Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzban hogyan hatna...

Önéletrajzban hogyan hatna pár ilyen sor?

Figyelt kérdés

Leírnám, hogy tudom se a végzettségem, se a tapasztalatom nincs összhangban a meghirdetett állással, viszont azért jelentkezem, mert szívesen dolgoznék a cégnél és az adott munkakörben, hosszú távban gondolkodom.

Gondolok itt olyan állásokra, amihez nem kell magasabb végzettség vagy irodai munkatapasztalat, mint pl. eladó, csomagoló vagy hasonló munkakörök. A lényege az lenne, hogy azért jelentkezem, mert elvállalnám ezen munkákat is, függetlenül attól, hogy milyen papírjaim vannak és milyen munkakörben dolgoztam korábban.



szept. 3. 07:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem létezik olyan, hogy tulképzettség, alapból hogy lennél túlképzett mikor azt írtad nincs releváns végzettséged vagy tapasztalatod he?
szept. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
11# Van végzettségem meg tapasztalatom, csak eddig szellemi munkakörökben dolgoztam, odaillő végzettséggel, mivel jelenleg hasonlót sem találok, így elkezdtem lejjebb adni. Pl. árufeltöltő, csomagoló, eladói állásokra jelentkezni, ahova nem kell végzettség vagy tapasztalat, de nyilván nem tudom kivenni ezeket az önéletrajzomból, mert nem maradna benne semmi, így ha meglátják gondolom egyből kuka, ezért gondoltam valahova beleírni, hogy engem nem zavar ez a helyzet, szívesen dolgoznék ott a megpályázott munkakörben. Így már érthető?
szept. 3. 14:11
 13/17 anonim ***** válasza:
67%
"Nem létezik olyan, hogy tulképzettség" - hogy az istenbe' ne létezne? Mi a jelentkezők közül havonta legalább 2-3 embert konkrétan emiatt be se hívunk interjúra.
szept. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
13%

Képzelem milyen végzettséged lehet ha nem megy az értő olvasás se.


Azt írtam RELEVÁNS tapasztalatod vagy végzettséged. Ha a végzettséged nem az adott munkakörhöz kapcsolódó akkor az egészen pontosan egy szép nagy kerek 0. Teljesen mindegy, hogy agysebész diplomád van, vagy atomfizikus pont ugyan annyit fog érni mint egy 4 általánosos koszos csöves "végzettsége" ha te bolti eladónak jelentkezel akkor nem hogy nem vagy túlképzett hanem egészen pontosan 0 képzettséged van.


Nem létezik olyan, hogy túlképezettség, azok szokták ezzel nyugtatni magukat, akik egy semmit se érő, lutri egyetemet végeztek el, majd az egójuk miatt azzal próbálják takargatni azt, hogy semmit se érnek a munka piacon.


Az efféle állásokra sok százan jelentkeznek, és pont senkit se érdekel, hogy milyen büfészakon végeztél vagy mit rizsázol bele az önéletrajzodba. Egyszerűen volt nálad jobb jelölt akinek tapasztalata is volt így öt vették fel ennyi a story.

szept. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
65%

"9# Az a baj, hogy így el sem jutok az interjúig :( Ezért agyalok, hogy mit lehetne csinálni."


Lehet, de nekem az a tapasztalatom, hogy ha sok jelentkező van, az olyan önéletrajzokat, amiben sok a szöveges rész, el sem olvassák, egyből megy a kukába.

szept. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
14# Mégis egy árufeltöltői állásra milyen szakképzettség kellene? Van ahol érettségit kérnek, rendelkezem vele, tehát eddig megfelelek, de vannak egyéb végzettségeim is, ami már oda sok, felénk erre is azt szokták mondani, hogy valaki túlképzett az adott munkakörhöz. Akkor a csomagolás dettó végzettségileg, de jobban belegondolva, ahhoz még akadna némi releváns gyakorlatom is, mert diákként egy kisebb gyárban csomagoltam a késztermékeket, csak ezt nem szoktam feltűntetni az önéletrajzomban meg rég is volt.
szept. 3. 15:11
 17/17 anonim ***** válasza:

Tökéletes, meg is találtad a megoldást. Oda írod, hogy diákmunkában dolgoztál már hasonló munkakörben. Máris több esélyed lesz mintha belerizsáznál random hülyeségeket amit bárki állíthat.


Ettől még 200-500 jelentkező lesz a pozícióra szal úgy számolj. Ha első ránézésre (olvasás nélkül) nem meggyőző az önéletrajzod megy a kukába. Senki nem fog végig olvasni sok száz oldalnyi rizsát.

szept. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!