Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Több generációs együtt élésnél...

Több generációs együtt élésnél kinek kell alkalmazkodnia?

Figyelt kérdés

A ház nem több generációs. A fiatalok elköltöztek, majd az egyik lány teherbe esett és visszakönyörögték magukat a férjével.


A babára hivatkozva most egy csomó szabályt kitaláltak. Pl hogy csak biokaját vegyenek a nagyszülők, húst is csak piacról, boltból ne. Este ne nézzenek tv-t, ne beszélgessenek, napközben is amikor a baba alszik néma csend legyen.

Ritkábban jöjjön a többi gyerek (4 gyerekük van a szülőknek), mert zavarják őket.


Ezek jogos kérések? Ti mit gondoltok?


(nem rólam van szó, egy ismerős családról)


2013. máj. 28. 18:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A fiatal párnak kéne alkalmazkodni.

A fiatal pár vegyen magának kaját és főzzenek magukra, ne a szülőktől várják el, hogy etessék. A néma csend baromira nem jó a gyereknek sem és én sem szeretném ha néma csendben kéne lenne a saját házamban. Annyi lehet jogos kérés, hogy pl. nagypapa nem akkor álljon neki a ház előtt füvet nyírni, amikor a baba alszik.

És a fiatal párnak meg köze nincsen hozzá, hogy a szüleik saját házába ki jöhessen és ki ne.

Szóval szerintem nem jogos kérések.

2013. máj. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Több generációnál szerintem mindenkinek alkalmazkodni kéne mindenkihez, de itt túl sokat kér szerintem a pár aki "visszakönyörögte magát"
2013. máj. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Mindig a fiatalabbaknak kell alkalmazkodni,ez nyilvánvaló.Különösen,ha ők vannak rászorulva a szülők segítségére.
2013. máj. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%

Szülőké a ház, ők dolgoztak meg érte. Majd ha a fiatal pár ugyan ezt megteremti akkor ott dirigálhat.

Én biztos nem vennék semmi kaját, oldják meg ha olyant akarnak aztán kész.

A gyerekemet meg már rég kiosztottam volna, hogy tudja hol a helye.

2013. máj. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A "visszakönyörögte magát" azt jelenti, hogy nem a szülők akarták az együtt élést. Ugye sokszor van, hogy a szülők beszélik rá a gyereket, hogy milyen jó lesz együtt, vagy anyagilag rászorulnak a fiatalokra. Itt erről nincs szó.
2013. máj. 28. 18:23
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

itt nem a fiatalabbon van a hangsúly,hanem azon,hogy ők könyörögték vissza magukat.

szóval:örülniük kéne,hogy van hol lakni..!

persze 1-2 kérés még belefér,de azért ez túlzás.

pláne,az,hogy megszabja,hogy milyen kaját vegyenek

2013. máj. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeknek mivel ők a "vendégek".
2013. máj. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzőkkel, a fiataloknak annyi kérés lehet, ahogy írták, hogy pl.nagypapa ne alvásidőben nyírja a füvet. De ahhoz nincs közük, hogy a többi gyerek ritkábban jöjjön.

Biomaminak meg lehet lenni, de akkor vegyék is meg a gyereküknek a szülők, nem a nagyszülőkkel kell fizettetni.

2013. máj. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
41%

Ebben az esetben a fiataloknak, mert ők vannak ott szívességből.

De amúgy miért a fiataloknak kellene alkalmazkodni??? Szerintem ez a hozzáállás teszi tönkre a több generációs együttéléseket.

2013. máj. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
4%
Miért utolsó kinek a szülőknek kellene a gyerekhez alkalmazkodni?
2013. máj. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!