Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy bolondság, hogy azért...

Nagy bolondság, hogy azért ódzkodom az ivartalanítástól, mert sajnálom a kutyut?

Figyelt kérdés

Beagle szukám 3 hónapos, és tudom, hogy senkinek nem lenne jó, ha szaporítanám.

Mégis annyira sajnálom, hisz az ivartalanítás mégis egy nagy hasi műtét, ami mint az embereknél, az állatoknál is fájdalommal jár. Könnyű mondani, hogy pár nap alatt elfelejti, de vajon egy császármetszéses anyuka is így gondolja?

Azt is tudom, hogy sok betegség megelőzhető vele, de valahogy mégis nagyon rossz érzéssel tölt el, hogy arra gondoljak, felvágják szegényt, hisz én sem szeretném az ő helyében:(

Van valaki, aki hasonlóképp érez?


2009. márc. 23. 15:40
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
80%

Kedves 16.52

Nem tudom milyen állatorvosokkal beszéltél (talán lódoktorral), de én ilyen véleményt még nem hallottam, pedig a baráti körömben is van egy pár állatorvos.

Nagyon könnyű azt mondani, hogy szerető gazdit keresel a kölyköknek. Csak sajnos ezeknek a kölyköknek a nagy része - azok közül, akik túlélték a kölyökkort - sajnos menhelyen végzi, mert az ajándékba kapott kutyusok gazdái, sajnos csak utána jönnek rá, hogy a kutya megeszi a cipőt, drága az oltása, megharapta a nagymamát.....stb.

Ma magyarországon sokezerrel több kutya van, mint ahányra tényleg szükség lenne, mint ahánynak jó otthona lehet. Ilyen feltételek mellett csak úgy szaporítani, pár év alatt esetleg 40-50 kölyköt "produkálni", majd a beteg anyát 7-8 évesen elaltatni/hagyni elpusztulni nem hiszem, hogy ez lenne a felelős kutyatartás.

2009. márc. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
83%

Amelyik állatorvos ilyen baromságokat összehord, hogy az ivartalanítás után nem lesz "teljes" a kutya az adja vissza a diplomáját. Bár mondjuk megértem, többszöri álvemhessg kikezeléséből sokkal többet lehet szakítani mint egy egyszeri műtétből.

A kutyának semmi érzelmi/testi igénye nincs se a párosodásra, se az ellésre. Ha természetben, falkában élnek, ott is csak az alfa párosodik, a többiek max nézhetik, mégse lesznek tőle kevesebbek.

Pont az ilyen hentesek ("állatorvosok") miatt hiszi sok ember, hogy mennyire rossz az ivartalanítás.


Egyébként a kérdésre: nem jó hasonlat a császárral, ugyanis az ivartalanításhoz sokkal kisebb vágást ejtenek, mint a császármetszéshez. Pár hét után gyakorlatilag csak abból látszik a műtét nyoma, hogy a vágás körül leborotválják a szőrt (ami persze visszanő). Gyakorlott állatorvosnak, az olyan szinten rutinműtét, hogy álmukban megcsinálnák gond nélkül.:)

2009. márc. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
29%
Nekem egy állatom sincs ivartalanítva és bármilyen lesz, ők se lesznek. Nem azért mert annyira sajnálom őket, hanem nekem már nem teljes értékű, ha egy semleges izét csinálnak belőlük. A kandúr legyen kandúr, az anyaállat meg fialjon le. Ha nem akarnék szapotulatot, nem is tartanám őket.
2009. márc. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
76%

Köszönjük, kedves válaszoló mi fizetjük a menhelyeken a szaporított állataid etetését, oltásait, megyünk sétálni a kutyákkal, próbáljuk örökbeadni őket, a mi kezünk között halnak meg, amikor későn találják meg őket az út mellé kikötve.

(Ha pedig simán vízbefojtod őket, akkor az állatkínzás)

Nagyon felelősségteljes gondolkodás.

2009. márc. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
70%

"Ha nem akarnék szapotulatot, nem is tartanám őket."


Ja, ezt el is fogadom mondjuk disznók esetében, hiszen őket azért tartjuk, hogy elfogyasszuk, így nem termelődik "felesleg". De kutyáknál, és pláne macskáknál ez nettó állatkínzás, hiszen az így született kölykök többsége nem éri meg a fél éves kort se, vagy jobb esetben egy menhelyen éli le életét.

2009. márc. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Igen, én is sajnálnám, ha műteni kéne a kutyusomat, mert ha azt hallom műtét már rosszul vagyok, én se egyeznék bele csak úgy hogy megműtsenek... az én kutyám nincs ivartalanítva, 3 éves, eddig tudtam rá vigyázni, nagyon biztonságos az udvarunk, de tüzlés alatt teljesen megváltozik a viselkedése és még az ajtót is nyitogatja, szóval lehet hogy szóba jön az ivartalanítás...


De képzeld el, ez a "fájdakom" max. egy hétig tart neki, és mi van ha rákos lesz? mennyit fog szenvedni? vagy emlődaganat? vagy méhgyulladás? álvemhesség? az nagyon szörnyű ám... sokkal többet szenved, mintha átesnek egy ilyen műtéten. Vagy mi lesz ha baleset történik? végighordani egy vemhességet, utána világrahozni vagy 5-6-7 kölyköt, 2 hónapig szoptatni őket, stb. az sokkal rosszabb ám mint kihordani egy vemhességet, vagy elkapni egy betegséget...


Te is sokkal jobban sajnálnád, ha ott feküdnél a kutyád mellett, közben ő szenvedne, mert genny folyik belőle, vérzik stb.

Én az ivartalanítást választanám

2009. márc. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
61%

19:36


te mit képzelsz magadról???

anyád azt mondaná, csak azért szültelek meg téged mert még nem volt szaporulatom, hát szerintem rendesen ki lennél rá bukva!!

hát igen sajnálom is anyukádat, hogy gyermeket várt és te jöttél!

mit képzelsz? hogy egy állat azért van hogy te megszorozd a számukat 200 al??!!


azér fogd már vissza a nagy pofádat! elegem van ebből! mit hiszel te magadról, ha? képzeld szerencsétlen kutyáid helyébe magadat! azt szenvedjél mint ők! jobb lesz ha valaki elviszi az összes kutyáidat!


hát még a menhelyen is jobb helyük van hallod!

2009. márc. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
9%

Előzőnek:

Nem értem a kirohanásodat azok ellen, akik nem ivartalanítják az állatukat. Mégis, neked honnan lenne kutyád, ha mindig mindenki úgy gondolkozott volna, mint te? Vagy szerinted a kutyákat is a gólya hozza? Igenis, kellenek olyan gazdik is, akik engedik szülni a kutyusukat, és aztán gazdit keresnek a kölyköknek, különben már rég kihaltak volna a kutyák, és nem lenne itt miről beszélgetnünk. A baj csak azokkal az emberekkel van, akik "utánam az özönvíz" felkiáltással nem foglalkoznak az ivartalanítással, nem azokkal, akik felelősen úgy döntenek, hogy hagyják természetes módon élni a kutyájukat. Amúgy meg hülyeség a sok rémisztgetés, az én kutyám ivartalanítás nélkül élt 18 évet (foxi keverék), és nem volt sem rákja, sem álvemhessége, sem egyéb nyavalyája, csak sok gyönyörű kiskutyája, amelyik mind gazdihoz került, és családokat tett boldoggá.

2009. márc. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
49%

Én is sajnálom ivartalanítani a kutyámat. De mivel 2 van, és ellenkező neműek, és nem akarom őket elzárni egymástól, így marad a fog.gátló, és nyár végén vagy ősszel a műtét.

Ha csak 1 szuka kutyád van, és nincs a közelében hím, nem létszükséges, hogy ivartalanítsd, de tüzelés alatt ne engedd kan kutyák közelébe.

2009. márc. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
65%

csakhogy én nem vagyok olyan hülye, hogy kutyagyáros szapitól vegyek kutyát, tök betegen, nekem 95 ezer ft-os kutyám van, TENYÉSZTŐTŐL, és ha nem léteznének ilyen idióta szaporítók, nekem akkor is lenne kutyám mert felelős tenyésztőtől vettem!!!

senki nem mondta hogy azzal van a baj, hogy nincs ivartalanítva!!!

ITT AZ A BAJ, HA NINCS IVARTALANÍTVA, AKKOR MÁR SZÜLNIJE IS KELL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


nem érted mi??

hát látom, fogalmad sincs arról mi a különbség ilyen kutyagyáros meg tenyésztő között!! de azért osztod az észt!! marha jó!


www.olcsokutya.uw.hu

2009. márc. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!