Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy bolondság, hogy azért...

Nagy bolondság, hogy azért ódzkodom az ivartalanítástól, mert sajnálom a kutyut?

Figyelt kérdés

Beagle szukám 3 hónapos, és tudom, hogy senkinek nem lenne jó, ha szaporítanám.

Mégis annyira sajnálom, hisz az ivartalanítás mégis egy nagy hasi műtét, ami mint az embereknél, az állatoknál is fájdalommal jár. Könnyű mondani, hogy pár nap alatt elfelejti, de vajon egy császármetszéses anyuka is így gondolja?

Azt is tudom, hogy sok betegség megelőzhető vele, de valahogy mégis nagyon rossz érzéssel tölt el, hogy arra gondoljak, felvágják szegényt, hisz én sem szeretném az ő helyében:(

Van valaki, aki hasonlóképp érez?


2009. márc. 23. 15:40
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%

Le lehet pontozni, nem érdekel. Annak aki nem tud felelősen kutyát tartani tessék ivartalanítani! Viszont én pl. akkor sem tenném meg ezt a kutyámmal ha fizetnének érte. Nem szeretném azért egy egész szervrendszerrel megrövidíteni hogy nekem kisebb legyen a felelősségem iránta. Nagyon sok előnye is van de kérem! Nekem ne mondja senki, hogy nem változik meg az állat hormonháztartása, hogy szándékosan nem változtatunk meg valamit a kedvencünkben!

Nem vagyok ivartalanításellenes, sőt! Csak azt nem szeretem mikor valaki beokoskodik, hogy minden kutyát feltétlenül ivartalanítani kell. Nem kell, az a gazdi saját döntése, hogy "meglékelteti" a kutyáját, de akkor ne tessék pl. a vágott fülű/farkú kutyák gazdáját se leszólni ha egészségügyi okból teszik!

És ne menjünk már el megint a szaporító-tenyésztő vita irányába! Köszönöm.

2009. márc. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!