Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért elfogadott, hogy a...

Miért elfogadott, hogy a kutyák összepisilik az utcákat?

Figyelt kérdés
Külföldön több helyen is láttam, hogy a kutyasok nem csak a kakit szedik össze, hanem palackban vizet is visznek magukkal es lemossak a pisit. Ez nálunk mikor lesz elterjedt?
2023. aug. 8. 15:13
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem megoldást jelentene, ha a járdára meg épületsarkakra kiosztott kutyapisit minden gazdi lepermetezné valamilyen filléres vegyszeroldattal egy pumpálós kézi palackból, ami szagtalanít és fertőtlenít. Szerintem ez technikailag megoldható, a végleges lemosást elintézi a csapadék. Tudtok konkrét javaslatokat alkalmas vegyszeroldatokra?
2023. aug. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
64%

Nem értitek, hogy ezt a "problémát" csak egy sokkal nagyobb gond megoldása után lehetne orvosolni? Annyi kóbor kutya van az utcákon, hogy az állatvédők nem győzik begyűjteni őket. Még ha a gazdikat sikerülne is rászoktatni, hogy csak a kutya wc-nek kijelölt helyen hagyják üríteni az állatukat (ami kb esélytelen ha azt nézzük, hogy a póráz használat is kötelező elvileg, mégis minden második kutyát szabadon sétáltatnak mert sehol se büntetnek érte), a kóbor állatoknak ki fogja megtanítani erre? A sok önsétáltató kutya se fogja tudni, hogy csak az arra kijelölt helyen szabad ezentúl pisilniük. Arról nem is beszélve, hogy az ivaros kandúrmacska húgy milliószor büdösebb mint a kutya pisi és utcamacska tényleg szinte minden sarkon van. Ha engem kérdezel sokkal undorítóbb, hogy a játszótéren a homokozóban ott van a férges macskaszar, mint az, hogy a kutya a fa tövébe pisil.

Amíg egy olyan egyszerű és könnyen ellenőrizhető szabályokat nem sikerül betartatni, hogy a kutyákat évente kötelező veszettség ellen oltatni és 3 hónapos korukig mikrocsippel ellátni, addig ez a vizelet probléma megoldása egy nagyon távoli álom marad.

2023. aug. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
79%

"Szerintem az lenne a megoldás - költséges, ez tény - ha az önkormányzatok kutyawc-ket telepítenének."


Már vannak kísérleti jelleggel próbálkozások, de még nem terjedt el egyik sem, pedig tényleg jó lenne.

[link]

[link]

2023. aug. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
61%
Nem értem mit vársz a kutyáktól, mikor az emberek, vagyis a kutyák gazdái, akik elviekben ugye intelligensebb lények SEM képesek betartani, hogy nem fossuk/pisáljuk össze a házfalát? Az ember tartja a kutyát. Ha ember társainkban (tisztelet a kivételnek) nincs annyi ész és igényesség, hogy bizony nem állok a ház falához hugyozni, akkor nyilván a kutyájára még ennyire sem lesz odafigyelve.
2023. aug. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
34%

Innovatív ötletelés:

Lehetne a házsarkakra fémelektródákat tenni egy rendes vakolatnak kinéző porózus fedőréteg alá. Az arra kötött "kutyapásztor" ha földkontaktust érzékelne a vizeletsugártól, akkor egy jó ütős impulzussal a kutya tudtára adná helytelen cselekedetének a mivoltát. Az elektróda rejtve maradna a porózus fedőréteg alatt, tehát az illetéktelenek a létéről sem tudnának, és száraz kézzel való érintésre nem reagálna, hisz a bevonata elszigetelné. A kutyák gyorsan averziót kapnának a környékbeli házsarkakat illetően!

XD

2023. aug. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
80%
45:Elvileg van "visszapisilő" vakolat. Az a kutya szempontjából humánusabb, hiszen nem fáj neki, csak a saját pisije fröccsen vissza rá. Az embert viszont kiméletlenül megneveli. A gazdit, mert neki kell a kutyát lefürdetni, még jobban neveli a az utcán pisilő embert, mert nála őrá fröccsen vissza. Nyilván a csövik ellen ez sem hatásos, mert ők amúgy is úsznak a pisiben, inkább a random alkalmi pisilők ellen jó. Elvileg a graffiti ellen is hatásos. Külföldön egyre elterjedtebb. Elég drága, de kB 1,5 m magasságig érdemes lenne a házakat ilyennel festeni, kezelni.
2023. aug. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
78%

#46 - ez a hidrofób vakolat egy zseniális ötlet - ráadásul a gazdit neveli, ami még hatásosabb!

XD

2023. aug. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
30%

37


"SOROS üvegek"


:D


Éljen soros söröm!

2023. aug. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
43%

46


"radarvezetésű dodgem... hova fejlődünk?!"


Mézga Család

2023. aug. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem Karácsony... Húsvétos!
2023. aug. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!