Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A maguknak állatbarátnak...

A maguknak állatbarátnak hívók miért nem tudnak különbséget tenni szaporítás és tenyésztés között? Gyakorin folyamatosan nekimennek mindenkinek aki csak kiír egy kérdést, nem is gondolkoznak csak nekitámadnak mindenkinek, mitől jó ez nekik?

Figyelt kérdés
az én olvasatomban a tenyésztés azt jelenti hogy valaki felelősen tartott ugyanolyan fajtájú kutyáit tudatosan pároztatja,majd a kölyköket kellő gondoskodás mellett felneveli és eladja. ehhez törzskönyv teljesen felesleges,nem attól lesz valaki tenyésztő hogy 15x többet kér a kutyákért mert van 2 papírja,ez nem biztosíték arra hogy nem 2x2es kennelbe tartja az agyonfialtatott állatait,sőt... erre azt szajkózzák hogy nem kell törzskönyves kutya,hanem ott a menhelyen a keverék. de most ha valaki beleszeret egy fajtába és szeretne olyat venni otthonra hobbira,akkor minek fizetne többszázezret csak azért hogy legyen feleslegesen egy papírja? mellesleg én is a felelőtlen szaporítás ellen vagyok,de addig nem támadok rá senkire amíg nem látom hogy ő hogy neveli a kutyákat,szerintem ez így korrekt,nem az hogy letámadni olyanokat akikről nem is tudunk semmit és beleokoskodni meg álszenteskedni...
2013. aug. 2. 21:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/93 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig az egészet, de nekem kb ennyi a véleményem arról, hogy még mindig nem bírják felfogni az emberek, hogy kurtára nem kell a felesleges szaporulat. És csak hogy lásd a szaporítás eredményeit! És ezek egyik sem TÖRZSKÖNYVES kutyák! Ha valakinek annyira hobby kutya kell, fogadjon örökbe ingyen!

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. aug. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/93 anonim ***** válasza:
100%

És ezen kutyák nem tenyésztőtől,hanem szaporítótól származnak.Tenyésztő ugyanis nem ad ki kutyát a kezéből egyedi azonosító nélkül.Ha jelzik neki,hogy tőle származó kutya van bajban,szépen érte megy és elhozza.

Ez is különbség tenyésztő és szaporító között.

2013. aug. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/93 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám fajta jellegű keverék! Nincs TK-ja. És marhára nagyívben teszek róla, hogy nincs TK-ja, de attól függetlenül tisztában vagyok vele, hogy így nem is fajtatiszta, max egy imádni való fajta jellegű keverék. Ezt nem értem, hogy más miért nem képes ezt elfogadni!?? Ez valami hihetetlen... Nincs TK, akkor csak fajta jellegű keverék, de még ugyanúgy kutya, és még ugyanúgy házi kedvenc lehet. De nekem akkor ne adja már el 30 ezerért, meg 40 ezerért.

Ráadásul SÜKET is a kutyám, ami ÖRÖKLÖTT! Tehát egy felelőtlen, hozzá nemértő szaporítás eredménye!!! A kedves szaporító gazdi altatni akarta, mert hát süket, és senkinek sem kell. (Pedig az orvos elmondása alapján tehetős faszi volt, aki bevitte. A kutyus is jól táplált volt. És kiderült még, hogy volt 2 másik testvére is, akiket sikerült elpasszolnia)

Így elhoztam a kutyust hobbi célra INGYEN. Mert süketen kb 1:100.000-hez esélye lenne szerető és a süket kutyához hozzáértő gazdát találni. Mellesleg a szívem csücske ez a fajta, és a szívem szakad meg, hogy ennyire szétbarmolják a fajtát.

De én már ebbe belefáradtam, hogy ennyire korlátolt agyúak legyenek az emberek. Hogy egy igaz állatbarátnak nem az számít, hogy TK-s vagy sem, keverék vagy sem. Egy igaz állatbarát azt látja mennyi kutya sínylődik menhelyen, fajtamentőknél, és már herótja van szaporítókból. (Legyen az tehetős szaporító, vagy pénzéhes). De ezt már nem lehet idegekkel bírni. Sosem a kutyák a hibások,hogy feleslegesen jöttek a világra, netalán betegen, de mégis ők szívják meg. Én már teljesen el vagyok keseredve. Ennek sosem lesz vége.

2013. aug. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!