromi jó karácsonyokra emlékszem. Négyesben voltunk otthon, lazultunk, finom kaják, jó hangulat, társasozás, olvasás, filmnézés.

Amikor férjhez mentem, én is ezt vezettem be a mi kis családunkban, férjemnek is tetszett, szóval ugyanaz, van karácsonyfa, ajándékok, finom ételek, sütik, lazulunk, aki fontos, annál voltunk előtte ajándékokkal. És semmi megfelelési kényszer.

Nálunk családon belül ebből soha nem volt sértődés, mert eleve így vezettük be. Persze ismerősök/munkatársnők többször próbáltak meggyőzni, hogy ez így baromira "nemnormális", de ez van, nem én megyek vissza úgy dolgozni januárban, mint egy kicsavart citrom.

2020. dec. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
46%
Te #25, ez az eben guba. :D Ugyanazt a szívást elraktad két nappal előbbre. Az miért jobb?
2020. dec. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
90%

#27:

Nem jobb ez. Vagy a fene tudja. :D Mondjuk, a 9 literes helyett a 12 literes fazekat veszem elő. :D

De a család többi tagja tudja, hogy MI nem megyünk sehová. Jönnek, persze jönnek -de ha nem, akkor így járás van, megesszük a többletet. :) A fiatalok miatt néha még jó is, a tini gyerekeinknek az utóbbi időben jobb az étvágyuk. :) Most is jöttek, rendesen, akik ígérkeztek. Jól esett látni őket. És igen, a normálisabb hozzáállásúak voltak, jöttek, beszélgettünk, ebédeltünk, kis jelzés értékű ajándékozás, és mintegy 2 órányi tartózkodás után mentek tovább... (#25 voltam)

2020. dec. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
85%
Nekünk két felnőtt, családos gyerekünk van. 24-én mindenki otthon van. 25-én nálunk van mindenki, 26-át pedig felváltva, egyik évben fiunknál, másik évben lányunknál jövünk össze. Hosszú évek óta bevált.
2020. dec. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 babyboom567 ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező!

Hát nálunk übergáz volt mikor már külön éltem a párommal.Mindenki hót ideg, mindenki egymillió dolgot főz,nagy része(ami már a fagyasztóba sem fér) kidobásra került,hiába magyaráztam pl anyukámnak, hogy nem kell ennyi mindent főzni, a mai napig nem fogja fel.

Aztán 4 éve megszületett a gyerekem, december 11.én.Szóval hármasban karácsonyoztunk, senki sem jött, mi sem mentünk,( meg is értették), Ez volt a legjobb karácsonyom.

Aztán következő évbe gondoltuk, hogy na legyen nálunk a karácsony, gyerek már 1 éves,meg lett beszélve hogy ÉN FŐZÖK, senki sem hoz semmit.Na karácsony előtt anyósom is meg anyukám is, hogydehát csak eztmegazt csak hoznak.OKÉ akkor BESZÉLJÜK MEG ki mit hoz,nem akarok kajahegyeket.MEGBESZÉLTÜK.Persze anyám is és anyósom is ideállított a saját egész karácsonyi menüjével(szóval volt 3 teljes karácsonyi menü, amire voltunk 7en ,ebből 2 kisgyerek),Nemakartak asztalhoz ülni, mindenki máskor már akart enni, anyósom fel volt háborodva,hogy az 1éves miért a csomagolópapírral játszik,egyik fázott, a másik a konyhába ült a nyitott ablaknál mert melege volt,katasztrófa volt, ÉS NEM IS VOLT VESZEKEDÉS.

NA mondtam,hogy soha többet,nem lesz nálunk családi karácsony.

Következő évben a gyerekem megoldotta, tüdőgyulladással voltunk szigorú szobafogságba, senki nem jöhetett, mi sem mehettünk.

Következő évben skarlátos volt karácsonykor.

Most meg "szerencsére" a vírus miatt senki sem ment senkihez.Annyit főztem amennyi elfogyott,volt karácsonyfa, jött jézuska, gyerek 1 játékot bontott ki, egy szerintem gagyi autókészletet,és 3 napja azzal játszik, a többi ajándék nem is érdekelte(ami nem gond ,eltettük későbbre).

csak 1 dolog hiányzott nekem, hogy egy jó karácsonyi filmet megnézzek, de egy hiperaktív 4 éves mellett ezt még a jézuska sem tudta volna teljesíteni.

-Kedves jézuska, szeretnék kérni egy unikornist

-hát ez lehetetlen kérjél mást

-na jó, szeretnék végignézni 1 karácsonyi filmet, de van egy 4 évesem

-oké, milyen színű unikornist szeretnél?

2020. dec. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!