Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A maguknak állatbarátnak...

A maguknak állatbarátnak hívók miért nem tudnak különbséget tenni szaporítás és tenyésztés között? Gyakorin folyamatosan nekimennek mindenkinek aki csak kiír egy kérdést, nem is gondolkoznak csak nekitámadnak mindenkinek, mitől jó ez nekik?

Figyelt kérdés
az én olvasatomban a tenyésztés azt jelenti hogy valaki felelősen tartott ugyanolyan fajtájú kutyáit tudatosan pároztatja,majd a kölyköket kellő gondoskodás mellett felneveli és eladja. ehhez törzskönyv teljesen felesleges,nem attól lesz valaki tenyésztő hogy 15x többet kér a kutyákért mert van 2 papírja,ez nem biztosíték arra hogy nem 2x2es kennelbe tartja az agyonfialtatott állatait,sőt... erre azt szajkózzák hogy nem kell törzskönyves kutya,hanem ott a menhelyen a keverék. de most ha valaki beleszeret egy fajtába és szeretne olyat venni otthonra hobbira,akkor minek fizetne többszázezret csak azért hogy legyen feleslegesen egy papírja? mellesleg én is a felelőtlen szaporítás ellen vagyok,de addig nem támadok rá senkire amíg nem látom hogy ő hogy neveli a kutyákat,szerintem ez így korrekt,nem az hogy letámadni olyanokat akikről nem is tudunk semmit és beleokoskodni meg álszenteskedni...
2013. aug. 2. 21:34
 41/93 anonim ***** válasza:
27%

37-es.

Igen,mert egy törzskönyves kutya akkor spórolás,hogy egyes emberek 3 havi fizetése rámegy.

Az pedig,hogy megveszel egy golden retrievert,majd mire felnő,bernáthegyi lesz belőle,teljesen így van. ("Ehelyett megvesz egy kutyát amiből kitudja mi lesz felnőtt korára")

A saját véleményemet mondom el,és ezt nevezitek kifogásnak.Az embernek már véleménye se lehet.Szerintem jövőre már fel kellesz jönnöm minden reggel gyakorira,hogy mit tanítanak ma a bölcsek,mert saját véleményem se lehet.

2013. aug. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/93 anonim ***** válasza:
33%
Hát ez az.A kutya élőlény,az ember társa.Nem akciós mobil,vagy egyebek.
2013. aug. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/93 anonim ***** válasza:
88%
Kedves kérdező.Szerintem neked simán elég lesz majd egy levelezőn végzett ugandai szívsebész a baypass mütétedhez,mert fő a bizalom.Na pá.
2013. aug. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/93 A kérdező kommentje:
a felelőtlen szaporítás ellen vagyok. de van felelősségteljes is,és égbekiáltó különbség! az én kutyámnak sincs tk-ja mégis egészséges szép és fajtatiszta. tenyésztőtől vettük nem szaporítótól. a legelső kutyavásárlásunknál sajnos mi is beleszaladtunk egy szaporítóba, kennelbe tartott sovány ápolatlan kutyák, félős kicsik. messziről elkerültük, és aki nem ezt teszi az megérdemli. de sokkal több a fajtaszeretetből tenyésztő gondos ember, akiket ti eszetlenül szaporítónak kiabáltok,de ha belegondolnátok rájönnétek hogy ezek az emberek jó ha nullára kihozzák a tenyésztést,míg a tk-s szaporítók kutyánként 50.000et alsóhangon keresnek és nekik ez számít!
2013. aug. 2. 22:54
 45/93 sippara ***** válasza:
97%

Kedves 22:27! Te hol laksz? Esküszöm, mutogatni kéne :D Megpróbálom a te szinteden elmagyarázni pontról pontra, jó? Lassan olvasd, hogy megértsd :)


"Valószínűleg azért,mert beleszerettek egy fajtába,és olyat szeretnének,amit a menhelyen kevés eséllyel kapnak meg."


Valóban nem. Tudod, miért nem? Azért nem, mert ahhoz, hogy egy adott fajtába tartozó, megfelelő "minőségű" (gy.k.: egészséges, öröklődő betegségektől mentes, jó immunrendszerű, küllemét és jellemét vizsgálva is az adott fajtába sorolható) kölyök szülessen, rengeteg hozzáértésre, tudásra és nem utolsó sorban PÉNZre van szükség. Ferrarit sem kaphatsz kétmillióért, Hermés táskát sem ötezerért, Jimmy Choo cipőt sem egy ezresért. A minőséget MEG KELL FIZETNI. Ha nem akarod kifizetni a minőség árát, akkor persze megveszed a "gagyit". A "gagyi" kutya és az ugyanilyen táska/cipő/autó/tv között mindössze annyi a különbség, hogy míg utóbbiakkal csak te szívhatod (és szívod is) meg, előbbi egy lélegző, érző élőlény, és nem (csak) a saját, hanem az ő, és társai életét is megkeseríted azzal, hogy szaporítót támogatsz. Ha nincs pénz a százezres kutyára, akkor - most figyelj, be fogsz sz***rni - GYŰJTESZ. Elraksz havi 10-15 ezer forintot (megsúgom, ennyit a kutyatartás is el fog vinni), és egy év múlva van 120-180 ezer forintod, amiből bizony már telik fajtatiszta kiskutyára.



"Viszont ehhez nem hiszem,hogy szükséges az a plusz 270 ezer,ha már 300 ezerben számolunk."


Az az igazság, hogy már rohadtul unom szellemileg zokniknak újra és újra legépelni ugyanazt a józan paraszti ésszel és kis utánajárással kikövetkeztethető információhalmazt, úgyhogy bemásolom:


Számoljunk mondjuk hat fős alommal, nulla komplikációval:


Szuka szűrései (fajtától függően): 30-50.000,- Forint

Tenyészszemle (hiszen ha érdekel a fajta, az is érdekel, jó, tenyésztésre javasolt egyed-e az enyém): 6.000,- Forint

Nyilván szükséged van MEOE tagságira, ahogyan kennelnévre is, hogy a kölykök visszakövethetőek legyenek, később se fordulhasson elő beltenyésztés a te hanyagságod miatt, ez összesen (tehát kennelnév kiváltás éves tagdíjjal együtt): 29.000,- Forint

Fedeztetés (hiszen nyilván egészséges, jó jellemű és küllemű kiskutyákat szeretnél, ehhez keresni kell egy megfelelő kant - vagy vásárolsz egyet a szuka mellé, de ez inkább hozzáad a költségeidhez, mint elvenne belőlük, ráadásul kicsi az esélye, hogy elsőre sikerül tökéletes kant vásárolnod): 150.000,- Forinttól a csillagos égig (vagy egy kölyök)

Három ultrahang: 15.000,- Forint

Két herpesz elleni oltás: 24.000,- Forint

Háromszori orvosi vizsgálat (vemhes kontroll): 4.500,- Forint

Vemhes táp a szukának: 15.000,- Forint


Ez eddig 113.500,- Forint (vagy 273.500, ha a fedeztetési díjat is számoljuk, de kivételesen hagyjuk ezt is). Megkezdődik az ellés, mint mondtam, semmilyen komplikációval nem számolunk, senki nem akad el a szülőcsatornában, a kölykök (egészen pontosan ugyebár hat) könnyen, gyorsan jönnek a világra.


Alombejelentő: 2.000,- Forint

Törzskönyvek+Chip: 6x5.500 = 33.000,- Forint

Ellető láda: 20.000,- Forint

Első orvosi vizsgálat: 6x1.500 = 9.000,- Forint

Szoptatós táp a mamának: 15.000,- Forint

Starter táp a kölyköknek: 10.000,- Forint

Két hetes féreghajtás: 7x500 = 3.500,- Forint

Négy hetes féreghajtás: 3.500,- Forint

Hat hetes féreghajtás: 3.500,- Forint

Első oltás (parvo): 6x3.000 = 18.000,- Forint

Nyolc hetes féreghajtás: 7x500 = 3.500,- Forint

Második oltás (kombi): 6x4.000 = 24.000,- Forint


Ez így összesen 258.500,- Forint. De tegyük fel, hogy valamiért ez a rendkívül felelős ember kihagyja a "papírozást" úgy, ahogy van. Így a költségei 194.500,- Forintra csökkennek. Ezt elosztjuk hattal, így megkapjuk, hogy egy kölyök világra jövetelének, és nevelésének (8 hetes korig) ára 33.000,- Forint ("papírozva" 43.000,- , míg fedeztetési díjjal együtt kb. 70.000,- Forint).



"Nem attól lesz egy kutya fajtiszta,és egészséges hogy van egy papírja róla."


Fajtiszta akkor lesz, ha van négy lába, két füle, két szeme, valamennyire szőrös és ugató hangot ad ki. FajTAtiszta viszont akkor, ha ezen kvalitását törzskönyvvel igazolni tudod - erre ugyebár azért van szükség, hogy a kölyök később is visszakövethető legyen, valamint te, mint gazda biztosítva legyél róla, hogy mindkét szülő egészséges, nem örökítenek semmiféle betegséget, és a lehető legjobban megfelelnek az általad elvileg szeretett fajta leírásának, hiszen csak ezen feltételek teljesülése után kaphatnak a kölykeik törzskönyvet.


"Ha itt mindenkinek menhelyi kutyája van,akkor miért hangoztatják ennyire,hogy a törzskönyv "elengedhetetlen"?"


Tudod, nekem azért van mentett (bár nem menhelyi) kutyám, mert egy idióta együtt tartott két ivaros kutyát, akik halomra szaporodtak. Másoknak azért, mert a hozzád hasonló "rendszert átverő újító zsenik" vásárlásai miatt újabb és újabb fajta-jellegű keverékeket szaporítanak, akik aztán nem felelnek meg a standardnek, drága kezelést igénylő betegségeket szednek össze/örökölnek, vagy épp az idegeikkel, habitusukkal merülnek fel problémák, és a gondos gazdi úgy kidobja a húszezres kutyáját az utcára, mint a sicc - hiszen ha tks kutyára nem akart költeni, nem volt rá pénze, párszázezres DP műtétre, vagy az azt követő rehabilitációra honnan lenne?

2013. aug. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/93 anonim ***** válasza:
98%

"a tk semmire sem garancia"


Jogos! Akkor hagyjuk is az egészet a fenébe és legyen inkább minden szürke igaz? Ha nincs dokumentálva, akkor legalább nem lehet számonkérni, ha mégis csak egy keveréket kaptunk. Mivel vannak adócsalók, ezért szerintem töröljük is el ezt az egész kötelező adórendszert és fizessen be mindenki annyit az államnak amennyit ő jónak tart. Vagy semennyit, hiszen hiába a sok ellenőrzés, úgyis van aki csal. Az autóban is elromolhat a fék, tehát a legjobb ha eleve kiszereljük minden autóból, igy nincs ami elromoljon és legalább minden közlekedő teljesen biztos lehet egy valamiben, mégpedig abban, hogy megállni nem fog tudni.


"az egész tk csak a pénzcsinálásról szól"

Te aztán tudod! Bár az eddigi hozzászólásaid alapján nem lepődnék meg ha azt se tudnád, hogy mi az a törzskönyv.


Némely ember egyszerűen képtelen a saját kis világából kiszabadulni és nagyobb léptékben vizsgálni az összefüggéseket, pedig nem kellene ehhez einsteini magaslatokba emelkedni. Bár ha már itt tartunk, az emlegetett személy is megmondta: "Két dolog végtelen: az emberi butaság és a világegyetem. Bár utóbbiban nem vagyok biztos..."

2013. aug. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/93 anonim ***** válasza:
85%

Tudod sokan azért hoznak el menhelyről kutyát, mert egyrészt baromira nem érdekli, hogy hogy néz ki, másrészt mert pontosan tudja, hogy ezzel három életet is megment. Megmenti az a kutyát, akit kihozott, azt, amelyik a helyére kerül és annak az életét, akit nem altattak el, hogy legyen hely új kutyának. És inkább menhelyről hozok ki úgy egy fajtajellegű keveréket, hogy tudom hogy baja van és max a chip árát kérik el, mint megvegyem ugyanezt 30+. A menhelyen tudnak általános jellemzést adni a kutyáról (mire hogy reagál, macskákat, más kutyákat szeret-e stb..). És pont az olyanok miatt akik szerint van felelősségteljes szaporítás van tele az egész ország összes menhelye kutyával. Tudod mi történik azokkal a kiskutyákkal, (tegyük fel 3) akiket nem sikerül eladnia a szaporítónak? Beviszi a menhelyre, ahol egyébként már baromira nincs hely, ezért keresnek 3 olyan öreg vagy viselkedési zavarral küzdő kutyát, akinek szinte 0% az esélye, hogy elviszik és szépen elaltatják. Ennyit a felelősségteljességről. És képzeld, itt nagyon sok mindenkinek van menhelyi kutyája.. (Az enyém pl nyíregyházáról jött egészen Budapestig.. Utána örökbefogadtam egy valószínűleg szaporítótól származó beaglet, és párom is magához vett egy beagle-t, és valóban, őt szaporítótól hoztunk el, de akkor még baromira nem voltunk képben a dologgal és ha tudtam volna, biztosan nem hozzuk el.. És már most többet költöttünk a legkisebb kutyára, mint a másik kettőre összesen.. Nővéremnek az elek-ágh menhelyéről hoztunk el egy tacsikeveréket, bátyámék meg az illatosról hoztak el egy szintén istentudja milyen keveréket)De te biztosan tudod, hogy itt mindenkinek csak tk-s 300ezres kutyája van.. Hidd el, nem ok nélkül szoktunk tanácsolni dolgokat, hanem azért, mert van aki menhelyen dolgozik, van aki megszívta a szaporított kutyával, mert nem tudta, hogy ilyen is van, és valóban, van olyan akinek tk-s, díjnyertes szülőktől származó kutyája van.


Ha ennyire okos vagy, hogy szerinted van felelősségteljes szaporító, akkor a maradék kiskutyáinak is keress légyszíves gazdát, és azoknak is, akik jelenleg bent vannak a menhelyen...

2013. aug. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/93 A kérdező kommentje:
remélem egyszer ti is ráébredtek hogy az egésznek a kutyáról kéne szólnia nem a pénzről meg a paírról de amilyen gyűlölettel beszéltek a tk nélküli kutyákról,nem hiszem... csak azt nem értem hogyha ti ennyire utáljátok ezeket a kutyákat akkor a menhelyieket mitől szeretnétek jobban. persze közületek mindenkinek törzskönyves kutyája van... egyébként sok évvel ezelőtt tenyésztettem törzskönyvvel kutyákat,akkor jöttem rá hogy igazából ez miről szól. a meoenek csak a pénzed kell ,sz*rik rá mit csinálsz a kutyákkal vagy hogy tartod őket. te leperkálod nekik a pénzt,ők adják a papírt hogy te drágábban adhasd. 1 év után kiszálltam az egész lehúzásból,és bár tk nélkül felelősen csinálni ráfizetés,de nem a pénzért tenyésztettem soha,hanem azért hogy mindenki örömet leljen az általa szerett fajtában.
2013. aug. 2. 23:05
 49/93 anonim ***** válasza:
96%
Ha valakinek nincsen pénze törzskönyves kutyára az vagy fogadjon örökbe vagy spóroljon össze pénzt egy rendes kutyára. Kezdjük ott, ha már a megvételre sincs pénz miből tartja el? egy közepes-nagy testű kutya havonta megeszik 10-13 ezer forintot (persze ha erről is hasonló vélemenyed van mint a fajtatiszta kutyákról akkor hiába magyarázok) ha ezt a pénzt havonta félre rakod akkor pár hónap alatt össze tudod spórolni a kutya árát am biztosan az a fajta amit szeretnél nem pedig egy zsákba macska. A szaporítók miatt van annyi lövésfélő, agresszív vizsla, agresszív kiszámíthatatlan golden, félős kaukázusi stb. Nem önrekláozásbó írom,de nézz fel az együtt a szaporítók elen facebook vsoport oldalára és olvassgass, mert van ott néhány elgondolkdtató történet
2013. aug. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/93 anonim ***** válasza:
96%

"remélem egyszer ti is ráébredtek hogy az egésznek a kutyáról kéne szólnia nem a pénzről "


Te hoztad fel a pénz témát! Eleve ebbe kötöttél bele, mert szerinted lehetne olcsóbban is.


"gyűlölettel beszéltek a tk nélküli kutyákról"

Itt mindenki imádja a tk nélküli kutyákat. Akiket gyűlölünk, azok a kutyákat szaporító emberek, és őket akkor is gyűlöljük, ha történetesen törzskönyvezve szaporítják a kutyákat.


Ha te "tenyésztőtől" vetted a hiper szuper kutyádat törzskönyv nélkül, akkor annyira fájt volna még plusz 5500 forintot (egy oltás ára) kifizetni azért, hogy legyenek papírjai is?

2013. aug. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!