Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elfogadjam az exemtől az...

Elfogadjam az exemtől az álláslehetőséget?

Figyelt kérdés
3 hónapja mentünk szét a barátmmal, 5 év után, kb. 1 hónapja felvetette hogy békülni akar és azóta is folyamatosan ezzel nyüstöl engem. Nekem ez így nehéz, mert bár nem olyan erősen kötődöm hozzá mint régen, de azért még szeretem. Nem akarom újrakezdeni vele, mert tudom hogy ami miatt mi szétmentünk, az úgy sem fog megváltozni. Viszont mikor szétmentünk, pont akkor lettem munkanélküli, és már egyre nehezebben viselem az itthonlétet, a minden napos álláskeresést és megfogadtam hogy most már nem érdekel mi lesz, de tényleg találok munkát. Most az ő cégénél, lenne egy recepciós munkakör, mivel a főnöke egyben egy nagyon jó barátja, azt mondja el tudja intézni hogy mehessek oda dolgozni. Nekem ez a munka nagyon jó lenne, mivel recepciósként már nagy munkatapasztalatom van és nem mellesleg ilyen álláshirdetést mostanában nem is lehet találni. De ugyanakkor tartok tőle hogy mivel ő is ennél a cégnek dolgozik, (nincs ott minden nap, mert más jellegű a munkaköre) folyamatosan a nyakamra járna, és akkor sosem fogom túltenni magam ezen a kapcsolaton. Mit gondoltok? Inkább utasítsam vissza a lehetőséget és keressek tovább?
2014. dec. 18. 12:50
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Én elfogadnám. Csak letudnád állítani, ha esetleg zaklatna utána.
2014. dec. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Janka néni válasza:
100%

Menj oda dolgozni, az a fontos, hogy legyen munkád. Főleg, hogy nem nagyon találsz mást.

Ott pedig próbálj tőle három lépést tartani. Az elején tudatosítsd, hogy ez munkahely és ne tévedjen ebben! Meg, ha lehet, ne rúgasson ki: se azzal, hogy "ostromol", se akkor, ha nem jön össze neki veled az újrázás, merő bosszúból.

2014. dec. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Sosem ártana Nekem, nem is állna bosszút Rajtam azzal hogy kirúgat vagy bármi más ebben biztos vagyok.
2014. dec. 18. 12:57
 4/19 A kérdező kommentje:
Szerencsére egyébként a jó viszony megmaradt köztünk, nem voltak köpködések, békében váltunk el egymástól.
2014. dec. 18. 12:57
 5/19 anonim ***** válasza:
56%
Ne legyen igazam, de szerintem azert szerezte a helyet, hogy visszakapjon. Ha nem jon neki ossze akkor meg kirugat.
2014. dec. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
26%
Almodj kiralylany
2014. dec. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem lesz igazad mert abban biztos vagyok, hogy ezt minden hátsó szándék nélkül teszi. Beszélgettünk és hallotta a hangomon hogy mennyire ki vagyok készülve emiatt és csak segíteni próbál. Ennyi. Nem tudom miért kell egyből már mást belelátni a dolgokba, na de rosszindulatú emberek mindig is voltak és lesznek is. :)
2014. dec. 18. 13:06
 8/19 anonim ***** válasza:
62%

Ha elfogadná a szakítást, nem akarna közel tudni magához, mert az nehezebbé teszi lezárni az 5 évet. Ezt az ajánlatot nem azért kaptad, hogy rendezd az életed nélküle. Ha nem adódik más lehetőség, akkor gondolom el fogod fogadni, de egy átmeneti rosszabb munka is jobb annál, hogy az exed lekötelezettje legyél.

Én is voltam naiv, szívességet ajánlottak nekem, amire nagyon vágytam, de a pasi nyilvánvalóan nyomult rám, úgyhogy visszautasítottam. Elmondtam neki fehéren-feketén, hogy van párom, és nem akarom kihasználni a jóindulatát, ne azért ajánlgassa a dolgot, mert valamit vár cserébe.. Egy hónap alatt többször beszéltünk erről, és látszólag tudomásul vette, baráti alapon viszont még mindig tartotta az ajánlatát. Én hülye elfogadtam.. aztán persze bejött, amitől tartottam. Nagyon kellemetlen, megalázó és felháborító volt a szituáció. Én már nem bízom olyanok szívességeiben, akik nyilvánvalóan olyasmit akarnak cserébe, amit nem adhatok meg nekik.

2014. dec. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én elfogadnám, de keresném a B tervet, ha még sem lett volna jó ötlet.
2014. dec. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen fogadd el. Ha nem jön be, akkor is jobb úgy melót keresni, hogy van egy fix helyed, mint munkanélküliként.

Sok sikert!

2014. dec. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!