Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy készülnétek fel a cicátok...

Hogy készülnétek fel a cicátok halálára?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éves a kandúrom és krónikus veseelégtelenséget diagnosztizáltak nála. Már a szívecskéje is kezdi feladni a harcot.

Adok neki gyógyszert és gyógytápot, de mégis úgy érzem, hogy ez kevés. Nem tudom azt sem, hogy jobb-e ha kiengedem vagy nem, mert ennek a betegségnek az az egyik tünete, hogy kis időre néha megvakul. Viszont ha bezárom akkor szomorú.

Keresem mindig, hogy mit tehetnék érte és egyszerűen nem akarok beletörődni, hogy ez az erős és gyönyörű kandúr nemsoká angyal lesz :(

Hogy tudnátok erre felkészülni?

Egyébként itt van egy kép róla, így talán könnyebben tudtok válaszolni ha látjátok is.


[link]


2010. nov. 22. 14:32
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kis földre szállt angyalka, nagyon jó természete van, soha az életben még csak rászólni sem kellett semmiért. Kicsinek is nyugodt volt és kiegyensúlyozott, az életben nem tudnék találni hozzá hasonlót :(
2010. nov. 22. 15:29
 22/37 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sok macskám tünt el vagy halt meg és nagyon sajnáltam mindet és nagyon sajnálom a te cicád is de erre nem lehet felkészülni! És lehet egy kérdésem hol laksz mert az én macskám aki eltünt ugyan így nézett ki ő is 3éves és kandúr! Csak a várost kérdezem!
2010. nov. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Már kis korában is veled volt? Akkor nem kell a város és bocsi a kérdésért csak az a fekete kandúrom volt az 1. cicám nagyon szerettem de 1 évesen tünt el és befogadték mert eltünése után másfél évre hazajött most megint eltünt de ő egy félperzsa cica volt és nagyon hilyányzik! Tudom milyen rossz most neked volt, hogy saját szememmel láttam a mcskám az út közepén mert elütötték meg volt, hogy a szomszéd kertbe láttam a cicám azt kutya kapta el és ezen kívül 4eltünt! Nagyon sajnálom a cicád majd írd, hogy mi van vele!
2010. nov. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim válasza:
Nagyon sajnálom a cicádat. Mi most hoztunk el egy kiscicát a pestimrei ambulanciáról, mert csak most tudtuk feldolgozni ami kb. másfél éve történt az előző -első- cicánkkal. Ne engedd ki, kitudja milyenek a szomszédok. Mi azt hittük rendesek, csak mikor a cicám eltűnt, meg a szomszéd cicája is, gondoltuk, hogy valami furcsa van a dologban. A szomszéd cicája pár nap után meglett, légpuskalövésekkel és leszakadt farokkal...Az enyém nem került elő. Szerencsére már jól van. A mostani cicánkat soha nem fogom kiengedni, bármennyire is kíváncsi, hogy mi van kint. Én tudom, hogy ezt érte teszem. Minden egyes pillanatot élvezz ki a cicáddal. Gyönyörű. És ha már nagyon rossz neki, sztem altasd el. Könnyebb lesz neki. Te pedig végig ott leszel mellette. És hidd el, hogy a lelke jó helyre fog kerülni. :)
2010. nov. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Juuuuj :) Nekem ilyen cicám van csak picibe.
2010. nov. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

Egyik előző hozzászólónak írnám, hogy a cica Angliában született, 6 hetes korában került hozzám és most Franciaországban lakunk.

Mindenki cicáját sajnálom, az egyik hozzászóló nagy reményt keltett bennem, hogy a cicája ezzel a betegséggel 16 évet élt. De nem merem beleélni magam.

Köszönöm a kedves szavakat, igazán kedvesek vagytok!

2010. nov. 23. 11:59
 27/37 anonim ***** válasza:
Mégegyszer bocsi a kérdésért csak tudod ha az én macskám lett volna pedig enne kicsi volt az esélye nem is az merült fel bennem, hogy vissza kell szereznem hanem az, hogy szörnyű lenne ha haldokolna a cicám mert nem akarom mégegyszer átélni azokat amik töröéntek a cicáimmal! Amúgy javul vagy rosszabodik az állapota? Hogy van?
2010. nov. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
És én Magyarországon lakok!
2010. nov. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Persze, megértelek. Volt nekem, hogy eltűnt a cicám 1 hónapra, de meglett. Azalatt az 1 hónap alatt kétségbeesetten kerestem, kutattam. De meglett. Sajnálom, hogy a tiéd nem, főleg, hogy ilyen szépség mint az enyém.

A cicán nem látok sem romlást, sem javulást.

Olvasgatok sok cikket a dologról, úgy veszem észre, hogy mikor beindul a leépülés, az nagyon gyorsan végez a cicával. Még az enyém életvidám, sokat játszik és kivételesen szépen eszik is. Reménykedem!

2010. nov. 24. 10:53
 30/37 anonim ***** válasza:

Akkor még hátha meggyógyul te gyerek vagy felnőtt vagy?

Mondjuk teljesen mindegy mindenkinek nagyon nehéz elveszíteni egy állatát főleg akit nagyon szeret! Remélem meggyógyul a cicád!

2010. nov. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!