Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nézték már a kutyátokat...

Nézték már a kutyátokat homlokegyenest más fajtának, mint ami valójában? Mit reagáltatok?

Figyelt kérdés
A kérdés egy múltkori sztori kapcsán ötlött fel bennem,amikor is egy kuvaszos gazdi véleményét olvastam,akinek a kutyájára mindent mondtak már,csak kuvaszt nem-illetve sok ember fel sem ismeri(!)ősi magyar fajtánkat...Ez azért szerintem elkeserítő.Ti jártatok már hasonlóan?
2014. jan. 23. 23:07
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
A rottimat nézték kölyök korában dobinak. Kérdezték, hogy már nem vágják a fülét? Mondom nekik sose vágták... Látszott, hogy nem értik a dolgot. Vagy pl. a labi keverékemet nézték már staffnak, pitnek. WTF???
2014. jan. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Höh, 20-ból 1 ember ha felismeri a mostani kutyámat.

A pireneusimat meg mindenki lekuvaszozta. Na és akkor mi van? Nem mindenki kutyás, én anno meglepődtem azon, hogy alap fajtákat nem ismernek az emberek, de ha eddig nem volt szükségük erre a tudásra, akkor végülis érthető. Engem mindig is érdekeltek, mindig kutyás könyveket bújtam.

2014. jan. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
a bullterriert rendszeresen pitbullnak, dehát ez nyilván a médiának köszönhető :D
2014. jan. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Fekete kaukázusi keverékem van, mindenki újfundlandinak nézi, de szerintem ez érthető :D
2014. jan. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 Hovarju ***** válasza:
100%
Az én malamutom volt husky, farkas, kaukázusi, skót juhász, sőt német juhász is, mert amikor kölyök volt, a német juhász szukámmal együtt sétáltattam- és "ha egy szuka kutyával egy kölyök van, akkor az biztos az ő kölyke."
2014. jan. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 Hovarju ***** válasza:
100%

Ja és olyan is volt, aki közölte velem, hogy nem fajtatiszta, mert barna a szeme.


Egy ideig próbáltam válaszolni és elmagyarázni, hogy milyen kutya ő, de végül már csak mosolyogtam rajta.

2014. jan. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

A komondorom volt már óriás puli és nagy fehér keverék.

Bobtail is és hiába magyaráztam, hogy a bobtail 2 színű és kisebb.

Egyszer egy öreg bácsi megállított, hogy "igazi magyar embernek igazi magyar kutyája van! szép a kuvasza!". Ez legalább aranyos volt.

A másik aranyos, mikor egy karon ülő csecsemő brummogott. Anyukája mondta, hogy nem, ez vau-vau. A kisgyerek akkor is tovább brummogott. :-)

Továbbá szokták még sértegetni is a fajtát, amikor nem annyira poénos, inkább gúnyos hangnemben suttyó alakok pokrócnak vagy szőnyegnek nevezik.


A magyar agaramat pedig szintén mondták már sok mindennek, bár arról lerí, hogy agár. De volt már angol agár, olasz agár, whippet, afgán agár, stb....

2014. jan. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
Én viccesen szoktam amúgy óriás bichont mondani, vagy a régies nevét, a selyemszőrű farkasebet. Akkor bután néznek rám. :-) Sokan pedig ha megtudják, hogy komondor, akkor jé, ez ilyen nagy? Mondom a komondor ekkora. És jé, ez ilyen nyugodt, ők úgy tudták hogy ezek a gazdájukat is megharapják és embernek, állatnak nekitámadnak és amúgy is öreg korukra meghülyülnek, mert egy csont nyomja az agyukat. És csodálkoznak, amikor 30 ember és 40 kutya között simán elvan póráz nélkül.
2014. jan. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

nekem huskym és német juhászom van.

a nj-t mindenki felismeri de a husky volt már kaukázusi, bernáthegyi(!), corgie, malamut.

A szomszéd lány meg azt hitte, hogy a kan német juhászom szülte a huskymat. Nem akarta elhinni, amikor mondtam hogy nem, aztán meg kiröhögtem,mert nem bírtam tovább.

nem születik mindenki kutyaszakértőnek.

2014. jan. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
,,Nem fajtatiszta,mert barna a szeme"-az igen! :D Nagyon jókat írtok,köszönöm!Felszavazok mindenkit,ha számít.Oké,hogy nem születik mindenki kutyaszakértőnek,de azért azt illene tudni,hogy pl kan kutya nehezen ellik kiskutyát:))
2014. jan. 23. 23:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!