Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elég sz@rul érzem magam....

Elég sz@rul érzem magam. Jogosan járt el ez a leendő munkaadó? Ti is ezt tettétek volna?

Figyelt kérdés
Már 3 hónapja nincs munkám.Itt lakom az osztrák határ mellett.A határtól 70 km-re találtam egy munkát,arra fele még nem jártam így nem volt ismerős az út.Ma 9-re kellett volna mennem de elkéstem.Megnéztem a google térképen azt írta az útvonal tervezó hogy 1 óra az út,átlag sebességgel.Én motorral mentem és végig 100-al.Fél úton láttam már nem fogok oda érni,már akkor késésben voltam,felhívtam a munkaadót hogy késni fogok fél órát előreláthatólag,mert benéztem az út hosszát.Lényegében az út 1.5 óra lett,nem is értem hogyan 70 km,miközben végig 80-100-al mentem.Oda értem és elküldött....ku.rvára kivagyok.Ok hogy késtem,de akkor amikor felhívtam miért nem mondta hogy forduljak vissza a f@szba...végülis 3/4 órát késtem.Mondtam neki hogy 70 km utazom és fel is hívtam fél úton.Ha már oda mentem próba napra,akkor egy probát megérdemeltem volna nem?
2013. jún. 18. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt én sem értem, hogy miért nem szólt akkor, amikor odatelefonáltál, új időpontot sem adott?

Elvileg én is elküldtelek volna aznap, mert némelyik állásra fél óránként vagy óránként vannak beosztva interjúra az emberek és aki ennyit késik, az már nem fér aznap bele az időbe. Bár az is lehet, hogy úgy gondolja, hogy aki már a bemutatkozáskor késik, arra nem lehet számítani munkaidőben sem.

2013. jún. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Volt olyan velem is hogy gyakorlatról késtem, szóltam neki előre, nem mondott semmit, mire odaértem jöhettem vissza, ez azért lehetett mert gondolkodnak rajta, felhúzzák magukat, és elküldik az embert


Legalább tanultál belőle hogy gugli útvonaltervezőnek sose szabad hinni, ha 1 órát ír, akkor jóval előbb el kell indulnod hogy tájékozódj, ez nem csak erre vonatkozik hanem mindenre ahol nem jártál még

2013. jún. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igazad van, de láthatod, hogy van ezer ember addig ezt megtehetik. bár én tisztességből sem küldtem volna el az illetőt ha már ennyit utazott és valszeg lóvéba került neki. szóval tisztesség kérdése is.
2013. jún. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Van ilyen. Ha én lettem volna ott, én biztos adok egy esélyt. Nem sokat tudsz tenni sajnos :(
2013. jún. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát jogos is, meg nem is. Jogos, mert pont az ilyenek miatt nem kell percre pontosan kiszámolni az indulást, mert bármi közbejöhet és 1. nap elég cinkes késni. Viszont nem jogos, mert felhívtad fél úton, akkor tényleg mondhatta volna, hogy fordulj vissza, feleslegesen ne menj tovább.
2013. jún. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 zabmester válasza:
Ne vedd a szívedre, van ilyen sajnos. Ez az első benyomás hatalma, bármennyire is nem a te hibád volt, de sajnos rosszul mutatkoztál be ezzel a késéssel, és a munkaadó meg az a típus, akinél ez döntő szempont. Mondjuk abban teljesen igazad van, hogy telefonon is közölhette volna, hogy akkor már ne menj be.
2013. jún. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én főleg ha nem helyben vagyok inkább ott vagyok egy órával hamarabb és nem megyek be, csak amikor kell, de így kiszámolni amikor az úton is bármi lehet, nem szabad.
2013. jún. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ma egy munkahelyre ezernyi jelentkező jut. Hogy így bánt veled az a munkaadó, az azért van, mert nem csak rád várt. Volt helyetted más biztosan nem is egy. Hogy nem reagált a jelzésedre? Az meg manapság nem is szokás. Egy munkára jelentkező kevesebb, mint egy papírfecnyi, amit kidobsz a szemétbe. Aki pedig becsületes munkaadóval találkozik, az megütötte a főnyereményt.
2013. jún. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Jogosnak jogos, ugyanis nem rajtad kívül álló okok miatt késtél (dugó, útlezárás, stb.), hanem a saját lustaságod miatt. Ne haragudj, de állásinterjúra a legtöbb ember nem hogy 1 órával előbb indul, de a biztonság kedvéért fél órával az időpont előtt már ott csücsül. A munka világában - főleg a mai munkanélküliség mellett - az egyik legfontosabb dolog, hogy a munkaerő pontos, megbízható legyen.


Az a munkáltatót nem érdekli, hogy neked a google térkép mit mond. Feltételezem téged se érdekelne, ha azért érkezne a pizzád 1 óra késéssel hidegen, mert a google azt mondta a futárnak. Rossz példa, de remélem érted, mire célzok. Ha fontos találkozód van, akkor jól megnézed azt a térképet, és nyilván rájössz a turpisságra (nem főútvonal, rossz útviszonyok, mittudomén), de egyébként is, ha normál módon előbb indulsz, akkor nincs ilyen probléma.


(Zárójelben jegyzem meg, hogy a Pest-Fehérvár útvonal is pontosan 70 km, 1-1.5 órát vesz igénybe, melyből jó félóra a városból ki és bejutás. Feltételezem te sem az autópáyláról indultál és nem is amellett volt a célpont, így ezt is bele kell kalkulálni sajnos. Arról nem is beszélve, hogy 80km-es sebességgel pontosan 80km-t lehet megtenni egy óra alatt, szóval igencsak neccesen osztottad be az idődet).


Mindent összevetve a munkaadótól természetesen az lett volna a normális reakció, ha eleve azt mondja, fordulj vissza. Azt viszont már említették, hogy az interjúk általában szorosan be vannak osztva, így felhívhatnád, hogy kaphatnál-e még egy lehetőséget.


U.i.: a német népeknél a pontosság tripla annyira lételem, mint otthon, ezt azért kalkuláld bele.

2013. jún. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én munkaadóként mondom, hogy én is elküldtelek volna, igaz már valószínűleg a telefonban... Minden speciális tudást nem igénylő dologra 15-en állnak sorban biztos, nem fogok kísérletezni senkivel aki első alkalommal sem képes időben megérkezni. Hogy ha ezt a nem túl bonyolult feladatot sem tudod megoldani, hogy ne kés akkor mi lesz a jövőben a munkádat se sikerül megcsinálni.

2013. jún. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!