Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Amióta párommal együtt vagyunk...

Amióta párommal együtt vagyunk és 2 családhoz kell alkalmazkodni karácsonykor, azóta ingerülten, erőltetetten telnek a karácsonyok. Tapasztalt már más is ilyet?

Figyelt kérdés

Ha belegondolok valahol érthető, hiszem a mi családunkban megvolt a szépen megszokott rend, általában nyugodtan telt a karácsony, nem volt vita abból, hogy hova mikor megyünk, viszont amióta a párommal vagyok, azóta káosz a karácsony....ráadásul szenteste napján olyan idegesek voltunk már mindketten a párommal, hogy összevitatkoztunk még az én szüleimmel is, pedig ők nem tehetnek róla...

A szüleimmel már 23.-án megünnepeltük a karácsonyt, teljes nyugalomban, nem volt erőltetett. Aztán másnap 24.-én már délelőtt menni kellett a párom papjához segíteni karácsonyfát díszíteni, de utána kitalálta hogy még szerelje meg a párom a nyikorgó lépcsőt, meg az ajtót...

természetesen délután már ingerülten, éhesen értünk haza, a szüleim még aznap nálunk aludtak, valami apróságon összevitatkoztunk, aztán az egész nap utána így telt.

Tudtam , hogy sütni kell még, ami teljesen felesleges volt mert kb 10 fajta sütemény volt, amit délután sütöttem abba jóformán bele sem kóstolt senki, aztán fél 5-kor már indulni kellett párom papájához, onnan a párom anyukájához ajándékozni, onnan meg még a párom apukájához.(elváltak a szülők, de a papánál mind együtt voltunk).

Szóval megint mint ahogy tavaly is este 11 körül értünk haza...

Őszintén szólva, ezért is örültem volna ha a 8 órát nem törlik el, mert akkor az ember nem érezné már, hogy besokalt az ünnepléstől.

Tavaly meg konkrétan minden napunk be volt osztva szinte reggeltől estig.

4 napig folyamatosan mászkáltunk, és az utolsó helyszínről vittek minket Balatonra nyaralni (ez volt az ajándékunk) ahol konkrétan már olyan idegesek voltunk a karácsonyi mászkálás után, hogy még ott is csak az utolsó előtti nap kérte meg a párom a kezem, mert a nyaralás alatt is végig feszültek voltunk...(merthogy az volt az eredeti terv, hogy a Balcsin megkéri a kezem, de szerencsétlen ha belegondolok nem talált olyan időpontot amikor alkalmas lett volna, mert teljes feszültségben voltunk a karácsony után...

A karácsonyfát is tavaly este 11-kor dobtuk össze hulla fáradtan 5 perc alatt úgy, hogy az már minden volt csak nem meghitt, de akkor is hiába mondtuk mindannyian este 10-kor , hogy mi még szeretnénk a kis fánkat nyugodtan feldíszíteni, még meg akartak nézni egy filmet együtt meghitten, és az sem számított, hogy mi fiatalok már nem vágyunk a meghitt együtt filmezésre...

Igazából tegnap jöttem rá, hogy ez azóta van így amióta párommal együtt vagyunk, mert nálunk soha nem volt ilyen erőltetett , feszített tempójú a karácsony.

Mások is tapasztaltak ilyet?

Ti hogy oldjátok meg?



2020. dec. 26. 11:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%

Totál értelmetlen, amit csináltok, konkrétan magatoknak baxatok el az egészet.

Nem kell mindennap mindenkivel együtt lenni. Ha 23an a te szüleiddel ünnepeltetek-kit amúgy? Mert akkro meg nincs karácsony- akkor minek kell nekik másnap ott aludni pláne úgy, hogy ti otthon se vagytok.

Nem kell sütni, nem kell főzni, csak lehet és nem kell egyáltalán százféle cuccot az asztalra tenni aztán egy hétig azt enni

2020. dec. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Még durvább lesz, amikor már gyereketek is lesz. Azon is vitatkozni fognak, hogy milyen sorrendben vonultok.
2020. dec. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

hát gyermek esetén azt tervezzük, hogy a szenteste a miénk, és egyik nap egyik család, a másik nap a másik család...

aztán, hogy ez megvalósul e azt nyilván nem tudjuk még...

2020. dec. 26. 11:57
 4/33 anonim ***** válasza:
89%
Majd meglátod mekkora buli kisbabával egy nap alatt három helyre menni.
2020. dec. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
71%
Ha mindenki közel lakik egymáshoz és testvéreitek sincsenek, akkor nagyon könnyű megoldani. Nekünk rengeteg emberhez kell alkalmazkodni és utazni is, ezért én is nagyon fárasztónak érzem ezt az egészet.
2020. dec. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim válasza:
89%

Szerintem nagyon rosszul osztjákok be az időtöket. Nekünk az idei a 4. közös karácsonyunk volt a párommal.

Nálunk minden évben úgy zajlanak le az ünnepek, hogy 24.-én itthon vagyunk, kettesben. 25.-én megyünk az egyik családhoz, 26.-án pedig a másikhoz. A sorrendet minden évben megbeszéljük előre, attól függően, hogy ki hogyan ér rá, mikor lesz otthon.. Jövőre pedig, mivel napokon-heteken belül megszületik a kislányunk, 24.-én hármasban leszünk itthon, 25-26.-án pedig mi várjuk itthon a vendégeket.

2020. dec. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Tavaly utazni kellett. Idén a vírus miatt nem. A nővéremékhez én idén nem is mentem, ahogy most máshova sem kellett menni, mert valaki tart a vírustól.

Viszont így 3 helyszínre lett besűrítve a 24.-e.

Hát majd valahogy okosan kell csinálni.

Gondolom ehhez is idő kell mire több család alkalmazkodik egymáshoz..

2020. dec. 26. 12:07
 8/33 anonim ***** válasza:
93%
Amíg nem volt gyerekünk, szenteste anyáméknál voltunk, 25-én meg anyósékkal, sógornőmékkel. Mióta van gyerekünk, szenteste odahaza, 25-én anyósékkal sógornőméknél, 26-án meg anyámékkal, tesómékkal a dédinél, aki már nem mászkál el otthonról. Apámat meg meglátogatjuk valamikor a 2 ünnep között, amikor nem dolgozom, mert tudják, hogy nem tudunk mindenhova eljutni 2 nap alatt, és nekik mindegy. Fa van még olyankor is, a hangulat okés, nincs idegbaj.
2020. dec. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

6-os igen a kollégámék is így csinálják.

Mi is arra gondoltunk, hogy amíg pici lesz a baba (ha összejön egyáltalán valaha) akkor majd itt leszünk maximum, egyik nap egyik család a másik nap a másik.

Viszont így akkor majd kimaradnak a távolabbi rokonok látogatásai...

gondolom pici babával már nem lesz olyan egyszerű megoldani az utazgatást.

2020. dec. 26. 12:10
 10/33 anonim ***** válasza:
96%

Aki ezt az eszetlen rohangálást csinálja karácsonykor, meg is érdemli. Nálunk mindenki marad otthon nyugiban. Pihenünk. Mondjuk nekem eleve kicsi a családom, így nem is igazán volt ez gond, de férjeméknél szokás volt a rohangálás. Férjem már leszokott róla mellettem, rájött ő is, hogy jobb a nyugi. Nem is vagyok túl népszerű anyóséknál, bár nem forgolódom emiatt álmatlanul. Közben arra is rájöttünk már, hogy főzni is baromság. Konkrétan olcsóbban kijövünk, ha rendelünk karácsonyi vacsorát egy étteremből. Idén kb 40ezer volt a vacsi, halászlé, egy hatalmas madár, négyféle köret, két üveg bor és egy gyönyörű kis torta. Emlékszem volt hogy dupla ennyit elvertünk a tescoban, mikor mindent is mi akartunk megfőzni. Aztán persze a fele pocsékba ment.

Le kell lazulni és leszarni, hogy ki hogy sértődik meg. Az az ő egyéni szocproblémájuk.

2020. dec. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!