Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elfogadjam az exemtől az...

Elfogadjam az exemtől az álláslehetőséget?

Figyelt kérdés
3 hónapja mentünk szét a barátmmal, 5 év után, kb. 1 hónapja felvetette hogy békülni akar és azóta is folyamatosan ezzel nyüstöl engem. Nekem ez így nehéz, mert bár nem olyan erősen kötődöm hozzá mint régen, de azért még szeretem. Nem akarom újrakezdeni vele, mert tudom hogy ami miatt mi szétmentünk, az úgy sem fog megváltozni. Viszont mikor szétmentünk, pont akkor lettem munkanélküli, és már egyre nehezebben viselem az itthonlétet, a minden napos álláskeresést és megfogadtam hogy most már nem érdekel mi lesz, de tényleg találok munkát. Most az ő cégénél, lenne egy recepciós munkakör, mivel a főnöke egyben egy nagyon jó barátja, azt mondja el tudja intézni hogy mehessek oda dolgozni. Nekem ez a munka nagyon jó lenne, mivel recepciósként már nagy munkatapasztalatom van és nem mellesleg ilyen álláshirdetést mostanában nem is lehet találni. De ugyanakkor tartok tőle hogy mivel ő is ennél a cégnek dolgozik, (nincs ott minden nap, mert más jellegű a munkaköre) folyamatosan a nyakamra járna, és akkor sosem fogom túltenni magam ezen a kapcsolaton. Mit gondoltok? Inkább utasítsam vissza a lehetőséget és keressek tovább?
2014. dec. 18. 12:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

8-as: Igen van igazság abban amit mondasz, de egyébként Te azt a férfit nem ismerted annyira, mint Én a volt páromat. Én inkább attól tartok, hogy Én fogok sérülni lelkileg, no nem azért mert újra összejövök Vele, hanem mert 3 hónapja nem láttam és nem tudom milyen érzelmeket váltana ki belőlem ha újra összefutnék vele. Nem akarok visszaesni a szakítás utáni pokoli állapotba, elég volt kimászni belőle és úgy érzem most úgy ahogy jól vagyok lelkileg. De az is lehet hogy nem dúlna fel annyira a találkozás mint Én gondolom. Áhh nehéz ez, ezért fontolgatom még a dolgot. Meglepődve tapasztalom, hogy mennyien írtátok hogy fogadjam el, nem erre számítottam. :)

Egyébként köszönöm a válaszokat!

2014. dec. 18. 13:21
 12/19 anonim ***** válasza:

Ha olyan világban élnénk, hogy válogathatnál a munkahelyek között, akkor én is azt mondanám, hogy inkább válassz másik helyet.

Szerintem fogadd el az állást és ha kellemetlenkedik, akkor munka mellett keress másik helyet.

2014. dec. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
100%
Ha elfogadod még nem muszáj összejönni vele. Neked is jó lesz hogy lesznek reményveszettek a mindennapjaid, és neki is jó lesz a tudat hogy segített rajtad. Ha nem fogadod el, azt fogja mondani hogy rajtad még segíteni sem lehet.
2014. dec. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Csak te tudhatod. Nekem 5 exem van, ebből 4-től elfogadnék egy ilyen ajánlatot, mert vagyunk olyan viszonyban. Tudom, hogy hátsó szándék nélkül ajánlanák s hogy semmi furcsa nem lenne benne. Az ötödik bonyolultabb, mert az túl friss. Nem gyűlöljük egymást, béke van, de nem bírnám lelkileg. Mondjuk más kérdés, hogy a munkanélküliséget sem viselném jól....


Én a helyedben átbeszélném ezt vele még egyszer. Ha öt év után el tudtatok válni békében, akkor vagytok elég felnőttek ehhez is. Nyugodtan kérdezd meg tőle, hogy ugye ettől nem remél békülést. Mondd el, hogy számodra vége a kapcsolatnak, de a munka jól jönne, ha hátsó szándék nélkül adja, stb. Nem ciki ilyet kérdezni, ha két hónapja nyüsztet a békülésért...

2014. dec. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ha ennyire megbízol benne, akkor meg mi a kérdés? Fogadd el a munkát, de abban nem hiszek én sem, hogy ebben nincs semmi hátsó szándék a részéről. De ha te úgy gondolod, hogy nincs benne, akkor fogadd el, ennyi.
2014. dec. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Azért, mert nem az a kérdés hogy át akar e engem vágni, hanem hogy az én lelki állapotomnak mennyire tenne jelenleg e jót, mások mit tennének erre vagyok kíváncsi.
2014. dec. 18. 16:33
 17/19 A kérdező kommentje:
14. Válaszoló: igen Én is úgy gondolom, hogy ezt át kell beszélni töviről hegyire.
2014. dec. 18. 16:36
 18/19 anonim ***** válasza:
Ha nem lett lezárva a kapcsolat, akkor nem lesz jó a munkahely.
2014. dec. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Csak jót tenne a lelkednek, mert látnád hogy van előre..Előre tisztáznám vele hogy hálás vagyok a segítségéért és a lehetőségért, de csak akkor fogadom el ha marad minden a régiben.
2014. dec. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!