Közös megegyezés esetén mi lesz a felmondási idővel?
8 éve dolgozom egy multi cégnél. A munkaköröm elég összetett (konkrétan meghal az áruház nélkülem... mostanság már elég "életképtelenek") , erre rájön még az is, hogy 1 s*ggel 6 lovat akarnak megültetni velem, de még nem elég tollas hozzá a hátam. Ráadásul a br bér is elég vicces hozzá.
Közös megegyezéssel szeretnék felmondani, ugyanis nálunk ez az "elfogadott". A multinak szégyen, ha ők mondanak fel, ha pedig a m.vállaló, akkor egyenesen pánikolnak tőle.
Ehhez hozzájön még az is, hogy ki kell tölteni egy papírt, ami miatt a m.vállaló elmegy a cégtől. Viszont, ebbe nyilván sosem a valóságot írják le. Az én esetemben a HR kiakadna, ha megtudná, hogy az áruházban mi történik (munkakörömben).
Érdekelne, hogy a felmondási időbe bele számít, ha elmegyek TP-re? Nem hosszabbítja meg?
Valamint, időarányosan kivehetem a szabadságom?
Közös megegyezésnél mivel lehet megfogni a munkáltatót, hogy eltekintsen a felmondási időtől?
Közvetlen felmondás előtt háziorvos fizetett betegszabi, ami a csövön kifér, vagy amennyit szeretnél! Orvos után 1-2 órával nyugodtan jelezheted mobilon, hogy beteg vagy. Így tudod kihasználni a betegszabid, mert ha felmondasz és betegszabi az már a felmondási időbe számít bele.
A felmondás előtt tehát betegszabidat használd fel, utána jelentsd be kipihenten a felmondást. Aznap elindul a felmondási idő, amelynek időtartamát néhány dolog törvényileg szabályozza. A felmondási idővel részben a munkatörvény rendelkezik, így akkor is jár, ha azonos hullámon vagytok a munkaadóval és azonnali hatállyal elengedne.
Viszont! a munkáltató a felmondási idődet részben vagy egészben elengedheti, tehát mentesít a munkavégzés alól. Ez arra már elég, hogy elkezdj "betanulni" a másik munkahelyeden. Viszont papíron az előző munkahelyeden a felmondási idő lejártával, megszűnésével ill annak másnapján vehet fel az új munkaadó. E inkább csak hivatalos forma és ne feledezz meg a felmondási időre járó fizetésről, TOVÁBBÁ a 3. TELJES ÉV UTÁN VÉGKIELÉGÍTÉS JÁR. KÖVETELD, MERT KÜLÖNBEN MEGTARTJA AZ ELŐZŐ MUNKAADÓD!! 8 évnél saccolom .. kb 2-3x fizetésed EGYBEN!!^^
Csak ügyesen!
tehát ha beteg leszel véletlen 1 hónapra itt a végén az 1 teljes havi fizu. A felmondási idő is MINIMUM 1 teljes havi fizu, a végkielégítés 2-3 vagy 4 havi fizetésed!
Ha ügyesen csinálod, akár 6 HAVI FIZETÉSED IS MEGKAPHATOD!
Tényleg ügyes legyél!^^
Jajj, igen! Igaza van a 3#-nak. Érd el, hogy a munkaadó rúgjon ki, mert nem lesz jó, ha te, mint munkavállaló mondasz fel vagy közös megegyezés születik! Akkor akig kapod meg a felmondási időre szóló 1 havi fizudat és 5 havi simán megmarad a munkaadónak.
Úgy csináld szerintem, hogy ha a munkaadó valamin változtatna papíron, ami neki fontos azt TE ne fogadd el ezzel megakasztod, amire max azt lépheti, hogy kirúg. ENNYI ;D (Amúgy köszi 3#, tényleg igazad van.)
Még annyit, hogy a végkielégítésnél a szintek 3 év, aztán 5 év és azt hiszem 8 év a következő, tehát a végkielégítés nem is 2-3 havi fizud egyben hanem lehet 5-6 havi is egyben, ezt nem tudom pontosan. Tehát akár 1 millióról is beszélhetünk egy átlag fizetés mellett most csak a végkielégítés részen.
Szóval legyél ügyes!!
Ez csak ötlet, de keresd ki a munkaszerződésedben és a módosításokban (ha volt ilyen) a munkakörödhöz tartozó tevékenységeket. Ezek után, csak azt végezd el, ami benne van!!!
"erre rájön még az is, hogy 1 s*ggel 6 lovat akarnak megültetni velem, de még nem elég tollas hozzá a hátam"
A szerződésedhez tartozó munkakörödet lásd el maradéktalanul, a TÖBBIT NE. Ha kell mond meg a főnökeidnek, hogy ezek a tevékenységek nem szerepelnek a szerződésedben. Hirtelen nagy lesz a kitettsége a cégnek és új embert kellene alkalmaznia, vagy azt mondja neked: "Igen, így gondolod? KI VAGY RÚGVA" ;DDDDD te pedig elmosolyodsz és ennyi. NYERTÉL! GRATULÁLHATSZ MAGADNAK
Ennyi marhaságot?!
1. Éves szinten 15 nap betegszabadság jár, ami az alapbér 70%-a.
2. Ezután táppénz jön, ami a bér 60%-a.
3. Vagyis ha elmész egy hónapra így, akkor nem a teljes bért kapod!
4. Felmondhatsz tp alatt, megy a felmondási idő. Ha a munkáltató mond fel, akkor meg kell várnia a tp végét ahhoz, hogy a felmondási idő elkezdődjön.
5. A közös megegyezésnek az a lényege, hogy azt írtok bele amit akartok és megegyeztek. Akár a végkielégítést, akár a rövidebb felmondási időt stb.
6. Ha Te mondasz fel, nincs végkielégítés.
7. Kiveheted időarányosan- amennyiben Te még nem rendelkeztél vele. De szerintem jobb, ha kifizeti. :)
8. Lehet egyszerre két munkád, nem kell megvárni az új munkáltatóval a szerződést míg ez lejár... Micsoda hülyeség!!!
Üdv.
Egyetértek az utolsó válaszolóval.
A munkaviszonyt 3 formában lehet megszüntetni.
Felmondás (bármelyik fél részéről): Ilyenkor van felmondási idő, amelyet a munkaszerződés tartalmaz. Ha nem tartalmazza, akkor a törvényben meghatározottak az irányadó. Munkáltatói felmondás esetén a felmondási idő a munkaviszonyban töltött idővel arányosan meghosszabbodik. Dolgozói felmondás esetén alapból 30 nap, és nem hosszabbodik törvényileg semmivel.
A felmondási idő mindegyik felet kötelezi, attól eltérni (eltekinteni tőle) akkor lehet, ha a másik fél is beleegyezik.
A felmondási időre jár bérezés.
Ha a munkáltató mond fel, akkor a felmondási idő felének megfelelő időtartamra köteles a dolgozót a munkavégzés alól felmenteni, amely felmentési időre távolléti díj jár neki munkavégzés nélkül is. A felmentési idő időpontját a dolgozó határozza meg, amely maximum 2 részletben vehető ki.
Dolgozó a felmondását nem köteles indokolni, míg a munkáltató igen.
Azonnali hatályú felmondás (bármelyik fél részéről):
Próbaidő alatt mindenféle szankció nélkül alkalmazható mindkét fél részéről, indoklás egyik esetben sem kell!
Próbaidő után viszont alapos indok kell az azonnali hatályú felmondáshoz. A törvény feltételekhez köti és határidőkhöz is, tehát azok be nem tartása jogellenessé teheti az azonnali hatályú felmondást. Mindkét fél köteles megindokolni! Mivel szankcionális jellegű felmondás, ezért nagyon ritka esetben élhetünk csak vele.
Közös megegyezés: Ilyenkor az van, amiben közösen megegyezik a két fél. A törvény nem szabályoz benne semmit, nem ír elő jogokat és kötelezettségeket sem. Teljesen a két fél megállapodására alapozza. Indoklási kötelezettség sincs! Ha Te akkor vagy hajlandó megszüntetni a munkaviszonyodat, ha 2 hétre a cég költségén Kréta szigetén nyaralhatsz, és ebbe a cég belemegy, akkor jogosan követelheted a nyaralást rajta. Ha Te minél előbb szabadulni akarsz a cégtől és megegyeztek abban, hogy szerzel a cég vezetőjének 3 db John Bovi koncertjegyet ennek fejében, akkor az a megegyezés tárgya.
Kicsit kisarkítottam a dolgot, de tulajdonképpen erről van szó.
Ha közös megegyezéssel szűnik meg a jogviszony, akkor nem beszélünk felmondásról! A kettő - jogilag - teljesen más dolog.
Közös megegyezéses felmondás sincs. Ilyen sem létezik - jogilag!
Még annyit: Ha közölte a cég a felmondást, és utána leszel keresőképtelen, akkor az alatt letelik a felmondási idő, tehát nem hosszabbítja meg.
Ha keresőképtelenség alatt közli, akkor a felmondási idő a keresőképessé válás napjával indul csak el.
A dolgozói felmondásnál mindegy, hogy mikor közli a dolgozó a felmondását, a következő nappal elindul a felmondás idő függetlenül attól, hogy keresőképes vagy sem...
Nálam már ugye nincs próbaidő. :)
Az azonnali hatályú felmondásnál elég indok az, hogy a m.szerződésben egy munkakör van megadva X br. bérért és helyette több munkakört kell betöltenem?!
Erről persze van írásos bizonyíték, tehát azok másolatát hozzá tudnám csatolni.
Vagy, ez nem elég alapos indok?
A HR eléggé ugrik a több munkarendes dolgokra. Tavaly az összes ilyen m.szerződést át kellett írnom az áruházi dolgozóknál, akiknél két munkakör volt beleírva (pl. eladó - pénztáros).
Szerintem bíróságon nem állná meg a helyét az indokod - de azt is gondolom, hogy nem jelentene fel emiatt a munkáltató, nem menne vele perre.
Nincsenek példák az MT-ben, hogy milyen indokkal lehet azonnali hatállyal felmondani, így nehéz... :S
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!