Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön új életet kezdeni?

Külföldön új életet kezdeni?

Figyelt kérdés

Tényleg addig lépjünk, amíg nincs gyerek? Össze lehet szedni néhány év alatt annyit, hogy itthon házat vegyünk? Kétlem...

Most fejenként 2 munkahellyel csak vegetálunk. Ez nem élet!!!


Ha ismertek olyat, aki megpróbálta, örülnék a történetüknek!


2012. júl. 22. 09:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

4. vagyok


Hát én nem tudom te hol láttál lakást 12 ezer koronáért, de már millió lakást néztünk és bizony 5-6 ezer koronáért simán találtunk nem is egyet. Nekünk is vannak kint rokonok és több emberrel is beszélek egyszerre, mellette pedig mi is nézelődünk neten a svéd oldalakon és egyáltalán nem olyan rossz a helyzet, ahogy írjátok! Egyrészt egyértelműen nem fogunk luxus körülmények között élni, de amíg ott vagyunk, nem is ez a cél, hanem, hogy minél többet félretegyünk és ott spóroljunk, ahol tudunk. Kint is van Lidl, ahol az árak ugyanazok, mint itthon és még van egy-két bolt, ahol magyar árakon lehet vásárolni, ráadásul akció is mindig van valahol. Egyértelműen nem eszünk majd minden nap húst, de itthon sem futja rá, úgyhogy nagy változást ez sem jelent. Most sem a legszebb albérletben élünk, szóval a cél az, hogy egy itthoni lakás ára meglegyen, plusz egy kis spórolt pénz. Egy fizetésből pedig kint is vígan elélünk ugyanilyen körülmények között. Akinek nagyobb igényei vannak azok lehet, hogy valóban nem tudnak félretenni ennyiből.

2012. júl. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

5-6000 koronáért max 35-40 nm-t kapsz valami bevándorlókkal (arabokkal, négerekkel, cigányokkal) tűzdelt környéken. Persze a közbiztonság jobb lesz fényévekkel, mit itthon, de én nem költöznék ilyen helyre. De ha nektek ez OKÉ akkor nem szóltam.

A kaja valóban nem drága, csak a szolgáltatások.


A svédek marha toleránsak, mégis az EU-ban az egyik leginkább "gettósító" nép, konkrétan a bevándorlókat erősen elszeparálják maguktól. (leginkább, ha nem fehér bőrűek).

2012. júl. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Igen, az a baj, hogy sokan azt hiszik, hogyha kint keresnek 400 e Ft-ot, akkor az milyen jó. De ott a megélhetés is sokkal drágább!! Én semmiképp nem mennék ki úgy, hogy majd lesz valami, és a félretett pénzemet élem fel. Mert lehet, hogy hónapokig nem találsz állást, és addig is lakni, enni kell.

Én pl. most néztem, hogy itthon 120 e Ft-ot keresek, és ezzel a szakmával pl. Angliában 350 e a fizetés forintra átszámolva, ami elég kevés, ha kint akarnék lakni. Még ilyen színvonalat sem engedhetnék meg magamnak, mint itthon.

2012. júl. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Majd ősszel megyünk ki szétnézni, úgyhogy majd kiderül!:) Én úgy vagyok vele, hogy hiszem, ha látom! Most te ezt mondod, más meg mást mond, úgyhogy ez majd akkor derül ki, ha ott leszünk. De csak példának mondom, hogy az egyik srác 3 hónapja ment ki és egyáltalán nem szar környéken egy saját lakást bérel 5ezer koronáért. Szóval lehet van olyan is, amit te mondasz, de biztos te sem ismered az egész ország összes kiadó albérletét!:) Miért ne foghatnánk ki mi is egy jót? Ahogy itt is vannak jobb ajánlatok! Vagy pl. olvasd el itt a 2. hozzászólást: http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


Amúgy elég fehér bőrűek vagyunk én ráadásul szőke és kék szemű, úgyhogy simán beillek majd a svédek közé!:D Max ha megszólalunk, akkor bukunk le!:P


Kedves kérdező! Az unokatesóm 22 éves és márciusban ment ki Angliába. Az angol tudása nem tökéletes, de azért tud egy gyenge középszinten. Júniusban már úgy volt, hogy jön haza, mert alig dolgozott pár hetet és elfogyott a pénze is, de hirtelen kapott egy segédpincéri állást és most havi 400ezret keres, amiből félre is tud tenni.:) Másik, hogy egyik barátnőm mesélte, hogy Új-Zélandon élnek rokonai, akik 2 gyerekkel mentek ki, hogy mindenüket eladták és mindent vagy semmit alapon kimentek, úgy, hogy nem volt munkájuk (bátor lépés volt). Fél év után elköltötték majdnem egy lakás árát és teljesen kétségbeestek. Ezért az apa felcsapta a telefonkönyvet és felhívta az első magyart, hogy megkérdezze, nem tud-e segíteni nekik. Az beajánlotta a főnökénél, mint régi barátját és már kezdhetett is!:) Szóval szerintem ezekhez a külföldi munkalehetőségekhez kell egy nagy adag szerencse is! Azért ha nincs vesztenivalója az embernek, egy próbát mindenképpen megér a dolog!

2012. júl. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Én már kiköltöztem külföldre, de már eleve mester diplomát is külföldön szereztem. Több országban is éltem, és abszolút nem mindegy, hogy az ember hova akar költözni, mert valahol valóban minimálbérből is elég jól meg lehet élni, valahol meg még többől is csak épphogy vegetálni. Diákként dolgoztam például Londonba, ahol kb a a min bér másfélszeresét kerestem, és ugyan így tudtam félrerakni, de cserébe egy tucat emberrel bérelsz együtt egy lakást, osztozol fürdőszobán, konyhán, még a szobán is. 22 évesen ez jó móka, de már most 24 évesen se vállalnám ezt be megint. Ha meg ott egy saját kis lakást akar vki bérelni, annak a bérleti díja kb megegyezik a minimálbérrel, tehát már nem is jut pénz ételre, és más egyébre.


Ahol most élek, itt viszont szerintem meg lehet szépen élni egy minimálbérből is, és még félre is rakni. Persze nekem soha nem ez volt a célom, én diplomásként nyilván olyan munkakörben dolgozom, amit azért jól megfizetnek. Így nagyon megéri kint élni, egy év alatt tényleg össze lehet spórolni 2 fizetésből egy pesti kis lakás árát. Persze nekünk eszünk ágába sincs hazamenni, itt szeretnénk majd házat venni.


Svédországról annyira nem tudok nyilatkozni, ott még nem éltem, de abban majdnem biztos vagyok, hogy egy minimálbér nem fedezi ott 2 ember megélhetését. 2 fizetés az már igen, de szerintem még abból se lehet sokat félretenni. Mondjuk tényleg attól függ milyenek az igények, mert én is tudtam Londonban félretenni, cserébe a rossz körülményekért a lakásban. Most viszont ez már nem felelne meg nekem. Én nem átmenetileg élek külföldön, hanem itt lakom, ezt tekintem otthonomnak, Pesten még soha nem laktam ilyen szép, modern és felszerelt lakásban, mint itt.


Mindenesetre megéri kimenni szerintem Svédországba is, csak mindenképpen tisztában kell lennie az esetleges hátulütőkkel, nehézségekkel, és semmiképpen se túl sokat elvárni. Akkor könnyen csalódhat ez ember, de reális elvárásokkal meg nagy valószínűséggel még inkább pozitív csalódásban lesz részetek.

2012. júl. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Háát, nekünk sincs ám olyan sok elvárásunk... Most is egy 42 m2-es régi, kertes házban élünk. Inkább csúnya, mint szép, pedig már rengeteget ráköltöttünk... Újracsempéztük a fürdőt, új linóleum (!!!-nem ám járólap és társai...), és sorolhatnám...


Valójában sokkal egyszerűbb lenne angol nyelvterületre elindulnunk, mert a munkaképes nyelvtudásunk megvan. Sajnos, ahogy a helyzet most áll, leghamarabb tavaszra szedünk össze annyit, hogy léphessünk, ráadásul nyáron fogok államvizsgázni levelezőn, úgyhogy azt meg kell várnom. De lehet, addig is kimegy a párom, ha talál valamit.

2012. júl. 22. 15:15
 17/25 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy itt mindenki angolul tanul, és pont Anglia nem az a hely, ahol a vendégmunkások olyan rózsásan megélnének.
2012. júl. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

"Az a baj, hogy itt mindenki angolul tanul, és pont Anglia nem az a hely, ahol a vendégmunkások olyan rózsásan megélnének."


Te mit javasolsz? :) Merre?

2012. júl. 22. 16:55
 19/25 anonim ***** válasza:

Én angol mellett németül is tudok, és spanyolul tanulok.

Egyébként meg nem csak Angliában beszélnek angolul. :)

2012. júl. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
A szomszédaink kint élnek Svédbe,minden nyáron hazajárnak.Nekem is néztek munkahelyet de sajnos nem találtak azt mondták reménytelen a recesszió ott is betette a kaput.Jelenleg nincs esély arra hogy munkát találjanak nekem
2012. júl. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!