Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Fiatal lány vagyok és saját...

Fiatal lány vagyok és saját vállalkozás nyitásán gondolkodom. Hogyan kell neki kezdeni ? Milyen papírok kellenek ? Milyen iskola/tanfolyam ?

Figyelt kérdés

A suliban azt sem tanítják meg, hogy egy csekket hogyan kell feladni, nem hogy azt, hogy hogyan tudna az ember egy vállakozásba kezdeni.

Engem pedig ez érdekelne.

Amire én gondolok, az olyan lenne mint egy kürtős kalácsos, fánkos, lángosos pl.

Igazából ilyesmivel szeretnék próbálkozni.

A példa kedvéért legyen egy lángosos.

Akinek van kedve és türelme, az le tudna nekem írni pár dolgot, hogy hogyan is működik ez ?

Annak nagyon örülnék és megköszönném ! :)


Szép napot!



2021. ápr. 23. 22:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Az a helyzet, hogy ezt nem a suli dolga megtanítani, hanem jobb esetben a szakirányú iskoláé, rosszabb esetben pedig a saját dolgod utánajárni (esetek többségében az utóbbi a jellemző).


Elsősorban az interneten (Google) és a NAV-nál érdeklődj. Itt írhatnak a posztolók pontatlanságokat, amire rá tud menni egy vállalkozás. De előtte el kell döntened, hogy mivel is akarsz igazából foglalkozni és onnantól lehet kiindítani a válaszmenetet.

2021. ápr. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, hiba volt okolnom a sulit, azzal csak arra akartam utalni, hogy semmi hasznosat nem tudok, ami kellene...


A lényeg annyi lenne, hogy ha egy ilyen lángos árus dologba kezdenék, hol kell, hogy elkezdjem.

Van-e itt olyan, akinek van ilyesféle vállalkozása és tud-e nekem írni a kezdetekről ?

2021. ápr. 23. 23:37
 3/11 anonim ***** válasza:
5%

Figyelj "csillagom"

A "vállalkozósdit" azt nem lehet megtanulni. Az vagy a véredben van vagy egy-két év alatt csődbe mész. Vannak olyan tanfolyamok ahol komoly százezrekért vállalkozást tanítanak: írj terveket, írd le mik a terveid írd le minden nap hogy másnap mit fogsz csinálni (és azt csináld is meg) írd le a hónapban mik a terveid mit szeretnél elérni. Kezd apró lépésekkel meg ilyenek oktatnak. Egy kis pénzügyi ismeretet meg hasonlókat. De a lényeg hogy ha nincs meg a vállalkozói "vénád" akkor jobb ha alkalmazott leszel/maradsz.

Egy vállalkozó nyomul, figyeli a lehetőséget mikor mibe van pénz. Nem azt nézi mit tanult hanem azt hogy miből tud pénzt csinálni. A nap 24 órájából 4-et alszik. 2-őt van a családjával. Napi 3 órát beszél a könyvelőjével, másik 3 órát a pályázat írókall, kb 2 órát beszél a jól értesült "lökőjével" aki löki a szekerét. Tudja hogy mikor mi fog megjelenni a Közlöny-be, mikor nyílnak pályázatok, ez a hátszél amit most leírtam ez se árt ha van. Kb 6 órát kajtat új lehetőségek után (új megrendelések, új partnerek , önkormányzatok) és a maradék 6 órát tölti a már meglévő üzleteinek az egyengetésére. Ez amit most leírtam kb az építő iparra jellemző, de kb mindenre ráhúzható. Akár a kürtőskalács árusításra is. Annyi hogy akkor nincs ez a nagy hajtás. Többet vagy otthon. Ha érdekel szívesen folytatom

2021. ápr. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8%

#3 vagyok

Akkor folytatnám....

Falusi turizmus, falusi szálláshelyek fejlesztése.

Gondolod hány embert érdekelt. Mindenki menekült a faluról. Költöztek be a városba. Megjelent rá egy pályázat és láss csodát mindenki szálláshelyet akar fejleszteni. FALUN !!! Röhely az egész. De adnak rá vagy 20 milliót úgyhogy annyiért rajtam is röhöghetnének. Volt aki 60 milliót kapott egy olyan csárdára amibe az 5 év alatt (addig szólt a működési kötelezettség) jó ha volt öt ember. Az is maximum eltévedt. Félre ne értsd Én nem az ilyen stiklikre akarlak rábeszélni, de gondolom ezt Ők nem az iskolában tanulták. Egy jó könyvelő pedig aranyat ér. Arra nem szabad sajnálni a pénzt. Pályázat iróból csak siker díjasat, aki nyomon követi a pályázatot a működési időszak végéig. Ha nem pályázol nagy hátrányból indulsz. Legalább a bérköltséget ki kell hozni nullára. Van amikor arra is adnak támogatást. Milliárdos cégek is élnek ezzel a lehetőséggel. Akkor egy kicsi miért hagyja ki? Ha bejön a Kürtös kalács (vagy akármi) és látod hogy hasznot hoz, a hasznot félre rakni, aztán fejleszteni vagy nyitni a másikat. Hát dióhéjban ennyi.

2021. ápr. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

Vagy kitalálsz egy olyan vállalkozást ahol vastagon foghat a ceruzád és sorban állnak a vevők mert a környéken csak nálad van az a termék vagy szolgáltatás olyan minőségben.

Ilyen például a fűtésszerelő ismerősöm. Tele van a naptárja a szezon elején pedig sehol sem hirdeti magát. Nem foglalkozik simlis pályázatokkal nem jattol hogy munkát kapjon.

2021. ápr. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%
Valaki elárulná, miért kellett a kérdezőnek kiemelni, hogy lány?
2021. ápr. 24. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
Gondolom azért,hogy ne harapjuk le a fejét ,hogy ez a kérdés már legalább tíz szer fel lett téve
2021. ápr. 24. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17%
#3 még szerencse, hogy az élet nem fekete és fehér.
2021. ápr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy egyeseknek mi a baja a kérdésemmel.

Mivelhogy érettségivel a kezemben ott vagyok, hogy sehol.

Tovább mehetnék valami szakmát tanulni, vagy egyetemre, viszont arra gondoltam, hogy mivel tudok és szeretek sütni főzni, akkor csinálnék egy ilyen vállalkozást.

Rajzolni, festeni szeretek, gitározni szeretek, sütni főzni szeretek, és állítólag ezekben egészen jó is vagyok.

De rajzolásból megélni nem lehet, zenélésből sem, mert manapság nem a Led Zeppelin és társai a menő, főzésből meg igen.

Ha meg jó is vagyok benne, és szeretem is, akkor talán ebbe bele is lehetne kezdeni.

Erre gondoltam.

Az meg, hogy lány vagyok, nem tudom, hogy kit zavar.

Nemet és kort egyébként is szoktak írni, nem tudom, hogy miért baj, hogy nem a végére tettem egy "N"-t.

(Még esetleg annyi, hogy az informatikát nem szeretem.)


Hogy ebben hol a hiba, hogy feltettem a kérdést, azt nem tudom.

Mivel hogy fiatal vagyok, azaz kezdő, ezért sem tudok sokat ezekről a dolgokról.

Erre akartam rákérdezni, hogy akinek van kedve és türelme az mesélhetne pár dolgot.

De akinek nincs, azzal sincsen baj, de azok akkor ne akadjanak már fent azon, hogy miért írtam le a nememet.


Aki nem akar segíteni, annak nem kell.


Az sem tudom, hogy miért baj, hogy nem influenszerkedésre, youtuberkedésre, modellkedésre, műköröm/szempilla építésre adom a fejem, hanem főzésre...

2021. ápr. 24. 15:52
 10/11 anonim válasza:
Ilyenről inkább a városházán kell érdeklődni, kérdezz ismerősöket akik jártasak ebben vagy tanácsoljanak egy olyan embert aki jártas ebben. Ez egy elég hosszú téma amit írásban nem lehet megbeszélni mert biztos hogy a felére kérnél magyarázatot (mi is készülünk cukrázdát nyitni már hónapok óta de még mindig vannak üres foltok amiket meg kell tudnunk hogy ne legyen baj)
2021. ápr. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!