Miért nem gondolkodnak az emberek és csinálnak saját vállalkozást?
Inkább elmennek árufeltöltőnek vagy egy összeszerelő gyárba 12 órázni. De az egyetem sem sokkal jobb. Egy normális szakmával vállakozva egy hét alatt többet lehet keresni, mint egy diplomával. Klímás ismerősöm is napi 100-150 ezret keres szezonban, télen meg napi 60 ezret. Egyszerű klímásként. De lehetne említeni az építőipart, szépségipart.
Miért nem gondolkodnak előre pár évet az emberek és tanulnak ki valami jó szakmát, hogy utána vállakozni tudjanak? Hiszen amilyen hiány van, simán sikeres lehet bárki, aki belekezd.
16-os.
Egy dolgot mondok, ami összefoglal mindent:
Üzleti terv.
Aki látott már olyat, az tudja mik fontosak, mik kellenek, mikből tevődik össze.
Jaj, anyám is mindig ezzel jött, miért nem vállalkozom. Miközben ő is minimálbérért szemetebbnél szemetebb munkavállalóknál kínlódott.
Azért az nem olyan egyszerű. Fizetni akkor is kell az államnak, ha nulla bevételed van.
A válasz baromi egyszerű.
Az emberek többsége menekül az olyan lehetőségek elől, ahol teljesíteni kell. "A zórabér a menő, mer' azér' csak ott kell lenni."
A vállalkozások nem órabérben működnek, hanem teljesítményben, ráadásul neked kell kitalálni mindent. Mit csinálj, hogyan, kivel, hol, mennyiért...
Akinek ez nem megy, annak a zórabéres meló való, ahol főnök megmondja, hogy mit csinálj, mennyit, hogyan és mikor.
Azok az emberek, akik gondolkoznak és felmérik magukat, a közeget, ahol vállalkozni fognak, számot vetnek az ehhez szükséges anyagiakról, kapcsolatokról azok közül jóval kevesebben vállalkoznak, mint akik igen.
Akik nem gondolkoznak, belevágnak, ritkán ússzák meg nagy pofon nélkül.
Ezt ellátják ugyan a sürgősségin, de az anyagi vonzatát nem...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!