Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolok mostanában...

Miért gondolok mostanában ennyit a halálra? A szeretteim halálára? Mert kamasz vagyok?

Figyelt kérdés

Mostanában sokszor elképzelem, hogy milyen lesz, amikor már a nagymamám, anyukám, vagy nagynéném nem lesznek..legjobban mamámtól félek, mert Ő már 67 éves. Főleg, mivel mostanában egyre több volt osztálytársa, meg ismerőse elment. Ő is sokszor ezt megemlíti, de olyan morbid módon, pl. megyünk az utcán és egyszer csak elkezdi, hogy "Te figyelj kislányom, ha majd feldobom a talpam, akkor olyan virágot hozzatok már, amit tegnap kaptam a Rozikától", meg ilyenek..ezekkel úgy el tudja venni az életkedvemet. Egy régi barátnőmnek meghalt nemrég az anyukája, 2 kistesója így most anyuka nélkül maradt, anyukáink jóban voltak, meg egy volt osztálytársam anyukája is meghalt, ő pedig az óvónőm volt. Borzasztó lehet nekik, még szinte gyerekek és nincs anyukájuk. Nagyon rossz ezekbe belegondolni, annyira féltem őket, hogy ha mondjuk megyünk át a zebrán és bekanyarodik egy autó hirtelen, vagy úgy néz ki, hogy nem akar megállni, akkor rögtön már kész vagyok arra, hogy őket ellökjem, vagy eléjük álljak. Szerintetek hogyan tegyem túl magam ezeken a gondolatokon? Anyával beszéltem erről, azt mondta, hogy kamaszkorában neki is sok ilyen gondolat megfordult a fejében, mert ez egy ilyen időszak, később elmúlik. ÉS ha mégsem múlik el? Hogy lehet feldolgozni? Azt ne írjátok, hogy úgyis mindenki meghal egyszer, mert tisztában vagyok vele, csak szeretnék nem gondolni rá, mert így meg élni nem tudok rendesen.

17L


2011. ápr. 27. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez valoban igy van, hogy ebben a korban meg idegenkedunk a halal gondolatatol, holott egyutt kellene ezzel elnunk.

A szuletes es a halal is egy termeszetes folyamat. Ne felj ettol, mert rosszabb lesz, inkabb fogadd el ezt igy, hogy ez is az elethez tartozik, csak az elmullasrol szol.

2011. ápr. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
ezzel sokat nagyon nem tudsz csinálni... nekem az unokatestvérem öngyilkos lett.. és azóta minden barátomra, ismerősömre mániákusan akarok vigyázni, pont ahogyan te... várni kell.. türelmesen... ha félsz mond el bátran annak akit féltesz... a mamádnak is megmondhatod h neked rosszulesik h ilyeneket mond és ne gondoljon erre mert még nem fog meghalni..
2011. ápr. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
36 éves vagyok,és gyerekkorom óta félek a halál gondolatától.Kb 10 éve egy olyan is van hogy ha valami veszélyhelyzet van,vagy nagyon sokat gondolkodok ,pánikrohamaim is vannak,persze gyengék és ezeket is már megtanultam kontrollálni.Megtanultam azzal nyugtatni magamat hogy egyszer mindenki elmegy,egyszer mindenki meghal,már elment édesapám,nagymamám,ergyszer elmegy anyukám,én is férjem is,mindenki,nincs mit tenni,ezt el kell fogadni.A halál gondolata mindenkit megrémiszt,mert nem tudjuk mi lesz utána,mit fogunk érezni.Semmit.Gondolj abba bele,mikor nagyon mélyen alszol és nem álmodsz semmit,az lesz.Vagy mielött megszülettél,az sem volt olyan rosz igaz?Addig pedig van egy utad itt a földön amit végig kell járnod,szenvedned,a mások szeretteid elvesztése is egy ilyen szenvedés,ami hozzá tartozik az élethez.Ez van,nem tudunk,rajta változtatni,csak elfogadni,belenyugodni.
2011. ápr. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is ez egy átmeneti dolog. Amikor eszedbejut, akkor egyből szólj magadra, akár hangosan is, úgy biztosabb. Mondd, hogy most erre nem gondolok, hanem valami szépre. Egyébként azt tudod, hogy ez van. Idegenkedik ettől mindenki, talán az öregek nem annyira már. Az én mamám is ilyeneket mondott. Anyum azt mondja, higgyem el változik az ember gondolata, és ahogy öregszik, nem annyira ijesztő.

Szóval csak tereld el a gondolataidat. Félsz a haláltól ugye ? Hát akkor élj ! És az életen gondolkozz !

Aztán van mégegy szakasz amikor sokakon ez előjön újra, mikor gyermekünk lesz. Én is így jártam. Kamaszkoromban, és már nem, de mikor megszülettek, akkor nagyon. Hogy ha bármi lenne velük, vagy akár velem. Néha felhívtam a férjem, mert beszorult a levegőm, és megijedtem, nehogy bajom legyen, hívjon vissza később, ha nem veszem fel hívja a mentőket. A gyerekek miatt, hogy velük mi lesz akkor már ezért féltem.

Nyugi enyhülni fog, és el is fog múlni,aztán jön megy a gondolat, de másképp.

2011. ápr. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia!Én most leszek 30,de én is úgy érzem magam mint te!Kamaszként nem foglalkoztatott ilyen gondolat,de az utóbbi években nagyon!Nekem tesóm sincs és viszonylag késői gyerek vagyok,anyum 33 volt amikor születtem,apum 35.Szerencsére mindketten nagyon jól tartják magukat,anyum különösen,ő simán legalább 10 évet letagadhatna,és mégis igy érzem magam,igaz én nem hangoztatom,ez az én belső őrlődésem.Én is nagyon félek az elvesztésüktől,pedig már van egy 6 éves kislányom,párom de akkor is .... :S!Szóval ezzel azt akartam ,hogy tudd,nem vagy egyedül a problémáddal!Engem is érdekelne,hogy lehet ezekre nem gondolni! ...
2011. ápr. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!