Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy készülnétek fel a cicátok...

Hogy készülnétek fel a cicátok halálára?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éves a kandúrom és krónikus veseelégtelenséget diagnosztizáltak nála. Már a szívecskéje is kezdi feladni a harcot.

Adok neki gyógyszert és gyógytápot, de mégis úgy érzem, hogy ez kevés. Nem tudom azt sem, hogy jobb-e ha kiengedem vagy nem, mert ennek a betegségnek az az egyik tünete, hogy kis időre néha megvakul. Viszont ha bezárom akkor szomorú.

Keresem mindig, hogy mit tehetnék érte és egyszerűen nem akarok beletörődni, hogy ez az erős és gyönyörű kandúr nemsoká angyal lesz :(

Hogy tudnátok erre felkészülni?

Egyébként itt van egy kép róla, így talán könnyebben tudtok válaszolni ha látjátok is.


[link]


2010. nov. 22. 14:32
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
97%

Szegény, nagyon sajnálom, hogy így van. Erre szerintem nem lehet felkészülni. Nálunk 3 házzal arrébb 3 kuvasz kapta el a gyönyörű maine coon cicánkat június elején...majd beleőrültünk....nem is bírtuk soká, ma hoztam egy pici kandúrt haza:)

Amíg még él, kényeztesd!!!

2010. nov. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Én is nagyon sajnálom, borzasztó lehetett.

Igen, én is ezen gondolkozom, hogy hozok egy másikat amíg ő él, így talán egy kicsit könnyebb lesz, bár ebben sem vagyok biztos.

2010. nov. 22. 14:37
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Addig ne hozzál új macskát, ameddig ő él, csak utána! Addig szenteld minden szereteted és figyelmeedet neki! Egyébként erre nem lehet felkészülni...a legjobb, amikor hirtelen történik meg. Neki is, és Neked is.
2010. nov. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Milyen igazad van. Önzés lenne részemről ha előtte hoznék, lehet, hogy ő sem fogadná el és csak neki ártanék.

Eléggé csaponganak a gondolataim, csak keresem a kiutat :(

2010. nov. 22. 14:48
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Huhh ez szép macska!!!
2010. nov. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. nov. 22. 14:53
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

szia!


szerintem se hozz új cicát!

és ne haragudj meg, de ha igazán szereted őt, meglátod (majd ha el pusztul szegénykém) egy ideig nem fogsz tudni új macskával élni!


legalábbis nekem olyan 13éves koromban meg fogta egy csapda a cicámat, ő volt az első cicám a mindenem, barátom, várt suli után az ablakban, tehát hihetetlen.


egészen 2évvel ezelőttig nem volt cicánk. 2éve került hozzánk 3 kis csibész fiú cica, és őszintén bevallom:

eskü imádom mind a 3at soha nem bántanám őket, és tényleg nagyon szeretem, de viszont nem tudom és nem is fogom tudni úgy szeretni őket, mint az első cicámat!


Nagyon sajnálom és sok erőt kívánok neked, hihetetlen gyönyörűség a cicád, vigyázz rá és szeresd, még ha csak kevés ideig is teheted már!:')


22L

2010. nov. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Beteg, kezelés alatt álló macskát ne engedj ki basszus! Egy az, hogy néha megvakul, már eleve ki ne engedd, de a másik meg, hogy gyógyszerezed, hogy a fenébe fogsz elszámolni a lelkiismereteddel, ha második szomszéd véletlen bezárja két napra a garázsba vagy akármi, aztán gyógyszer nélkül marad?


Gondoskodj róla, ahogy tudsz, szeretgesd és ne tedd ki kockázatoknak.

2010. nov. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim válasza:
95%

Nagyon sajnálom a cicát,egész helyes pofija van :). Én a helyedben minden időmet neki szentelném,közben csinálnék egy fotóalbumot a róla készült képekből (már persze ha van ilyen) és a képek alá írnám azt az élményt amit ott megörökítettél. Vagy ha nincsenek a képek a legjobb ha egy picit elgondolkodsz azon milyen volt kiskorában amikor hazahoztad,és csinálnék rajzokat meg ilyenek :)

Remélem egy picit segítettem;)

13/L

2010. nov. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Jajj de szép cica!:) Az én pici vörös kandúrom (main coon- brit cica keverék, nagyon szép volt:) 3 hete kellett elaltatnom, és szintén nagyon rossz volt várni, hogy meghaljon..:S az állapota azonban egyre rosszabb lett.. Az utolsó napokban szinte végig vele voltam, rengeteget törődtem vele, és mindig az volt, amit ő akart. Ez az esetek többségében azt jelentette, hogy az ölembe feküdt és órákon keresztül vakargatnom kellett a bundáját..:) A halála napján is egész nap ezt csináltam.. De majd megszakadt a szívem, mikor rámnézett a gyönyörű, sötét szemeivel, és nyávogni próbált, hogy segítsek rajta:S Akkor már nagyon fulladt szegény.. (FIP-je volt..)

Egyetlen pillanatra sem hagyhattam el azonban magam, mert a cica megérzi az ilyesmit.. A halála után viszont már bőghettem amennyit akartam:S

2010. nov. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!