Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy készülnétek fel a cicátok...

Hogy készülnétek fel a cicátok halálára?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éves a kandúrom és krónikus veseelégtelenséget diagnosztizáltak nála. Már a szívecskéje is kezdi feladni a harcot.

Adok neki gyógyszert és gyógytápot, de mégis úgy érzem, hogy ez kevés. Nem tudom azt sem, hogy jobb-e ha kiengedem vagy nem, mert ennek a betegségnek az az egyik tünete, hogy kis időre néha megvakul. Viszont ha bezárom akkor szomorú.

Keresem mindig, hogy mit tehetnék érte és egyszerűen nem akarok beletörődni, hogy ez az erős és gyönyörű kandúr nemsoká angyal lesz :(

Hogy tudnátok erre felkészülni?

Egyébként itt van egy kép róla, így talán könnyebben tudtok válaszolni ha látjátok is.


[link]


2010. nov. 22. 14:32
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnálom a cicádat! :-(

Nekünk van most három, tavaly szintén három volt, de tavasz végén el kellett altatni az anyát (13 és fél éves volt, sziámi), mert - szintén veseelégtelenség miatt - megtelt a tüdeje vízzel, felhalmozódott sok méreganyag a szervezetében és a szíve is rossz volt már. Aznap, amikor elvittük altatásra, zh.-t írtam délelőtt, és sírtam egész úton hazafelé, mert már éreztem legbelül, hogy az állatkórházban sem tudnak rajta segíteni, és altatás lesz a vége. Igazam volt sajnos :-( , de mivel előtte az infúziós kezelés nem használt és fokozatosan romlott az állapota, lélekben fel tudtunk készülni a veszteségre. Neki rossz volt nagyon a betegséggel töltött időszak, mert végig nehezen lélegzett és emiatt sokszor aludni sem tudott, nekünk sztem "jobb" volt ez így, mintha hirtelen veszítjük el. Fel tudtunk készülni az elvesztésére, az elaltatásnál pedig mellette tudtunk lenni, simogattuk őt. Sztem sokkal rosszabb az, amikor hirtelen hal meg, és fél, te pedig nem lehetsz mellette. Például elkapja egy kutya, de nem öli meg egyből, hanem "játszik vele", a cica pedig tehetetlen. Vagy elgázolja egy kocsi, de nem hal meg azonnal, még szenved, mielőtt kimúlna, és te már csak a holttestét találod meg. Vagy eltűnik végleg, és neked csak a hiábavaló várakozás marad, hogy mikor jön már haza és az örlődés, meg a rémisztő gondolatok, hogy mi minden rossz történhetett vele.

Tudom, mindez nem hangzik nyugtatóan, de mégis a legmegnyugtatóbb talán ebben a helyzetben. :-( A cicád - bár rövid az élete - jó emberek között van, és úgy hal meg, hogy "biztonságban van": eltemetheted, búcsút vehetsz tőle "normálisan".

Engem csak ez a gondolat vigasztalt, amikor a cicánk meghalt tavaly. Hogy "méltó" módon halt meg, és nem brutálisan, egy másik állat miatt például.

Nekünk most van új cicánk, 13 hónappal a másik halála után hoztuk. Még fiatal, és egyfolytában féltem őt a balesetektől meg az eltűnéstől. Azt remélem, mindhárom úgy fog majd meghalni, ha eljön az ideje, hogy mellettük lehetünk.

Neked ez most megadatik, és ez - a maga szomorú módján - mégis csak szerencse. Csak az a kár, hogy mindez most következik be, és nem 10 évvel később mondjuk. Hiszen a cicád még olyan fiatal. :-( Igazán sajnálom őt.

2010. nov. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon szép cica! Engedd ki nyugottan a macskák okosak tudják, hogy mi a jó nekik! De új cicát ne hozz addig amig ő él! De még ne temesd el van rá esély, hogy meggyógyoljun vagy jobban lehet! Az én cicámnak is ez volt a baja 2éves volt amikor kiderült 16 évesen pusztult el!
2010. nov. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek, utolsó teljesen igazad van. Az én cicámnak a légzésével semmi gond nincs (egyelőre), a doktor azt mondta, hogy az ő esetében hátsó végtag bénulásra gyanakszik majd, mert magas a vérnyomása.


Egyik előző hozzászólónak írnám, hogy azt szeretném ha a cica boldogan élne és nem bezárva egy lakásba ahonnan sírva könyörög, hogy engedjék ki. Gyógyszerezem, de nem minden nap. Vérnyomás csökkentőt szed, ha kimarad neki, nem lesz tőle azonnal baja, de persze mindig beadom neki rendesen.

Olyan környéken élünk ahol nem eshet különösebb baja, és az mindennél többet ér amikor látom, hogy kint szaladgál a fűben, játszik a másik cicákkal. Ahelyett, hogy bent kaparná az ablakot és őrjöngene.

Remélem megértesz.

2010. nov. 22. 15:12
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tényleg gyönyörű a cicád!Én a cicámat most áprilisban vesztettem el Őt megmérgezték sajnos már nem lehetett megmenteni elkelett altatni ami egy nagyon nehéz döntés volt de sajnos megkelett tennem mivel látni ahogy szenved az mégroszabb már mindenhonnan vér jött belőle az összes test nyílásából szörnyü visszaemlékezni rá!Azóta kaptam Páromtól egy másik cicát Ő kifli először nem szerettem mivel Ő nem az én régi cicám volt teljesen más személyiség de mostmár beletörödtem hogy olyan mint a régi cicám többé soha nem lesz!A fotó album készítés jó ötlet szerintem!A lényeg az hogy a haláláig ha lehet minden percet tölcs vele és adj meg neki mindent amire szüksége van de leginkább szeretetet csak a halála után jösz majd rá hogy Ő mennyit is jelentett neked és készülj fel az utolsó órákra leginkább érzelmileg!KITARTÁS!

2010. nov. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

Utolsó, komolyan írod????

Nekem azt mondta az orvos, hogy ezzel a betegséggel 6 éves korukig sem húzzák ki.

2010. nov. 22. 15:13
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnálom a cicádat,de sajnos az élet része a halál is... :( Bár nem ilyen tragikus formában...:( Kiskoromban volt egy macskám 2005-ben pusztult el,nagyon szerettük, az öregség vitte el.Lány macska volt, házi cirmos. Azóta van egy négy éves kandúrom, Artúr a neve és nagyon szeretem. :) Szép macska, :)Viszont, ha őis egyszer itthagy minket, lehet,hogy több cicát már nemtudok felnevelni, mert nagyon fáj az elvesztésük... :( Kívánok sok lelkierőt neked és sok szép napot a cicának, legyen boldog ameddig tud. Remélem segíthettem.
2010. nov. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Bocs, utolsó előtti.


Utolsó, borzasztóan sajnálom. Biztosan nagyon nehéz lehetett végignézni :(

És persze mindenki cicáját sajnálom aki leírta a kis történetét.

A fotóalbum jó ötlet, rengeteg képem van róla egészen 6 hetes kora óta.

Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat, nem igazán van kivel megbeszélni ezt, az embereknek általában egy macska semmit se jelent :(

2010. nov. 22. 15:15
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Az elöbb én voltam az az utolsó!Hát igen ez a legszörnyűbb hogy az emberek nagyrésze csak egy egyszerű macskát lát bennük pedig Ők nemazok lelki társaink ,barátaink és tudják hogy hogyan kell az embert felvidítani ha rossz kedvük van !Nehéz lesz őt elengedned de erősnek kell lenni!!!
2010. nov. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

14:54es vagyok!


Igen sajnos sokan csak "állatként" tekintenek rájuk. Pedig annyi de annyi szeretetet tudnak adni, hogy az hihetetlen, mikor oda bújik, vagy fel ugrik az öledbe meg szaglássza az arcodat, aztán meg oda dörgölőzik.


a 3 cicám közül az egyik még a mancsát is az arcomra teszi és tényleg mintha megsimogatna:)


jaj még meg is siratom a cicádat:( már vagy 10szer meg nyitottam a képet! Olyan szép!!!!!! :(

2010. nov. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Ami a legjobban zavar, hogy nem tudja elmondani ha fáj valami vagy szédül... Ettől olyan tehetetlen az egész helyzet, azaz én magam vagyok az. Pedig úgy segítenék!
2010. nov. 22. 15:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!