Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön új életet kezdeni?

Külföldön új életet kezdeni?

Figyelt kérdés

Tényleg addig lépjünk, amíg nincs gyerek? Össze lehet szedni néhány év alatt annyit, hogy itthon házat vegyünk? Kétlem...

Most fejenként 2 munkahellyel csak vegetálunk. Ez nem élet!!!


Ha ismertek olyat, aki megpróbálta, örülnék a történetüknek!


2012. júl. 22. 09:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Ha én kimennék külföldre,biztos nem azért gyűjtenék,hogy itthon házat vegyek.Mért jönnék 5 év múlva vissza,amikor itthon minden nap rosszabb a helyzet.Akkor inkább ott kint keresnék egy kis kuckót.Biztos könnyebb gyermek nélkül kimenni.
2012. júl. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Igen... ebben van valami...
2012. júl. 22. 09:19
 3/25 anonim ***** válasza:
79%

Ha értetek is valamihez akkor igen, annyival jobb külföldön.


És hazajönni értelmetlen teljesen.

2012. júl. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
51%

Én 24 éves vagyok, szociális munkás diplomával, a főiskola után fél évet dolgoztam apám barátnőjénél, aztán költöztem Pestre a páromhoz, gondolván, hogy itt hamarabb lesz munkám és össze is akartunk költözni. Fél év után találtam egy adminisztrációs munkát, ahol 2 hónapot dolgoztam, mert a főnök rájött, hogy mégsincs szüksége segítségre... Ennek 1,5 éve, azóta nem találok munkát, pedig naponta legalább 5 helyre adtam be az önéletrajzomat és nem válogattam, de még állásinterjúra is csak kétszer hívtak be. A párom 29 éves és vállalkozó. Ő ugyan jól keres, de a cégköltségekre, hírdetésekre elmegy a fizetésének a fele a másik feléből pedig élünk, mivel albérletben lakunk és ennünk is kell. Szóval 5 ezret sem tudunk félretenni havonta. 2 éve próbálunk valahogy előre jutni, de csak egy helyben toporgunk és ezt most untuk meg, mivel szeretnénk majd összeházasodni, saját lakást venni és gyereket is már régen szültem volna, ha lenne hova. Szóval most szeptemberben szét kell költöznünk, hogy félre tudjunk tenni némi pénzt, amiből szerencsét próbálunk Svédországban. Én beszélek angolul, a párom semmilyen nyelven, de ott csak svéd nyelvtudással lehet elhelyezkedni, úgyhogy most elkezdtünk svédül tanulni. Jövő héten lefordíttatjuk svédre az önéletrajzunkat és elkezdjük küldözgetni. Amint lesz egyikünknek munkája, azonnal megyünk. Ott a legkisebb fizetés is 400 ezer forint, vagyis ha ketten keresünk ennyit, akkor egyikünk fizetését azonnal félre tudjuk tenni... Havi 400 ezerrel 3 év alatt összeszedünk 14 milliót. 1 év munka után szeretnénk elkezdeni próbálkozni a babával és ott is szülnék. Ha nem dolgoztam semmit, akkor is 200ezret kapok a gyerek után, de ha dolgoztam, akkor többet is.


Nekünk is azt mondták, hogy hülyék vagyunk, ha ezek után haza jövünk, de mi akkor is haza szeretnénk jönni, mert nem szeretnénk, ha a gyerekünk svéd lenne és reméljük, hogy ha kicsit tovább is maradunk, akkor már úgy jövünk vissza, hogy tudunk egy lakást venni, és el tudunk indítani egy saját vállalkozást. Ha összejön ennyi, akkor visszajövünk, mert nem ott folytatjuk akkor, ahol abbahagytuk, hanem saját munkahelyet teremtünk magunknak!:)


Levelezek pár magyarral, akik már voltak kint vagy éppen kint vannak svédben és mindenki jókat írt. A legnehezebb része az eleje, amg unkát nem találsz, de ha az megvan, akkor onnantól minden ajtó kinyílik és hawaii!:) Mi is azért merünk belevágni, mert vesztenivalónk nincs, gyerek sincs, nem köt ide semmi, úgyhogy most vagy soha. Egy próbát mindenképpen megér!:)

2012. júl. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
79%

Ha kimész dolgozni mindenképp gyere haza pár év múlva!

Hidd el, 4év alatt sikerült összeszedni,minimális kölcsönnel,azóta is itt élünk :)

fizunk:

160E / 120 E

2012. júl. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

# 4


Jártál már svédországban?

Nekem élnek kinn rokonaim, pont 3 hete voltam náluk kinn. 400e-ből ( ~12.000 korona) ti ott bizony nem éltek meg. Egy normális környéken pont ennyiért tudtok egy lakást bérelni. És pl. egy reptér transzfer busz 30-40 korona / fő...


Ezt csak úgy jeleztem, hogy ne ess nagyon pofára, ha nagy hévvel elindultok.

2012. júl. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Én simán belevágnék, sőt, fogok is!

Szerintem megéri! Hajrá! :)

2012. júl. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Erre nem is gondoltam, hogy svédül is tanulhatnék... Ígyis-úgyis kell egy másik nyelvet tanulnom, mert 2 nyelvvizsga kell a diplomámhoz... Az olaszra gondoltam, el is kezdtem (amíg telt rá..).


Viszont én is úgy hallottam, hogy ott nagyon drága az élet, pl. a hús ára többszöröse a mi árainkhoz képest... Egyébként mindenképpen elgondolkodtató a dolog...


Sztem mi is hazajönnénk néhány év múlva, mert a szüleim már attól sírva fakadnak, hogy el akarunk menni. Ők nem bírnák ki... de megértik, hogy miért muszáj...

2012. júl. 22. 10:15
 9/25 anonim ***** válasza:

4.!

Az viszont igaz, hogy nem úgy kell a külföldi fizetést megítélni, hogy átszámolod forintra, és megnézed, hogy ITTHON mit érnél annyi pénzzel!

Azt kell nézni, hogy az a fizetés ott kinn, az adott országban mennyit ér!

2012. júl. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:

Mi is hasonló terveket szövögetünk, de nálunk már van gyerkőc, így nehezebb a dolog, hisz ha magatok vagytok a jég hátán is megéltek. Arra mindenképp figyeljetek, milyen ügynökségen/baráton keresztül mentek ki, sajnos a környezetemben sok a negatív tapasztalat, főleg a kifizetés terén. Most jött meg egy srác, tuti ajánlattal hívták ki, hat hetet volt kint kb háromszázezret ölt bele hogy kijusson és negyven euróval jött haza. Feladta a biztos munkahelyét, a felesége végkielégítéséből ment ki, és gyerekeik is vannak

Most pedig mind a ketten állás nélkül maradtak. A többi negatív tapasztalat is általában a fizetés hiányából fakad , de olyan is előfordult, hogy nem is volt munka csak lehúzták őket pénzzel.

Szerencsére pozitív példa is van több ismerősöm is dolgozik kint évek óta szép fizetésük van és gyarapodnak folyamatosan. Persze rengeteg külső tényező is szerepet játszik abban, hogy megéri-e? az első kérdés, milyen messze megy az ember, sikerül biztos munkahelyet találnia és mit áldoz fel érte. Az egyik csajszi ismerősöm évek óta Tirolba járt dolgozni (szezonálisan) fel a hegyekbe, és szoros kapcsolatokat így nem tudott kialakítani, az itthoni barátai elmaradoztak, párt szintén nem talál magának, hisz pár hetet max két hónapot itthon van, hármat- négyet pedig kint.

Arra is van példám, össze lehet szedni lakásvásárlásra is pénzt, barátosném tesójáék a párjával vannak svájcban kb. két éve és már vettek egy kisebb lakást úgy, hogy "nagy lábon" élnek, melette támogatják a szülőket rendesen

Véleményem szerint gondos tervezés, szervezés, kitartás és nagy adag szerencse is kell

Sok sikert és a legjobbakat

2012. júl. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!