Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy bolondság, hogy azért...

Nagy bolondság, hogy azért ódzkodom az ivartalanítástól, mert sajnálom a kutyut?

Figyelt kérdés

Beagle szukám 3 hónapos, és tudom, hogy senkinek nem lenne jó, ha szaporítanám.

Mégis annyira sajnálom, hisz az ivartalanítás mégis egy nagy hasi műtét, ami mint az embereknél, az állatoknál is fájdalommal jár. Könnyű mondani, hogy pár nap alatt elfelejti, de vajon egy császármetszéses anyuka is így gondolja?

Azt is tudom, hogy sok betegség megelőzhető vele, de valahogy mégis nagyon rossz érzéssel tölt el, hogy arra gondoljak, felvágják szegényt, hisz én sem szeretném az ő helyében:(

Van valaki, aki hasonlóképp érez?


2009. márc. 23. 15:40
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
előző előttinek írtam
2009. márc. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
50%
Hát tudod, én meg nem költenék 95ezer forintot egy kutyára, amikor a menhelyeken kutyusok százai várnak szerető gazdira. Engem nem érdekel a pedigré, ugyanannyi szeretetet tud adni egy utcasarki szerelemgyerek is.
2009. márc. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%
Senki nem mondta a kutyámnak, hogy szülnie kell, önszántából párosodott a szomszéd blökivel.
2009. márc. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Amúgy meg nem értem, miért lenne beteg egy kutya, csak azért mert nem százezrekért fedeztette a gazdája az anyját. Az állatorvosok nem csak a drága blökikkel foglalkoznak, egy keverékkutyust is gyógyítanak, beoltanak, féregtelenítenek bármikor, ha a gazdi hívja őket.
2009. márc. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

"Senki nem mondta a kutyámnak, hogy szülnie kell, önszántából párosodott a szomszéd blökivel."


Mivel náluk ez ösztönös, nem igazán válogatnak a partnerek között, és nem is csinálják parancsra/szórakozásból. (általános iskola 6.-os biológia tananyag)

A felelős kutyatartás nem az, hogy hagyjuk őket természetes módon szaporodni, hiszen már az sem természetes, hogy háziasítottuk őket. Ha már megtettük felelősek vagyunk értük. Az a legkevésbé felelős dolog, ha évente kétszer hagyjuk szülni, aztán az utódokat majd lepasszoljuk valahova (jó esetben). Jelenleg is évente kb 10-szer annyi kiskutya születik, mint amennyien szeretnének kutyát, azaz 10-ből 9 kölyök legjobb esetben is egy menhelyen éli le életét. Azért én megnézném, hogy a szerinted olyan jó helyre került kiskutyáid hány %-a végezte az utcán/menhelyen.

2009. márc. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
65%

"Amúgy meg nem értem, miért lenne beteg egy kutya, csak azért mert nem százezrekért fedeztette a gazdája az anyját."

Senki se mondta, hogy feltétlenül beteg lesz egy ilyen kölyök. A felelős tenyésztők viszont minden lehetséges, és szűrhető örökletes betegségre szűrik a kutyákat (akkor is ha nem kötelező), és csak azokat vonják tenyésztésbe, amelyek teljesen egészségesek. A ilyen vizsgálatok bizony legtöbb esetben hatjegyű összegbe kerülnek/kutya. Szóval ne gondoljuk már, hogy a tisztességes tenyésztő ebből lesz milliomos. A 90%-uk minden évben többet költ a kutyáira, mint amennyit keres a kölykökkel/fedezésekkel. A maradék 10% pedig a "veteránok", akik már olyan nevet szereztek maguknak, hogy profitot tudnak kihozni a tenyésztésből.


"Az állatorvosok nem csak a drága blökikkel foglalkoznak, egy keverékkutyust is gyógyítanak, beoltanak, féregtelenítenek bármikor, ha a gazdi hívja őket."

Ja, de azért nem mindegy, hogy az állatorvost évente egyszer látjuk a kötelező oltásnál, vagy törzsvendégként járunk hozzá a kutyánk folyamatos betegségei miatt. Arról nem is beszélve, hogy aki úgy vesz kutyát, hogy a "mindegy honnan csak ingyen/olcsón legyen, az a kötelező védőoltás árát se szívesen fizeti meg, így ha beteg lesz a kutya nem fogja gyógyíttatni, inkább kidobja, és hoz egy másikat.

2009. márc. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
50%
Talán még igazat is adnék neked, ha a keverék kutyusok szervezete nem lenne erősebb, és nem élnének tovább, mint az agyontenyésztett luxusblökik. Tudod, a Jóisten meg az állati ösztönök ingyen elintézik azt, amire a híres tenyésztőid százezreket költenek.
2009. márc. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Az én bullterrierem vasárnap volt 1 éves,gyönyörű szuka.Volt.Korán ivartalaníttattam,mert nem akarok a tüzelési időszakkal,későbbi betegségekkel stb.kínlódni vagy szaporítani vele.

Elődei:2 kan,egy foxi-tacskó keverék(15 évet élt)és egy bullterrier(17 évet élt),mindkettő ivartalanított.Ehhez képest egész szép életkort értek el...

Most sem akartam szukát,így hozta az élet,de imádjuk,soha nem adnánk senkiért.

2009. márc. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
74%

Ez így ebben a formában nem igaz. A keverék kutyának nincs erősebb szervezete, sőt szerencsétlen párosítás esetén teljesen életképtelen egyedek születhetnek. A keverék kutyák a fajtákra jellemző örökletes betegségeket kisebb eséllyel kapják meg, ez tény. De az immunrendszerük semmivel se jobb egy normálisan tenyésztett (NEM beltenyésztett) fajtatiszta kutyánál. Itt azért megemlítem az olyan fajtákat, amik ma már külsőre mindenre hasonlítanak, csak kutyára nem, és emiatt gyakorlatilag természetes körülmények között életképtelenek lennének. Na, ezeknél viszont biztosan egészségesebb bármilyen keverék. Ilyenek pl a bulldogok, amik ma már gyakorlatilag mind párzani, mind szülni képtelenek segítség nélkül. Vagy a palotapincsi, és egyéb extrém nyomott fejű fajták, amik egyszerűen nem kapnak levegőt, 20 fok felett már túlhevülnek, mert nem tudják hűteni magukat. Az ilyen fajtáknál azokat kellene fejbe lőni, akik a ma már bizonyított egészségkárosító hatás mellett is a jelenlegi formájukban, vagy akár még extrémebb külsővel képzelik el a fajta jövőjét. Ezzel kapcsolatban angolul tudóknak ajánlom a Pedigree Dogs Exposed című BBC dokumentumfilmet, ami pont a túlzásba vitt küllemre tenyésztés, és a beltenyésztés miatti betegségekre hívja fel a figyelmet. Kicsit hatásvadász, de érdemes megnézni:

[link]


A Jóisten, és az ösztönök igen nagy hibaaránnyal dolgoznak. Pont azért tud nagyon sokat szülni egy kutya az életében, mert természetes körülmények között sok kölyök nem érné meg a felnőtt kort, de ha minden tüzelésnél szül, akkor még sok utód elhalálozása után is biztosított fajfenntartás.

2009. márc. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
84%

Sziasztok!

Nagyon elment a téma más irányba. Úgyh én vissza térnék az ivartalanításra. Nekem egy németjuhász keverék szukám van. Aki annyira beteges,h szinte havonta kell vele dokihoz járni. (Ennyit a keverékek jó immunrendszeréről.) A másik egy tk-es shetlandi juhászkutya. A keverékemet 2évesen ivartalanítattam. Nagyon jól viselte a műtétet, semmi baj nem volt vele. Kb 1 óra volt a műtét, nem volt komplikáció. Majd a műtét után 1,5 órával már jelezte,h neki le kell menni pisilni. A saját lábán ment le, és jött föl a harmadik emeletre. Az egészben a varratszedés volt a legrosszabb, azt viselte a legnehezebben. Pedig csak fél percig tartott.

A shetlandim jelenleg 9hónapos, még nem tüzelt. De ha végre túl esünk a dolgon, akkor őt is meg fogom műttetni. Nem szeretném ha a késöbbiekben problémái lennének, beteg lenne, így inkább egy ivartalanítással megelőzöm a bajokat. Tenyészteni nem akarok (szaporítani meg pláne nem), és ráadásul baromi zavarónak tartom,h jönnek utánunk a kan kutyák, és nem lehet őket elzavarni sem.

2009. márc. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!