Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nézték már a kutyátokat...

Nézték már a kutyátokat homlokegyenest más fajtának, mint ami valójában? Mit reagáltatok?

Figyelt kérdés
A kérdés egy múltkori sztori kapcsán ötlött fel bennem,amikor is egy kuvaszos gazdi véleményét olvastam,akinek a kutyájára mindent mondtak már,csak kuvaszt nem-illetve sok ember fel sem ismeri(!)ősi magyar fajtánkat...Ez azért szerintem elkeserítő.Ti jártatok már hasonlóan?
2014. jan. 23. 23:07
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%
Egy fekete cane corsom van. Egyszer az állatorvosi rendelőben egy idős néni megkérdezte, hogy ő ugye Rex a Rex felügyelőből?
2014. jan. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Én sem ismerem fel a kutyákat, pár kivételtől eltekintve. Na és? Nem mindenki kutyaszakértő, s nem is mindenkit érdekel különösebben. Felismerem a német juhászt, skót juhászt, huskyt, talán a malamutot, yorkiet, berni pásztort, spánielt. D cdak mert ezek vannak/voltak ismerősöknek. Keverékről már nem tudnám megmondani, mikből van.
2014. jan. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Még egy eszembe jutott. Régebben egy fehér bullterrierünk volt. Szintén egy idős néni mondta,hogy milyen aranyos kismalac és milyen jó, hogy lehet pórázon sétáltatni. Mellette volt egy francia bulldogunk. Őt sokszor nézték a bullterrier kölykének.
2014. jan. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
Nekünk a magyar vizslánkat nézték pitbullnak cigány suttyók.
2014. jan. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Oké hogy nem mindenki ismeri az összes fajtát,na de egy pincsit boxernak nézni? De sokan nézték már csivavának is amit ki nem állhatok mivel nem szeretem azt a fajtát.

De a boxeres volt a legdurvább,gondolom kölyök boxernak nézték na de akkor is..Apám szokott viccelődni hogy bernáthegyi kulcstartó, mivel úgy néz ki mint egy mini bernáthegyi :D De az vicc,az illető meg komolyan kérdezte.

2014. jan. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy szálkás szőrű tacsi keverékünk van. Talán egy kis foxi van még benne, meg ami szembejött. Szóval egy jól sikerült mix. :) Egyszer egy tudálékos öregúr szakértő módon megállapította, hogy ő egy törpe németjuhász. Aztán megsértődött, mert nem bírtam ki röhögés nélkül. :)
2014. jan. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám fajtáját zömében eltalálják(skót juhász), de azért találkoztam már érdekes elszólásokkal, amin mosolyogtam egyet, mint pl. csau-csau, orosz agár(jó, ezeket még elnéztem), bernáthegyi, német juhász, sőt volt már spániel is(WTF!?).
2014. jan. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem shiba inum van. Szegény volt már minden a szánhúzótól (12 kilo) a farkasig. De akita a leggyakoribb.


A legjobb sztorim, hogy a villamoson egy telepi suttyó belém kötött, hogy rókát tilos BKVn szállítani mert veszett :D

2014. jan. 24. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 sippara ***** válasza:
100%
Szintén roti-dobi, két hete egy nő mély meggyőződéssel magyarázta, hogy az enyém bizony egy fajtatiszta dobermann szuka, neki ne magyarázzak, ő 15 éve dobizik....... Arról már nem álltam le vele vitatkozni, hogy attól, hogy az övé úgy néz ki, mint egy négy sonkába szúrt pálcikán álló bojler, az átlag dobinak még nem lesz ilyen az alkata, végülis 15 éve dobizik :) A huskym meg volt már minden malamuttól németjuciig, rendszeresen kölyöknek nézik, és amikor mondom, hogy két éves múlt, csak kisnövésű, mert keverék, mindenki szakértő lesz hirtelen, hogy "jaa, hát persze, barna a szeme, nem lehet fajtiszta". A múltkor azzal hagytam ott egy pasast, hogy bizony, egyik se fajtiszta, az egyik kutya-nyúl, a másik kutya-disznó-medve keverék.
2014. jan. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%
A szamojédunk lett egyszer komondor. A mudinkat érdekes módon sokan felismerik, csak azt furcsálják, hogy fehér. Szerintem sem kötelessége mindenkinek ismernie a fajtákat, még a magyar fajtákat sem. Aki nem nagy kutyás, annak es jelentéktelen kérdés. A magyar haszonállatokat hányan tudnák felsorolni?
2014. jan. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!