Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A maguknak állatbarátnak...

A maguknak állatbarátnak hívók miért nem tudnak különbséget tenni szaporítás és tenyésztés között? Gyakorin folyamatosan nekimennek mindenkinek aki csak kiír egy kérdést, nem is gondolkoznak csak nekitámadnak mindenkinek, mitől jó ez nekik?

Figyelt kérdés
az én olvasatomban a tenyésztés azt jelenti hogy valaki felelősen tartott ugyanolyan fajtájú kutyáit tudatosan pároztatja,majd a kölyköket kellő gondoskodás mellett felneveli és eladja. ehhez törzskönyv teljesen felesleges,nem attól lesz valaki tenyésztő hogy 15x többet kér a kutyákért mert van 2 papírja,ez nem biztosíték arra hogy nem 2x2es kennelbe tartja az agyonfialtatott állatait,sőt... erre azt szajkózzák hogy nem kell törzskönyves kutya,hanem ott a menhelyen a keverék. de most ha valaki beleszeret egy fajtába és szeretne olyat venni otthonra hobbira,akkor minek fizetne többszázezret csak azért hogy legyen feleslegesen egy papírja? mellesleg én is a felelőtlen szaporítás ellen vagyok,de addig nem támadok rá senkire amíg nem látom hogy ő hogy neveli a kutyákat,szerintem ez így korrekt,nem az hogy letámadni olyanokat akikről nem is tudunk semmit és beleokoskodni meg álszenteskedni...
2013. aug. 2. 21:34
 71/93 A kérdező kommentje:
Úgy beszéltek mintha valami istenek lennétek akik csak úgy a semmiből teremtetek ezt-azt. A kutya nem tárgy,nem beszélhettek úgy róla mintha ti hoztátok volna világra az összeset. Itt kezdődik a probléma mikor az ember azt hiszi hogy mindenható és neki mindent szabad... Ahelyett hogy tisztelnétek és szeretnétek a kutyáitokat,méregetitek őket,pénzben gondolkodtok és tárgyként semmibe veszitek őket...
2013. aug. 2. 23:49
 72/93 anonim ***** válasza:
82%
"a járáshiba nem azt jelenti hogy nem tud járni. példának okáért nagytestű kutyáknál gyakori hogy egyszerre lép azonos oldali lábbakkal és nem átlósakkal." amiről te beszélsz az a poroszkáló járás és fiatal vagy idős állatokra jellemző kímélő járásmód, ez olyan mint a futás, lépés stb az adott pillanatban végzi az adott egyed azt a mozgásformát majd átvált másikba ez nem utal betegségre mint ahogy az se ha én sétálok éppen és nem futok...
2013. aug. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/93 anonim ***** válasza:
87%
Asszem átmegyek a szexrovatba,az éretlen tizenévesek közé nosztalgiázni.Valaki...?
2013. aug. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/93 anonim ***** válasza:
94%

"Úgy beszéltek mintha valami istenek lennétek akik csak úgy a semmiből teremtetek ezt-azt. A kutya nem tárgy,nem beszélhettek úgy róla mintha ti hoztátok volna világra az összeset. Itt kezdődik a probléma mikor az ember azt hiszi hogy mindenható és neki mindent szabad... Ahelyett hogy tisztelnétek és szeretnétek a kutyáitokat,méregetitek őket,pénzben gondolkodtok és tárgyként semmibe veszitek őket..."



A FAJTÁKAT az ember találta ki és alakította ki saját kénye- kedve szerint (hogy jól vagy rosszul az egy más tészta) Ezen felesleges vitatkozni mert ez TÉNY.

2013. aug. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/93 anonim ***** válasza:
95%

55 ös ! Hát ez teljesen kész !

Mi az, hogy ne kelljen vele szenvedni ?! Szerinted az orrba szájba szaporított kutyák utódait akiket netalán tovább szaporítanak aztán kidobnak az utcára, szerinted róluk ki gondoskodik ?! Van itt aki mentéssel foglalkozik, és nem egy aki ideiglenes befogadó. Na kérdezd meg szépen őket.:) És mi az, hogy ha féllábú lenne ?! Mi köze ennek ahhoz, hogy pl örökli a csípő diszpláziát? Az égvilágon semmi..

2013. aug. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/93 anonim ***** válasza:
94%
Én feladtam.
2013. aug. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/93 sippara ***** válasza:
90%
Sajnálom, Kérdező, tényleg menthetetlen vagy. Mindannyiunk érdekében arra kérlek, legalább te ne szaporodj.
2013. aug. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/93 anonim ***** válasza:
82%
najó, én is meguntam, megyek inkább sorozatot nézni, annak van értelme:D
2013. aug. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/93 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm a válaszokat. részemről megfejtettem mi a probléma,megválaszoltátok minden kérdésem köszönöm. mindenki saját magáról állít ki bizonyítványt válaszai és viselkedése alapján. Szeressétek a törzskönyves kutyáitokat és örüljetek hogy nekik több eszük van az embernél és nem skatulyáznak be titeket szín súly származás vagy bármi más alapján ahogy ezt ti teszitek velük.
2013. aug. 3. 00:03
 80/93 anonim ***** válasza:
81%
Simpson család család megy a Comedy Central-on :) mindenkinek ajánlom inkább azt mint ezt a parttalan vitát
2013. aug. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!