Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nézték már a kutyátokat...

Nézték már a kutyátokat homlokegyenest más fajtának, mint ami valójában? Mit reagáltatok?

Figyelt kérdés
A kérdés egy múltkori sztori kapcsán ötlött fel bennem,amikor is egy kuvaszos gazdi véleményét olvastam,akinek a kutyájára mindent mondtak már,csak kuvaszt nem-illetve sok ember fel sem ismeri(!)ősi magyar fajtánkat...Ez azért szerintem elkeserítő.Ti jártatok már hasonlóan?
2014. jan. 23. 23:07
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

moonlight girl, én se tudom megmondani kapásból, hogy milyen egy pincsi,annyit tudok, hogy kistermetű...a boxer se megy így magamtól, nem mondanék pincsit rá, de simán nem ismerném fel egyiket se. ugyanis, egyik sincs a környezetemben, s sose voltam nagy kutyás. szeretem őket, aztán ennyi. minden állatot szeretek. azt meg aztán,hogy melyik fiú, meg melyik lány, végképp nem tudnám megmondani. cicánál esetleg, de ott is csak úgy, hogy ha nagy, akkor biztos kandúr:)

mondom, amit kép nélkül képes vagyok beazonosítani, az német juhász, yorkie, berni pásztor, spániel, husky. de csak mert vannak a barátaimnak/szomszédoknak. nekünk sose volt kutyánk, csak cica, meg nyuszi, meg papagáj.

2014. jan. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
80%

Bichon Frise-em volt már fehér puli,westie,uszkár, törpe vizi kutya???? Ja és egy néni váltig állította,hogy a bichonom egy kisméretű bárány :DDDDD


Én elhiszem és tudom,hogy nem mindenki kutyaszakértő,de akkor legalább nem szólalnának be hülyeséget.


Amihez nem értek nem égetem magam azzal,hogy mást mondok mint ami.

2014. jan. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
én itt olvastam egyszer, hogy a perzsacicát vitte sétáltatni az illető, s megkérdezték, hogy milyen kutya:)
2014. jan. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
Az én kétévesem teljesen meg van győződve arról, hogy a társasági kutyák igazából macskák, mindig nyávog nekik, a gazdik általában nem mosolyognak ezen, mi meg somolyogva próbáljuk magyarázni a gyermeknek, hogy ez egy kicsi kutya, mire ő: ez nem kutya, ez macska. :)
2014. jan. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
36%

Utolsó, én 20 éves vagyok, de én is lemacskázom a szobacirkálótat :D

Bocsi azoktól akiknek szobakutyájuk van, ne vegyétek sértésnek :)

2014. jan. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

Keverék kutyám van, leginkább az eurázsiaira hajaz. Legtöbbször skót juhászt mondanak rá, vagy nem-tudom-milyen-fajta-de-keveréknek-túl-szép. A legmegdöbbentőbb az volt, mikor huskynak nézték. Akkor kicsit ledermedtem.

Nyáron mondták nekem a nénik az utcán, hogy de szép kis kutya, de jó lenne nekik egy kölyke, ha majd születik. Én meg szépen, mosolyogva mondom, hogy kankutya ritkán ellik.

2014. jan. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem velem történt, de orosz agarastól hallottam, hogy ők is kapnak mindent séta során, pl.: "Nézd, anya, ott jönnek a BMX-ülés fejűek!"
2014. jan. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Nekem egy keverékem van akiben sok a tibeti spániel n. Vizuálisan úgy kell elképzelni mint egy pincsit, hosszú szőrű, itt ott természetes kreppelt minta van a bundáján, lábai és farkincája zászlós. Na már most ez a csupa bunda bundás blöki ha a Duna parton vagyunk akkor ás, fürdik és ás meg fürdik és mindig nyakig sáros. Nyáron, hogy a melegbe se pusztuljon bele, meg könnyebb legyen a tisztán tartása emellett a földműves életmód mellett, le szoktuk nyirni.


Ilyenkor úgy néz ki mint egy kölyök kutya. S mivel fekete, ezért volt már kölyök roti, kölyök dobberman, sőt egy pasi teljesen komolyan megkérdezte, hogy ő ilyen mini pitbull?(?!?)


Amikor azt mondom, hogy pincsi pucéran azt hiszik viccelek :D

2014. febr. 16. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
Ő az a félig meddig tibeti félig meddig roti, dobi, mini pitbull [link]
2014. febr. 16. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Nekem egy maszkos-fakó pulim van, de még fiatal, ezért csak középhosszú a szőre és nem nagyon zsinóros. Eddig csak egyetlen tipp érkezett rá, az, hogy briard, mert az emberek el nem tudják képzelni hogy milyen fajta lehet. Rengetegen megkérdezték már, és szinte mindig azzal reagáltak válaszomra, hogy ''de hát a puli az FEKETE VAGY FEHÉR, NEM?''

Mondjuk mióta teljesen belenőtt a ''haja'' a szemébe, sokkal pulisabb mint mikor kicsi volt, de az emberekről így is lerí hogy nem hiszik el hogy fajtatiszta, pedig az. :D Sokszor hallottam már hogy ''puli-félének'' titulálták. Hát most minek magyarázkodjak. :D

2014. febr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!