Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogilag, most mihez tudok...

Jogilag, most mihez tudok kezdeni?

Figyelt kérdés
2.a óta dolgozom egy pub-ban pultod, felszolgálóként. Esti 5000 ft, nem bejelentett, 10 órás munka minimum. Kedves főnököm ki szeretne rúgni, viszont mindössze eddig 25.000 Ft fizetést kaptam tőla. 13 napom van ledolgozva.Telefont nem veszi fel, sms.t irtam neki. Tanácsok?
2012. okt. 24. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel feketén dolgoztál így semmit nem tudsz tenni. Ha nincs kézzel fogható bizonyíték hogy te dolgoztál neki akkor nincs mire panaszt tenned.
2012. okt. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Millió +1 tanút fel tudok sorakoztatni akik tanusítják hogy ott dolgoztam. Teszem hozzá, nincsenek rendben a hely dolgai sem,... csomó illegális dolgot tudok felsorolni..
2012. okt. 24. 11:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Tanácsok?

Legközelebb addig ne állj munkába, amíg (vagy legfeljebb néhány napon belül) nincs a kezedben az aláírt munkaszerződés.


Ezt meg fogd fel úgy, hogy eddig önkéntes munkában dolgoztál a Mókus Őrsnek.

2012. okt. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hiába tudod tanusitani, hogy ott dolgoztál, ha nincs szerzödésed, akkor ezt próbamunkának mindösiti a fönök és kész.

Ha sokat hözöngsz, akkor esetleg téged megbüntetnek fekete munka miatt, a - általad bizonyitott - idöszak alatti munka bére után fizethetsz adót meg még büntetést is.

A fönököt esetleg megbüntetik, de neki az nem sokat számit, föként ha azt állitja, hogy nem is kaptál semmmit.

2012. okt. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Drágám!


Hiába tudsz millió tanút felsorakoztatni hogy ott dolgoztál. Én elhiszem hogy ott dolgoztál de ettől még nem fogod megkapni a pénzedet. Fekete munka esetén nincs hova menned panaszt tenni. Végül is kinek mondanád el hogy vannak tanúid rá?? A bíróságon? az Apehnak?? Mindkét esetben te is büntetést kapsz, mert nem csak azt büntetik aki fekete dolgozókat alkalmazz hanem a feketén dolgozókat is. Nem hiába mondják hogy már az első nap írni kell egy ideiglenes szerződést akár próbaidős szerződést.


Bizony te neked ez tanuló pénz volt.

2012. okt. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!