Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő után szeretted meg...

Mennyi idő után szeretted meg a kutyád?

Figyelt kérdés

Az első perctől kezdve, ahogy hozzád került, vagy idő kellett ahhoz, hogy kialakuljon, mennyire szereted?


Nemrég került hozzám egy kölyök kutya, eleinte örültem neki. Azonban most úgy érzem, csak idegesít a jelenléte, egyre feszültebb vagyok emiatt. Fog ez a helyzet változni? Előfordulhat, hogy kell még pár hét, hogy kezdjek kötődni hozzá? Megfordult a fejemben, hogy visszaadom, ahonnan hoztam, de félek elhamarkodott döntés lenne és idővel helyreáll a kapcsolatunk. Vagy ha már most nincs meg a "csí" később még rosszabb lesz? Mindig is egy ilyen kiskutya volt az álmom, nem adnám fel ilyen könnyen, de jelenleg úgy érzem, nem tudom úgy szeretni, ahogy megérdemelné.


2021. okt. 4. 09:05
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
89%

Én már az első pillanattól kezdve mindennél jobban szeretem őket.

Szerintem adj magadnak még pár hetet, foglalkozz vele sokat, meg fog lágyulni a szíved

2021. okt. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
23%

Első pillanattól kezdve szerettem mindkettő kutyámat. Mondjuk 3n az összes kutyát szeretem a szomszédét is imádom . Ő is minket.

Bár kérdező úgy gondolom neked nem való,kutya se macska. Minek hoztad el egyáltalán?

2021. okt. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
97%

Kiskutyaként amellett, hogy cukik egyébként marha idegesítőek.


Ezzel szemben nálam akkor véste be magát a szívembe, amikor egyszer teljesen összetörve hazaértem, és a konyhában üldögéltem a földön, 3 órán át nem volt hajlandó otthagyni.


Rájöttem, hogy ez az állat az életét adná értem, sőt éreztem.


Azóta én is így vagyok vele.

2021. okt. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
92%
Az első pillanattól kezdve. Rossz helyről hoztuk el, mert megsajnáltuk, és még nagyon pici volt, rossz állapotban. Emlékszem, ahogy betettük a csomagtartóban egy dobozba, beledobtuk az autós pokrócot, hogy legyen mibe belebújnia. Még rámnézni sem mert, annyira félt, ahogy észrevette, hogy nézem, belefúrta a fejét a plédbe, és ennek már lassan 7 éve. :)
2021. okt. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
96%

Kellett idő,azért össze kell szokni,rá kell hangolódni egymásra,meg kell ismerkedni stb. Ne aggódj kérdező nem mindenkinek jön azonnal,és ez nem jelenti azt hogy nem való neki állat.

Az elején tudnak idegesítőek lenni kell türelem.

Kitartás.

2021. okt. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
23%

Mind egy befogadott állatnál, mind egy gyereknél feltétel nélküli szeretet lenne az alap, anélkül kár belevágni. Ennek épp az a lényege, hogy független az adott állat/gyerek személyiségétől, viselkedésétől, tehát nem kell idő, hogy "megszeresd".

Ahogy függővé teszed valaminek, vagy idő kell hozzá, akkor már rossz úton jársz.

Ez azt mutatja, hogy nem volt kellőképpen átgondolva ez a kutyatartás.

2021. okt. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
88%

Egyszer volt kutyám. Amikor megvettem a házamat, beköltöztem, rögtön egy kutyával a kezében jött köszönni a szomszéd. Nagyon rámenős volt hogy tartsam meg. Nem akartam már rögtön összeveszéssel kezdeni ezért végül belementem.

Nem szerettem, idegesített. Nem szenvedett hiányt semmiben, de csak egy nyűg volt. Sose voltam kutyás. Kerestem neki új gazdit kb fél év után. Jó élete van azóta is, az új helyén szeretik. Örülök hogy tovább adtam, mindkettőnknek jobb lett így.

2021. okt. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is volt hasonló, bár nálam úgy volt, hogy egyik délután elhoztuk és másnap reggel úgy keltem fel, hogy visszaviszem. Páromnak szerelem volt az első látásra, kicsit össze is kaptunk reggel, de abba maradtunk, hogy adjunk időt. Azóta eltelt lassan 1 év és oda és vissza vagyok érte, imádok minden pillanatot amit a kutyával tölthetek. Rengeteg pozitív élményem lett vele és gyorsan rájöttem, hogy egy gyönyörű és okos kutyánk lett. Azóta el se tudnám képzelni, milyen lenne nélküle.


Szerintem adj magadnak időt és keress minél több alkalmat, hogy közös élményeitek legyenek. Kezdj el vele feladatozni, ami a korához való és a sikerélmény szerintem hozni fogja a kötődést.


A lényeg, hogy nyiss felé.

2021. okt. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
44%

Az első és a második kutyámat elsö pillanatban szerelem volt.


De a harmadikkal nem. Vagyis hasonlóan mint nálad, az alap kötődés megvolt, de pont olyan dolgok voltak problémásak vele, amik zsigerileg ingereltek.

Ez már 1,5 éve volt, sok veszekedéssel de sok szép pillanattal telt. Szerintem hónapokig tartott amíg igazán egy húron pendültünk, és tény és való hogy gyakrabban van hiszti köztünk mint a másik kutyámmal, de ezzel nincs is baj alapvetően.


Nem azt mondom, lehet hogy sosem lesz köztetek igazán jó kapcsolat (ami se a kutyának se neked nem jó), de szerintem tarts ki még, és próbáld a jó tulajdonságait látni. Mert biztos hogy vannak.

2021. okt. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy másik gazditól "átvett" kutyusom van.

Tulajdonképpen az első perctől kezdve szeretettel fordultam felé, persze, különben nem hoztam volna el. Azt is tudtam előre, hogy nem lesz minden fenékig tejfel, aztán jöttek a váratlan fordulatok, sokszor kiborító helyzetek. Volt, hogy sírtam is ezek miatt. Igen, be kell vallanom, hogy nekem is megfordult a fejemben, hogy hát kellett ez nekem?

Aztán nem is tudom, tenyleg az a legjobb szó, hogy összehangolódtunk kb. 3-4 hónap alatt. Szokások, napi rutin alakult ki, elfogadtuk egymást. De bármit is csinál, akkor is szeretem, mert már annyi boldog pillanatot átéltünk, ami megerősít, hogy azt tudjam ilyenkor mondani: nyugi, nem dőlt össze a világ azért, mert ez és ez történt. Nem hiszem, hogy rossz gazdi lennék azért, mert megéltem a kezdeti nehezségek hullámvölgyét. A kutyatartáshoz igenis hozzátartoznak a nehézsegek is.

2021. okt. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!