Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nézték már a kutyátokat...

Nézték már a kutyátokat homlokegyenest más fajtának, mint ami valójában? Mit reagáltatok?

Figyelt kérdés
A kérdés egy múltkori sztori kapcsán ötlött fel bennem,amikor is egy kuvaszos gazdi véleményét olvastam,akinek a kutyájára mindent mondtak már,csak kuvaszt nem-illetve sok ember fel sem ismeri(!)ősi magyar fajtánkat...Ez azért szerintem elkeserítő.Ti jártatok már hasonlóan?
2014. jan. 23. 23:07
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer mikor sétáltattuk a vizslánk egy kisgyerek ezt mondta az anyukájának: Az egy barna dalmata! :DDDD


Amúgy egyszer le pitbullozták amit nem igazán értek.

2014. jan. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik cane corsom kölyökkorában volt boxer, de meg is magyarázták, hogy biztosan csak keverék boxer mert ugye fekete és fekete boxer nincs :D Kamasz korában rendszeresen le "pibbul"-ozták. A másik corsomról sokan megkérdezték kölyökkorában, hogy ugye ő is fekete lesz majd? Ezt nem is értem,hogy miért gondolták színváltósnak...:D Kicsinek még sokszor weimari vizsla volt,most, hogy már nagyobb már nápolyi masztiff. Az egy dolog, hogy a fajtáját nem találják el, de sokszor a nemét sem :( A fekete kutyámat szinte mindig kannak gondolják...valamiért ha két ugyanakkora kutya van együtt akkor azt törvényszerűnek gondolják, hogy akkor csak kan-szuka párosítás lehet (gondolom, mivel a fekete szín barátságtalanabb így lesz ő a kan) és ha van velünk kölyök kutya, még ha valami egészen más kinézetű fajta is, akkor is mindenki mondogatja, hogy nézd ott a kölykük de aranyosak...Miért lenne már a kölykük?? Amúgy is jól látható, hogy szuka mind a kettő!De ha már belefolytam a kölyöktémába...A múltkor állatorvosnál voltunk és megkérdezték a váróban, hogy miért vagyunk ott, mondtam, hogy a méhével vannak gondok és ultrahangra jöttünk,erre úgy köszöntek el tőle, hogy gyógyulj meg hogy lehessen sok szép kölyköd....miért gondolják azt, hogyha valakinek szukája van akkor az alap, hogy majd kölykei lesznek??
2014. jan. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 Firestorm ***** válasza:
100%

Hogy nézték-e?Természetesen.Kölyök korában a staff és pit mixemet állandóan le német dogozták,azon még nem is akadtam ki,de minap volt egy nő,aki vitte a prímet...

A lassan 1,5 éves kutyámat (ugyanazt mint fentebb) lespánielezte.

Konkrétan megkérdezte,hogy múltkor is ez a spániel volt-e itt?Nézek rá mondom micsoda?Ő meg hogy múltkor is ugyanez a spániel volt itt?Aztán fel kellett világosítanom...Ráadásul se nem hosszú a szőre,fekete-fehér,és csak egy icipicit tér el a spánieltől,mind magasságra,mind súlyra,mind kinézetre.

2014. jan. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%
Ez meg nem kutyafajta kérdés, hanem másféle fogalmi zavar :D Bullterriert sétáltattam, jön szembe egy nő gyerekekkel. Gyerekek teljesen odáig vannak, nő meg jelzi feléjük, hogy szép, szép, de azért nagyon veszélyes. Majd megkérdezi tőlem: ugye apportírozva van?? mert ennél a fajtánál ez nagyon fontos. :DDDD
2014. jan. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
92%
Van egy kan és egy szuka spánielem. Mindkettő törzskönyves, sztenderden belül van, csak épp a kan nagy, a szuka meg pici. A szukát következetesen kölyöknek nézik, pedig már 5 éves. A kanról meg csomószor hiszik, hogy keverék, pedig csak picit nagyobb.
2014. jan. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

A legaranyosabb az volt, mikor lenn voltam anyáéknál (egy német juhász-kau keverék, kb olyan mint egy kisebb medve :) )és egy kisgyerek ment el a kerítés előtt. A kutya ott feküdt belülről a kerítés mellett, és mikor a kisgyerek oda ért, akkor felállt. A gyerek ránéz, kicsit megszeppenve elvigyorodik, majd rohant vissza az anyjához hogy: "Anyu! Anyu! Ott egy medve... egy igaz medveeeeee!" Röhögve sírtam a teraszon.


Az enyém JRT. Nézték már foxinak, tacskónak, keveréknek, beagle-nek, jagdnak.. stb. De voltak ilyen nagyon hozzáértő emberkék is : "Ez a kutya túl vékony"; "A JRT nem lehet ennyire megnevelni, mert alapvetően rossz kutya"; "Ha nem vadászhat megbolondul."...

Ezeket így betudom annak hogy az emberek csak szimplán nem ismerik a fajtát :)

2014. jan. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem black and tan shar pei kutyám van, ő volt már németjuhász, pitbull, boxer, kövér stafford, meg simán "valamiharcikutya" is. :D

Őt szukának nézték már egyszer, mivel ivartalanítva van. Szerintem teljesen egyértelműen kan kinézete van, nem tudom miért de el sem tudom képzelni másnak, és mindenki el is szokta találni azonnal. Mikor mondtam a pasinak hogy ízig-vérig kan ő, csak herélve lett, akkor teljesen kiakadt hogy szegény kutya, ugye tudom hogy akkor ő már nem számít kannak? Mondom jól van, viszlát. :D

De a kedvencem az a hipercuki bácsi volt aki sétáltatott két pincsit, odament a kutyám megnézni az egyiket, kérdezem: "Szuka?" bácsi: "Nem, kislány!" :D

2014. jan. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
Az én mackómat is állandóan szukának nézik, mert ami cuki, az csak szuka lehet.
2014. jan. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

Husky keverék kutyámat rendszeresen lefarkasozzák, főleg most, hogy még ideiglenesen egy husky is van nálam. Mostanában vérfarkasnak is gyakran nevezik:D

De egyébként nézték már német juhásznak, malamutnak, és rendszeresen kölyöknek. A 3. kutyámat, egy kis keveréket is mindig 'megszakértenek', őt is rendszeresen kölyöknek nézik, általában kölyök vizslának. Mikor elárulom, hogy 2 és fél éves, igen meglepődnek.

2014. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két huskym van. Egyik szürke fehér két barna szemmel és már nem egyszer közölték, hogy ez bizony nem fajtatiszta mert barna szeme van, meg a szomszéd is nekiállt velem vitázni, hogy de én vagyok a hülye értsem már meg, hogy nem huskym van, amikor huskynak kék szeme van meg nem ilyen világos hanem fekete. Oké...:D

A másik fekete fehér felemás szemekkel. Mentem vele sétálni, két asszony meglátja közelebb jönnek, megdicsérik, aztán észreveszik a szemét. Erre az egyik a másiknak: ,, látod a szemét? Ez bizony elfajzott!,, Majdnem elröhögtem magam.

Egy kisgyerek volt aranyos, mikor megijedte és rohant be kiabálva, hogy úristen anya farkasok vannak kint, farkasok.:D

Meg egy bácsi, aki odajött és megkérdezte, hogy hogy merek farkasokat sétáltatni? Mondtam, hogy husky de nem hitte el, és tovább kérdezett a farkasokról.

2014. jan. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!