Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjú: ha 50 perc...

Állásinterjú: ha 50 perc késéssel sem érkezik meg a munkaadó, várnátok tovább, vagy kisétálnátok? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Én az utóbbit tettem, de nem biztos, hogy jó döntés volt, hisz álláskereső vagyok már egy ideje… Egyszerűen arról van szó, hogy szerintem ez egyértelműen tiszteletlenség és a másik ember semmibe vétele.

4-re volt megbeszélve a személyes interjú időpont. Telefonált, hogy negyedórát késik, max. felet, de inkább felet, úgyhogy akkor menjek. Kint a szélben addig sétálgattam. Majd bementem félkor és vártam 50-ig. Sehol senki…sem telefon, semmi...majd a kollégáinak mondtam, hogy köszönöm, de most elmegyek, mert nem szeretem, ha hülyének néznek… Utólag persze rájöttem, hogy a mai állástalan világban túl nagy luxus az önérzet. Amúgy engem a pontatlansággal, a linkséggel ki lehet kergetni a világból…, mert mindez azt mutatja, hogy semmibe veszi az illető a másik embert és megalázó mindezt eltűrni. Ti mit tettetek volna?



2013. szept. 18. 20:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%
Valószínűleg én vártam volna. Lehet, hogy tényleg valami fontos elháríthatatlan dolog jött közbe, soha nem tudhatom. Aztán ha felvesznek, még mindig van lehetőségem látni, mi a helyzet, milyen a munkakörnyezet és végül is próbaidő alatt indoklás nélkül felmondhatok, és később is, illetve munkahely mellett tovább kereshetek állást.
2013. szept. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
61%
Végül is telefonált, hogy késni fog. Nem tudhatod, mi/ki tartotta fel. Lehet, hogy neki éppolyan kellemetlen volt. A helyedben türelmesebb lennék, nem csak az állás miatt, hanem úgy általában az emberekhez.
2013. szept. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Flector 67 ***** válasza:
67%

Számomra komolytalan ember, aki késik. Legalább akkor telefonálok újra. Én is ilyen vagyok és sajnos, ma már ez egy rossz tulajdonság.

Ilyenkor egy idézet jut eszembe: "Meg tudod téríteni egy ember pénzét, kárát, de egy valamit nem, az idejét".

2013. szept. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%

Ha kellett volna a munka, vártam volna.

Esetleg megkérdezem a kollégáit (akiknek mondtad, hogy elmégy), hogy mikorra várható a kollégájuk.

Én is utálom a pontatlanságot, de életem során megéltem pár dolgot és megtanultam, hogy néha produkál olyan helyzetet az élet, amit kitalálni is nehéz lenne.

Nemegyszer megesett már, hogy baleset miatt kellett az úton várakoznunk. Közben a mobilja is lemerülhetett, vagy nem volt térerő, vagy csak egyszerűen nem érzékelte, hogy már 50 perc az a 30 perc.

Volt, hogy pont előttünk történt a baleset. Annak ellenére, hogy siettünk megálltunk segíteni és mi sem oda telefonáltunk, ahová indultunk, hanem mentőknek, rendőröknek.

Volt, hogy a férjem balesetezett és nem tudott felhívni.

Vagy esetleg fontos tárgyalása volt, ami alatt nem tudott felhívni.


Ha semmibe vett volna, nem hívott volna előtte, hogy késni fog.


Nem biztos, hogy az a komolytalan ember aki késik. Sokkal komolytalanabb az, aki látatlanban ítélkezik a késő fölött.

2013. szept. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Flector 67 ***** válasza:
48%

Kedves Utolsó.

Amit Te leírtál az az egymillió késésből egy eset...

2013. szept. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
41%

Igen, elcseszted !

A mai világban ekkora munka nélküliségi helyzetben örülni kell a lehetőségnek,lehetőségeknek. Semmire nem tanítottad meg ezzel a magatartásoddal,csak magaddal szúrtál ki,elvesztettél el lehetőséget.

Az ő késését a magad hasznára kellet volna fordítanod.

Tudod milyen kellemetlen egy tárgyalást,egyezkedést (bér)

úgy kezdeni,hogy elnézést de késtem mert......

Ezt a helyzetet kellet volna a saját magad javára fordítanod és magasabb bért kérned mint amennyit eredetileg gondoltál és ő valószínűleg nem sokat ellenkezett volna mert ki akart volna engesztelni a késése miatti bűntudata miatt.

Röviden ennyi.

Tárgyalási pozíció előnybe kerültél az ő késése miatt!

Ezzel élned kellet volna.

2013. szept. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

„Sokkal komolytalanabb az, aki látatlanban ítélkezik a késő fölött.” Kedves Válaszoló! Szerintem most Te is épp ezt teszed. Ítélkezel. Komolytalannak nevezel engem, vagy a 3. válaszolót. Amúgy szerintem én nem ítélkeztem, csak leírtam a történteket és azt, hogy engem mi zavar, illetve némi feszültség is van még bennem, hisz ez ma történt.

Ja és nem tudom ki és pontozta le a 3. válaszolót, de ez az, amit sosem értettem: hogy ha valaki nem ért egyet egy válaszolóval, azt vajon miért pontozza le? Én, ha nagy ritkán lepontozok valakit, csak akkor teszem, ha megérzem a válaszolóban a rosszindulatot, vagy a szándékos kötözködést. Semmi ilyen nem volt a 3. válaszolóban (és a többiben sem). De sebaj: nem vagyunk egyformák. :) Amikor bementem, a kollégái azt mondták, hogy félre várható (vagyis amit nekem is mondott), de egyúttal láttam egy olyan fejbiccentést és szájhúzást tőlük, ami azt sugallta, hogy ezt gyakran csinálja a főnök (mármint a késést). Ha pedig valami komoly dolog lett volna, akkor szerintem hallottam volna azt a hangjában, vagy ő maga mondta volna, hogy sorry, dugóban vagyok, vagy ilyesmi. Hozzáteszem: szerintem. Hisz biztosat nem tudok. :)

Amúgy igaza van a 2. válaszolónak is: a türelmesebbnek kell lennem! Az első válaszolóval is egyetértek! Köszi szépen a válaszaitokat!!

2013. szept. 18. 22:25
 8/22 A kérdező kommentje:
Most olvasom a 6.-at is, köszönöm! Igen, lehet, hogy elcsesztem és igazad van. Ennyi. Most már hiába van bűntudatom, az időt nem tudom visszaforgatni. Azért szerintem abban is van igazság, amit én írtam és úgy gondolom, hogy engem is meg lehet érteni. De mindegy: nem vitázom. Nem azt kérdeztem, hogy elcsesztem-e, vagy sem, hanem azt, hogy mit tettetek volna a helyemben. Amúgy ha esetleg egy rendszeres későről van szó, akkor nem hiszem, hogy bűntudata lett volna. Na mindegy. Eleget rágódtam ezen. Köszönöm még egyszer Mindenkinek! :)
2013. szept. 18. 22:31
 9/22 A kérdező kommentje:
*a választ
2013. szept. 18. 22:31
 10/22 anonim ***** válasza:
Az utolsó interjúmon én is ugyanígy jártam...mármint 20 perces késésből egy órás lett. Én vártam. Annak ellenére, hogy nincs tapasztalatom és azért van még jócskán amit tanuljak, behívtak a következő interjúra is, ami remélem ugyanilyen sikeres lesz.
2013. szept. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!