Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjú: ha 50 perc...

Állásinterjú: ha 50 perc késéssel sem érkezik meg a munkaadó, várnátok tovább, vagy kisétálnátok? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Én az utóbbit tettem, de nem biztos, hogy jó döntés volt, hisz álláskereső vagyok már egy ideje… Egyszerűen arról van szó, hogy szerintem ez egyértelműen tiszteletlenség és a másik ember semmibe vétele.

4-re volt megbeszélve a személyes interjú időpont. Telefonált, hogy negyedórát késik, max. felet, de inkább felet, úgyhogy akkor menjek. Kint a szélben addig sétálgattam. Majd bementem félkor és vártam 50-ig. Sehol senki…sem telefon, semmi...majd a kollégáinak mondtam, hogy köszönöm, de most elmegyek, mert nem szeretem, ha hülyének néznek… Utólag persze rájöttem, hogy a mai állástalan világban túl nagy luxus az önérzet. Amúgy engem a pontatlansággal, a linkséggel ki lehet kergetni a világból…, mert mindez azt mutatja, hogy semmibe veszi az illető a másik embert és megalázó mindezt eltűrni. Ti mit tettetek volna?



2013. szept. 18. 20:59
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
30%

En voltam a 16-os is :) igy mar ertem es kerek a dolog. Teljesen megertelek, nekem is nagyjabol ugyanez a szitu, hogy evek vannak mogottem rengeteg serelemmel (hozzateszem jogtalanul) es ugyanigy (nem friss) diplomasan 15 ev szakmai hatterrel (informatika).Legtobbszor a masik helyebe is belekepzelem magam pl. esetlegesen ha sima egyeni vallalkozohoz akarsz menni dolgozni, hogy neki mikepp alakulnak a koltsegei. Mindenesetre brutalis vilagot elunk...en is volt, hogy kenytelen voltam mar raktari (nem lebecsulesbol) melot is elvallalni es barmennyire probaltam nem tudtam mosolyogva bemenni, aztan raadasul kesobb kiderult ugyaolyan xar mint a tobbi es csak kihasznaltak az embert szolni nem lehetett (mert az utcan sorba allnak az emberek) tulora kifizetes nuku es utazgassal 3 orakat es koltsd a fizetesed egy reszet uzemanyagra es a penz az ehenhalashoz sok, de a megelheteshez keves.Hr-es korokben is ismeros vagyok/voltam tehat ezer meg ezerfelekepp megkozelitettem ezt az egesz allaskeresosdit.

Sokszor kb. olyan a gondolatom az egeszrol es a hozzaallasom allasinterjura kozeledve mint a Remeny Rabjai c. filmben Morgan Freeman klasszikus jelenetenel amikor egy kis "csicska" jon elbiralni azt, hogy kiengedjek-e jo magaviseleteert a hosszu evek utan a bortonbol es az egesz vilagrol semmi fogalma sincs...es M.Freeman pedig megszolal, hogy "ba....sza" ra az elutasito pecsetet es ne raboljuk egymas idejet :)))

Szoval olyan vilagot elunk, hogy sajnalatosan nem a tudas az elsodleges, ezt tapasztaltam rengetegszer raadasul a diploma sem er semmit mert ha kozel a szakmaisagodhoz is vesznek fel, vagy akarnak felvenni egy olyan feka osszeggel akarjak kiszurni a szemed, hogy az utszeli utcasepro tobbet keres effektiv mint Te a "diplomaddal".

A vegere hagytam egy morbid humoros nevetni tudunk rajta,de ez a valo vilag viccecsket.

Mit mond a (friss)diplomas kozgazdasz a (friss)diplomas bolcsesznek?

-Egy BigMac-et kerek kis krumplival.

ennyi...

2013. szept. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Nagyon köszönöm a válaszaidat és azt is, hogy megértesz! Bocsánat, hogy csak most reagálok, de történtek dolgok és sokáig fel sem dugtam ide az orrom.

Őszinte tiszteletem Neked, hogy diplomásként raktári munkát is elvállaltál! (Bár én is voltam diplomás pincér. Nem, mintha lebecsülném a pincéreket, hisz nagyon kemény munkát végeznek!)

Amúgy a Remény rabjai az egyik nagy kedvenc filmem!  Még most is előttem van az a jelenet, amit említesz.

Amúgy tényleg nem sokat ér a diploma és sokszor hátrány is. Egy szobafestő pl., ha vannak megbízásai, jóval többet keres, mint amit én valaha is össze tudtam szedni diplomásként. Pedig a diplomáért elég keményen tanultam!

Igen, a végén említett viccet sajnos ismertem. :) De az a vicc, hogy ez nem vicc.

Amúgy állásom még mindig nincs és egyre nehezebben viselem. De egyszer úgyis lesz! :)

Ezt a levelet privátban is elküldöm, mert már lehet, hogy csak úgy tudod olvasni. A lényeg, hogy nagyon köszönöm a megértésed, a történeted, aranyos vagy!

2013. okt. 17. 23:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!