Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy bolondság, hogy azért...

Nagy bolondság, hogy azért ódzkodom az ivartalanítástól, mert sajnálom a kutyut?

Figyelt kérdés

Beagle szukám 3 hónapos, és tudom, hogy senkinek nem lenne jó, ha szaporítanám.

Mégis annyira sajnálom, hisz az ivartalanítás mégis egy nagy hasi műtét, ami mint az embereknél, az állatoknál is fájdalommal jár. Könnyű mondani, hogy pár nap alatt elfelejti, de vajon egy császármetszéses anyuka is így gondolja?

Azt is tudom, hogy sok betegség megelőzhető vele, de valahogy mégis nagyon rossz érzéssel tölt el, hogy arra gondoljak, felvágják szegényt, hisz én sem szeretném az ő helyében:(

Van valaki, aki hasonlóképp érez?


2009. márc. 23. 15:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

a császármetszésnek semmi köze nincs a kutya ivartalanításához.

nem csak a betegségek miatt lényeges.

inkább azt gondold végig, hogy ha neadjisten kölykök születnének, akkor nekik milyen sorsuk lenne, mennyi időbe és energiába kerülne gazdit keresni, és még akkor se biztos, hogy jó lesz. akkor meg egy életen át lelkiismeretfurdalásod lesz.

2009. márc. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
100%
Szerintem ez függ attól is, hogy mennyire tudsz vigyázni rá. Ha lakásban tartod, és amúgy sem szökős, akkor elég kicsi a valószínűsége, hogy baj lesz. Viszont ha kertben, akkor pl. be is szökhet hozzá egy másik kutya, velünk ez történt, utána egy az ivartalanításnál jóval nagyobb műtétet kellett bevállalni.
2009. márc. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen az ivartalanítás nem kötelező, és ha te ezt nem szeretnéd dönthetsz úgy hogy inkább ügyelsz a kutyára az ivarzási időszakban.


Ez tökéletesen megoldható, nekem is van két ivaros szukám és soha semmi baj nem történt még...remélem hogy később sem gondolod majd úgy hogy talán mégis kiskutyákat szeretnél, hiszen azzal nem egy hanem sok kutyának okoznál fájdalmat hiszen tele vannak a menhelyek és sorra hozzák be az eladhatatlan kölyköket, mert nincsen kereslet! Tudom mindenki úgy érzi Ő majd tud gazdit találni nekik, de általában ez nem sikerül, sőt! az is gyakori hogy ajándékba kapott kutyákat adnak le olyan emberek akik valójában nem akartak kutyát csak rájuk tukmálta egy barát.


Sokan úgy gondolják a kutyának jó ha egyszer ellik, de nem! A kutyáknak sem a szex sem az anyaság iránt nincsen idényük. Az álvemhesség is csupán egy fizikai jelenség semmilyen pszichikai háttere nincsen! Sőt az sem igaz hogy ivartalanítás előtt jobb ha születik egy alom.


Szóval ha meg tudod oldani hogy fölösleges véletlen alom ne szülessen akkor hajrá!

2009. márc. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Jobban szenved a tüzelési időszakban, mint azalatt a néhány nap alatt, amig a műtét után lábadozik. Ne félj, nem lesz semmi baj, a seb nagyon hamar begyógyul, és a kutyusod jól fogja magát érezni.
2009. márc. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
igény helyett véletlenül idényt írtam bocs!
2009. márc. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez általános, mert mindenhol ezt olvasom, vagy egyedi? Nekem háromból két szukám már ivarérett. Viszont ugyanolyan boldogok, vidámak és engedelmesek mint máskor! A tüzelést csak a vérzésből veszem észre! Sosem próbáltak elszökni, verekedni egymással, nem is érdeklődtek soha a kanok után. Sőt! Akár egy kan orra előtt is gyakorlatozhatok velük, ugyanolyan lelkesek és szófagadóak. Van kennel ( kerítésnél betonozott), biztosnágos kert. Nem akarok kiskutyát, de sosem volt probléma, és a kutyáim olyankor is ugyanolyan nyugodtak. :)
2009. márc. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Látszik, hogy jó gazdi vagy, mert aggódsz a kutyusért. Én is rettenetesen féltem az első két szuka ivartalanításánál, de utólag örülök neki, hogy így döntöttem. Kis korban 1-2 nap alatt túl vannak rajta és rengeteget nyernek vele, de ezt Te is tudod. Én bátorítanálak és szerencsére most kezdődnek az ivartalanítási akciók is a megbízható rendelőkben.
2009. márc. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, hogy hasi műtét, de hamar túl van rajta.

Ha láttál már álvemhes, gyulladt emlőjű szukát, aki napokig szenved, láttál már gennyes méhgyulladást, amikor tényleg genny folyik a szukából, ha láttál már 7-8 éves kutyákat, akiket akkor ivartalanítanak, mert a méhük emlőjük daganatos lett, akkor lehet kicsit másképp gondolnád. Lehet, hogy jól viseli egy szuka a tüzelést, esetleg álvemhes sem lesz, de később a daganatos megbetegédes valószínüsége 90 % felett van!

Kérdezd meg az állatorvosod, esetleg nézz meg a rendelőben ilyen kutyákat és meg fog változni a véleményed.

2009. márc. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
7%
Nekem eddig már két állatorvos is mondta, hogy az ivartalanítás nem az állat, hanem az ember problémáit oldja meg. Az állat szervezetének az a legjobb, ha kerek egész marad. Az ivartalanítás mindenképp felborítja a hormonális rendszerét, és ez kihatással van az egész szervezetére. A legideálisabb megoldás, ha mindig keresel szerető és felelősségteljes gazdit a kölyköknek. Persze az ivartalanítás az ember szempontjából kényelmesebb megoldás, mint gazdikat hajkurászni, meg esetleg jóval több kutyust tartani, mint eredetileg tervezte.
2009. márc. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
86%

És akkor végre valamit ami objektív és valós tudás is áll mögötte!!!


A Magyar Állatorvosi Kamara

Szakmai, Továbbképzési és Oktatási Bizottságának

állásfoglalása

az ivartalanítás kérdésében

(A Cerberos Állatvéd Egyesület

MÁOK elnökéhez intézett kérdései alapján)

Kérdés: Szükséges-e akár a kan, akár a szuka kutyáknak életükben párosodniuk.

Válasz: Nem.

Kérdés: Szükséges-e bármilyen okból a szukáknak életük során legalább egyszer

elleniük?

Válasz: Nem.

Kérdés: Okoz-e bármilyen formában jellembeli, magatartásbeli változást a szukák és

kanok ivarérés el tti és ivarérés utáni ivartalanítása?

Válasz: Igen, kedvez változásokra számíthatunk.

A korai (6 hetes - 3 hónapos korban elvégzett) és az ivarérés el tti (3-6 hónap között

elvégzett) ivartalanítás esetén a viselkedési problémák pl. agresszió, elkóborlás stb.

kialakulásának valószín sége minimális, míg az ivarérés után elvégzett

ivartalanítások esetében jelent s lehet. A korai és ivarérés el tti ivartalanítás

hatására az ivartalanított egyedek kölyök kora ?megnyúlik?, a kölyökre jellemz

viselkedés (pl. játékosság) a nem ivartalanítottakhoz viszonyítva hosszabb ideig tart.

Kérdés: Okoz-e elhízást az ivarérés el tt vagy után végzett ivartalanítás?

Válasz: Nem feltétlenül. A gazdán múlik. Az ivartalanított eb hajlamosabb az

elhízásra, a takarmány energiatartalmának 20-30 %-os csökkentésével az elhízás

megel zhet .

Kérdés: Van-e hatással az ivarérés el tt, illetve után végzett ivartalanítás az ivar és

járulékos szervek daganatos megbetegedéseinek kialakulásában?

Válasz: Igen, határozottan jótékony hatása van az említett megbetegedésekre ill.

azok megel zésére. Mind a korai, mind az ivarérés el tti ivartalanítással

kapcsolatban elmondható, hogy a méhbetegségek, a tejmirigy daganat, a

herebetegségek kialakulásának valószín sége gyakorlatilag nulla, a prosztata

megbetegedések kialakulása minimális. Az ivarérés utáni ivartalanítás is jelent s

pozitív hatással van az említett megbetegedések kialakulására, s t egyes

betegségek (prosztata, cukorbetegség, stb.) kezelésében az ivartalanításnak is nagy

szerep jut. A nemi hormon függ végbélnyílás környéki daganatok el fordulása

mindhárom módszerrel megel zhet vagy csökkenthet .

Kérdés: Milyen hatással van az ivarérés el tti vagy utáni ivartalanítás az

álvemhesség kialakulására?

Válasz: Az ivartalanított szukáknál álvemhesség nem fordul el .

Ajánljuk továbbá az ivartalanítás helyes id pontjának megválasztásával

kapcsolatban az alábbi linket:

[link]

Budapest, 2009. március 2.

2009. márc. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!