Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tanfolyammal lehet kezdeni...

Tanfolyammal lehet kezdeni valamit?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy pl ér-e valamit az, ha tanfolyamon szerzek végzettséget, és nem-e részesítik előnyben a munkaadónál azt, ha valaki pl szakiskolában vagy szakközépben tanulta az adott dolgot több évig, ellentétben a pár hónapos tanfolyammal? Vagy ez már csak részletkérdés?
2012. aug. 27. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Valamit biztos ér,de én ellene vagyok.Régen a fodrász az fodrász volt,az esztergályos esztergályos,és évekig tanulták a mesterségüket,hogy jók legyen benne. Most meg ontja ki magából az ország a fél-1 éves tanfolyamokról a "szakembereket" ,ezért van így felhígulva ,és ezért vannak túl sokan.

Szerintem ha valami érdekel,és tanulni,csinálni akarod akkor azt vagy csináld normálisan,vagy sehogy. Se cukrász,se szakács,se fodrász nem leszel 5 hónap alatt csak egy kontár aki sütött már süteményt vagy vgott hajat...

Szóval inkább ne.És igen,szerencsére a legtöbb helyen előnyben részesítik azt akinek megvan a több éves gyakorlata a nevetséges pár hét helyett.

Ez a kis kirohanás nem neked szól ,csak tényleg nem értem minek ennyi kamu hüyleség,ahelyett ,hogy normális szakembereket képzenének:D

2012. aug. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ÉN nem is fodrász, sem szakács nem akarok lenni. Eladói tanfolyamra gondoltam. Ott nem hiszem, hogy sok kontár lehet, nem nagyon lehet hibázni.
2012. aug. 27. 19:11
 3/5 anonim ***** válasza:
41%

Eladó nem nagyon tud hibázni? Próbáld ki milyen napi 150 vevőt kiszolgálni, és próbálj mindig jól visszaadni.


Ha a nap végén nem egyezik a kassza, azt az eladó béréből vonják le.

2012. aug. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem eladói tanfolyamra bőségesen elég a fél év.Én diákmunkásként voltam eladó ikeában 1 hét volt rá hogy teljesen betanuljak, utána indult az hogy teljesen egyedül kasszáztam, jah és ott nem sz*rral gurigáznak, hanem volt hogy 2 milla kp-t adtak oda hogy ők akkor most ezzel fizetnének, ennek a munkának a bonyolultságáról úgy ennyit, azt meg hogy mennyire elviselhető megint egy másik kérdés, mert ha nem valami kis boltban vagy eladó, ahol már ismered a vendégeket, hanem valami nagy hiperben, akkor eléggé gyorsan megfogod utálni a munkádat.Persze ha szereted csinálni akkor nincsen gond.Sok sikert:)
2012. aug. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy az elsőnek igaza van ebben.Amihez kell komolyabb szaktudás, azt sajnos esélytelen hogy meg tudják csinálni, hiába jönnek a hülye dumával hogy jaj mennyi szakember kell, van abból bőven az már más kérdés hogy 10/1 ha normális, és szerintem most még ezzel az aránnyal túloztam is. A másik amitől okádnom kell azok az okj-s manager asszisztensek. Komolyan van aki azt hiszi hogy manager lehet egy fél éves középiskolai szintet súroló képzésen?:D Sajnos túlságosan is sokan, ezeket élből megszüntetném. Bocsánat az offért
2012. aug. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!