Lehet-e digitális adminisztrációra kötelezni bárkit? Az már nem ember aki nem igazodik ki a számítógépek és programok világában?
A turisztikai ágazatban, "szobakiadói engedéllyel" működő, igen sokszor falusi szálláshelyek tulajdonosai java részt idős emberek. Kisnyugdíjasok, olyanok akiknek kirepültek a csemetéi a házból, megpróbálják az 1-2 szabad szobát oly módon hasznosítani, hogy azt kiadják, kiegészítve ezzel a bevétellel a nyugdíjukat. Nincs okos telefonjuk, nem a digitális világban nőttek fel.
Őket lehetetlenítik el az NTAK regisztrációval, ahol online felületen kell egy programon keresztül adatokat szolgáltatni.
Miért nem lehet ezt papír alapon (is) megtenni mint eddig?
Teljesen valós probléma, hogy most már MINDENT nyomnak rá az internetre.
Őszintén, van olyan ember, aki fejben tudja tartani a sok jelszót, belépő kódot ide-oda? Mert ugye nem csak az van, hogy a neten keresztül kell adóbevallást fizetni, de ha egy szolgáltató számláját neten akarod fizetni, akkor ahhoz is belépő kódok kellenek, az ügyfélkapuhoz is, a bankszámlához 3 számot is kell tudni a netbakos belépéshez: azonosító szám, számlaszám, jelszó, stb.
Nem vagyok egy elmaradott valaki, de kezd már nekem is tele lenni a hócipőm vele.
22, akár igazad is lehetne, de internetes biztonsági cégek külön a lelkünkre kötik, hogy NE HASZNÁLJUK mindenhova ugyanazt!
A másik meg az, hogy pl. az Ügyfélkapunál 2 évente meg kell újítani - tehát eleve nem lehet mindenhová ugyanaz.
Vannak programok, amik segítenek a jelszavak kezelésében. Ilyen pl. a LastPass.
Az ügyfélkapu meg simán elfogadja ugyanazt a jelszót ami volt korábban a jelszóváltoztatásnál,az egy ilyen komoly rendszer:P
"Ha nem tudja megoldani Marika néni akkor sajnos nem fog szobát kiadni ahogy eddig max feketén."
Egyébként ez is valós helyzet, nem is a szoba kiadással, hanem pl.termelőknél.
Házi kolbász, szalonna, stb. de helyi termék fejlesztésbe nem tudod bevonni, mert felír azonosító nincs, őstremelőit nem váltja ki, vagy ha ki is váltja, nincs szúrópont kialakítva, állatorvosi igazolások, stb. hiányoznak, ert ahhoz hogy ő levágja magának a malacot az udvaron nem kell.
Ők egyszerűbben fogják fel az életet sokszor,- itt van vigyél, add el a boltban, stb. - ami nem biztos hogy rossz, csak épp az előírásokkal nem tudják tartani a lépést. Pl. méhész falubeli ahogy mondta, neki addig van engedélye, hogy az ajtóig átadja a mézet, címkézési előírások, tápanyag érték, felír, ekáer ezek messze el fogják kerülni, ezek nélkül meg nem tudod átvenni értékesítésre vagy alapanyagként, pedig tudod hogy jó minőség.
Ha ez valakinek teher, akkor be kell fejezni a tevékenységet. Legalábbis hivatalosan.
Szintén online számlás téma, az elv ugyanaz, bejött egy újítás, és bizony aki nincs felkészülve be kell rá ruházni. Pl pár boltos hálózat, eddig tök jól elvoltak a kis pénztárgéppel számlatömbbel. Maradhatnak a tömböknél, de ugye akkor 4 napon belül kézzel kell feltölteni az adatot. Ezért a 6 boltjában a tulaj kénytelen volt számítógépeket, nyomtatót venni plusz a betét is normálisan beköttetni. Ez neki olyan 1 milliós kiadás volt. De most tudnak géppel számlázni és automatikusan adatot szolgáltatni. Kisebb a hibalehetőség. A 60 éves apósomnak is meg kellett tanulnia számítógépen számlázni, pedig egy e-mailt küldeni csatolmánnyal már nagy kihívás neki. Anyós is megtanulta a netbankot,mert muszáj volt. 70 éves rokon kapott egy tabletet, eleinte félt tőle, most meg úgy kezeli, mintha évtizedek óta meglenne.
Szóval lehet és kell is fejlődni, rá vagyunk kényszerítve.
29-es, ki mondtad a "varázsszót"
"rá vagyunk kényszerítve."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!