Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A maguknak állatbarátnak...

A maguknak állatbarátnak hívók miért nem tudnak különbséget tenni szaporítás és tenyésztés között? Gyakorin folyamatosan nekimennek mindenkinek aki csak kiír egy kérdést, nem is gondolkoznak csak nekitámadnak mindenkinek, mitől jó ez nekik?

Figyelt kérdés
az én olvasatomban a tenyésztés azt jelenti hogy valaki felelősen tartott ugyanolyan fajtájú kutyáit tudatosan pároztatja,majd a kölyköket kellő gondoskodás mellett felneveli és eladja. ehhez törzskönyv teljesen felesleges,nem attól lesz valaki tenyésztő hogy 15x többet kér a kutyákért mert van 2 papírja,ez nem biztosíték arra hogy nem 2x2es kennelbe tartja az agyonfialtatott állatait,sőt... erre azt szajkózzák hogy nem kell törzskönyves kutya,hanem ott a menhelyen a keverék. de most ha valaki beleszeret egy fajtába és szeretne olyat venni otthonra hobbira,akkor minek fizetne többszázezret csak azért hogy legyen feleslegesen egy papírja? mellesleg én is a felelőtlen szaporítás ellen vagyok,de addig nem támadok rá senkire amíg nem látom hogy ő hogy neveli a kutyákat,szerintem ez így korrekt,nem az hogy letámadni olyanokat akikről nem is tudunk semmit és beleokoskodni meg álszenteskedni...
2013. aug. 2. 21:34
 31/93 anonim ***** válasza:
7%

24 es !

Valószínűleg azért,mert beleszerettek egy fajtába,és olyat szeretnének,amit a menhelyen kevés eséllyel kapnak meg.Viszont ehhez nem hiszem,hogy szükséges az a plusz 270 ezer,ha már 300 ezerben számolunk.Nem attól lesz egy kutya fajtiszta,és egészséges hogy van egy papírja róla.

Ha itt mindenkinek menhelyi kutyája van,akkor miért hangoztatják ennyire,hogy a törzskönyv "elengedhetetlen"?

2013. aug. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/93 A kérdező kommentje:
a gyógyszeres példa jó nagy hülyeség. ha az aszpirinnal a kertben szeretnél labdázni meg a parkban sétálni akkor vehetsz a piacról. ha a kutyát meg megenni akarod akkor tényleg kell a tk :D
2013. aug. 2. 22:30
 33/93 anonim ***** válasza:
69%
másba nem nagyon tudsz már belekötni, igaz kérdező?
2013. aug. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/93 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó kérdésedre válaszolva bemásolom egy másik kérdésre adott válaszomat:

A menhelyen ugye jobbára keverékek vannak, akiknek a szülei nagyon különböző genetikai állománnyal rendelkeznek, vagyis ezeknek erősebb lesz az immunrendszere, nem lesznek jellemzőek rájuk a beltenyésztés által okozott rendellenességek(idegrendszeri problémák, különböző örökletes betegségek), ez színtiszta genetika, kevés az esély rá, hogy mindkét szülő ugyanazokat a negatív tulajdonságokat, betegségeket hordozza, ami kiütközhet az utódon.

Ezzel szemben vannak ugye a szaporítók, akik (jó esetben) két fajtatisztának kinéző kutyát tesznek össze anélkül, hogy ismernék a kutyák felmenőit, gyengeségeit. Ilyen esetben nagyon könnyen előfordul, hogy a két kutya közeli rokona egymásnak, hiszen aki ennyire igényes, hogy 20 ezerért adja a kölyköket nyilván nem fog több száz/ezer kilométert utazni a kanhoz, hanem kiválasztja azt, amelyik a legközelebb lakik hozzá (még nagyobb esély a beltenyésztettségre). De még ha közvetlenül nem is rokonok, akkor is egy fajtán belül jó eséllyel ugyanazok a jellemző betegségek, ugyanúgy néhány kutyára vezethető vissza az egész állomány. A 20 ezres kutya szülei nyilvánvalóan nem szűrtek különféle betegségekre, ami nem feltétlenül látszik meg a felnőtteken, ha csak hordozók például, de az utódokon kijöhet. Ott kezdődik a tenyésztés, ha a tenyésztő tisztában van a különböző vérvonalak hibáival, egészségügyi, küllemi problémáival és úgy képes mérlegelni és kombinálni, hogy a lehető legjobbat hozza ki belőlük, ezt kell megfizetni, nem a papírt. Én a szaporítót, mint lehetőséget mindenképpen kizárnám, 30 ezer forintért sehol nem kapsz minőséget, garanciát, ennyiért még tisztességesen el sem lehet látni a kölyköket, majd kapsz egy félénk/agresszív, idegbeteg, nyomorék kutyát, akivel kínlódhatsz egész életében.

2013. aug. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/93 anonim ***** válasza:
80%
Hát sokan tudatosan döntenek menhelyi,mentett,keverék kutyák mellett,ahogyan én is.Mert nem kevesebb az a kutya aki altatásra vár annál,amelyik éppen az aktuális divat.Csak nincs szerencséje.És annyian várnak gazdára.
2013. aug. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/93 anonim ***** válasza:
91%

Neked meg full mindegy,milyen a kutya,ha a FAJtiszta és a FAJTAtiszta közötti eltérést sem érted.Még azután sem,hogy kb.kismilliószor le lett írva.Ezek után biztos hogy nem vagy kompetens,hogy véleményt nyilváníts kutyakérdésben.

Kérdezőnek:ha a kutya csak a parkban labdázni kell,miért is nem jó a keverék?

Vagy a fajtamentőktől származó kutya?Mitől jobb erre a célra a szaporított 30 ezerért vett fajtajellegű keverék?

Ma Magyarországon az egészen ritka fajták kivételével gyakorlatilag már minden fajtából találsz bajba jutott példányt,csak utána kell kicsit keresgélni.

2013. aug. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/93 anonim ***** válasza:
87%

31 es.

Gondolom azt nem vetted észre, hogy csak olyan kérdéseknél mondjuk ahol konkrétan fajtatiszta kutyát szeretne valaki, máshol szinte minden ajánlják a menhelyeket.

Az meg, hogy valaki beleszeret egy fajtába az szép és jó, de mondjuk annyira már nem szereti, hogy esetleg fajtamentőktől hozzon kutyát vaaagy SPÓROLJON. Ehelyett megvesz egy kutyát amiből kitudja mi lesz felnőtt korára, a hőn szeretett fajta rontásáról már ugye nem is beszélve, valamint nagy kockázattal az öröklődő betegségekre hajlamos kutyájával majd járhat dokihoz, ahol otthagyja a ts-s kutya árát. Ami egyébként távolról sem 300 ezernél kezdődik. Dehát kifogás aaaaaz mindig van .:)

2013. aug. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/93 A kérdező kommentje:
ha valakinek megtetszik egy zöld pulóver a kínai boltban mit tesz? elmegy egy minőségi boltba megvenni 10x áron vagy megveszi a kínaiban vagy elmegy egy használt ruha kereskedésbe és vesz egy tök mást?
2013. aug. 2. 22:37
 39/93 anonim ***** válasza:
11%
Oh,elnézést,azt hittem ez az oldal arról szól,hogy elmondjuk a véleményünket az adott témáról,netán tán válaszoljunk a kérdésre,bár ez már szinte lehetetlen itt,de ha én nem vagyok kompetens,hogy válaszoljak,akkor oké.A lényeg,hogy te annyira kompetens vagy engem kioktatni,hogy az na.
2013. aug. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/93 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, nekem beteges a kutyám, olyan helyről is van. Igaz, nem kölyökkorától van nálam, hanem a sok elletés után feleslegessé vált náluk, és ki akarták dobni. A legszeretnivalóbb kutya, DE az biztos, hogy még egy kutyámnál nem fogom végignézni, ahogy az agyatlan szaporítás eredményeként szenved a patellaficamtól, a szembetegségétől, az epilepsziától, érted már?? Te neked jó érzés szenvedni látni a kutyáidat, akik csak azért betegek, mert "hobbira jó az is"??? Szóval igen, én törzskönyvvel, szűrve minden betegségre, adott esetben 100-150 ezret kiadva fogok venni kutyát, ha még veszek. Gyűjtenem kell majd rá, valószínű hónapokig, vagy évekig, mert a mai világban nincs "mostazonnal-kellegykutya-kellegytévé-kellegylakás".


Apropó, tenyésztőnél is van "hobbikutya" opció. Nem kerül 100 ezerbe sem, viszont ugyanúgy egészséges, mint a kiállításra szántak. Akkor miről beszélünk? MINDENKI talál egészséges kutyát az igényei szerint, ha tenyésztőnél vesz.

2013. aug. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!