Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyákkal meg lehet szerette...

A kutyákkal meg lehet szerettetni a vizet?

Figyelt kérdés
tehát úgy értem, hogy a kutya szeresse is a vizet, ne csak elviselje. Van erre valami taktika kölyök korban? Vagy teljesen a kutya jellemén múlik?
2021. jan. 27. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Kolyok korban nyaron tedd medencebe,vizezz vele. Furdesd meg idonkent. Ugy erje viz,h ne fazzon. Jo elmenyei legyenek. Jatszatok kozben.
2021. jan. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jellemén függ, próbáld valami jó élményhez kötni. Enyémet nyáron mikor három hónapos volt ki se lehetett hozni a vízből pedig olyan fajta aki nem szereti átlagban a vizet
2021. jan. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy medencéről, vagy természetes vízről van szó!

Természetes vízben a kutya érzi lába alatt a talajt, míg medencében ennek hiánya félelmet okozhat.

Ne rángatással, hanem játékosan vedd rá, hogy a vízbe menjen.

2021. jan. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szoktatás kérdése,persze nyilván jobb kölyök korban.


De érdemes patak,Dunapart olyan hely ahol kicsi a víz,fokozatosan mélyül stb.


Mi patakban kezdtünk nekem is bokáig ért a víz. Bele ment az egyik kutyám, belementem én is, kölyök követett, aztán dobáltam neki köveket,botot és nagyon élvezte,minden nap kimentünk és benne voltunk a patakban... Teljesen pozitívan élte meg :D Aztán már ahogy lekerült a póráz repült bele. Dunapart már más volt,az nagy volt számára, így elsőre csak kicsit mert beljebb merészkedni.Aztán a bot után bele bele ment de mélyre nem mert úszni. Aztán minden hétvégén a dunaparton voltunk.. Nyár végéig odáig jutottunk amíg leér a lába addig bele megy. Ehhez becsalogatás,jutifalat,labda,bot,más kutyáknak is nagy szerepe volt.


Most lett egy éves. Idén nyáron úsztatni akarom,tavaly azt akartam amennyit élvez és jól esik. Úszást is élvezné az fix,csak még fél hogy nem ér le lába.



Eleinte érdemes becsalni, játékkal falattal és nagyon megdicsérni.Ha vannak vízimádó kutya pajtások az nagyon pozitív,mivel látja a többit ő is belefog menni.



Be rángatni,vagy bevinni és a mély vízbe lerakni felesleges,mert az csak pánikot kelt.


Ismerősöm csinálta azt,hogy vettek medencét a kutyának és nem ment be, idegesek voltak. Kutya nincs hozzá szokva akkor nem fog bele menni. Mondtam is nekik,hogy ehhez idő kell és nem a kutyamedencével kéne kezdeni,hanem eleve a természetes vízzel. Ha azt megszokta már egy kutya medencébe is bele megy. De ők ezzel nem akarnak foglalkozni. Hát akkor felesleges pénz kidobás volt :D


Amúgy vannak kutyaoktatók akik foglalkoznak ilyesmi,érdemes felkeresni szerintem ilyen oktatót.

2021. jan. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez főleg jellem kérdése náluk. Az ember is vagy szeret valamit, vagy nem. Volt egy befogadott utcamixem, ha vizet látott már rohant is úszni, még télen is, pedig simaszőrű kutya volt, de imádta. Előtte egy skót juhász volt, ő max bokáig ment bele a vízbe, a fürdetést is csak kibírta muszályból. Nem erőltettem neki a dolgot, mert úgy voltam vele, hogy csak el tudja dönteni mi a jó neki. Végülis nem robotot vettem, hanem kutyát. :)
2021. jan. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább jellem kérdése. A mienk nem úszott sosem, pedig Dunapart mellett lakunk, kölyökkorától kezdve vittük le és nem emlékszem, hogy bármi rossz élménye lett volna. Sosem hozta vissza a játékokat, ha olyan mélyre dobtuk, ahol már nem ért le a lába.

De nem egy nagy tragédia ez.

2021. jan. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!