Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzban hogyan hatna...

Önéletrajzban hogyan hatna pár ilyen sor?

Figyelt kérdés

Leírnám, hogy tudom se a végzettségem, se a tapasztalatom nincs összhangban a meghirdetett állással, viszont azért jelentkezem, mert szívesen dolgoznék a cégnél és az adott munkakörben, hosszú távban gondolkodom.

Gondolok itt olyan állásokra, amihez nem kell magasabb végzettség vagy irodai munkatapasztalat, mint pl. eladó, csomagoló vagy hasonló munkakörök. A lényege az lenne, hogy azért jelentkezem, mert elvállalnám ezen munkákat is, függetlenül attól, hogy milyen papírjaim vannak és milyen munkakörben dolgoztam korábban.



szept. 3. 07:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez motivációs levélként kéne.
szept. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Ahogy 1. írja, ez nem önéletrajzba való, hanem a motivációs levélbe.
szept. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%
Ha hülyét akarsz csinálni magadból, akkor nyugodtan
szept. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Egy könnyű fizikai munkánál nem kérnek motivációs levelet, ha meg ilyen helyen meglátják az önéletrajzom, akkor általában semmi visszajelzés, vagy extra gyors visszautasítás, ezért gondoltam rá, hogy esetleg beírnám ezt az önéletrajzba.
szept. 3. 08:01
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen felesleges rizsáznod az önéletrajzba, senki se fogja elolvasni.


Nem azért nem válaszolnak mert nincs benne rizsa hanem azért mert kapnak több száz jelentkezőt egy ilyen pozira....


Ha meg tapasztalatot vagy végzettséget kérnek akkor mit remélsz? Csak azért mert valaki bele rizsázik még ugyan úgy nem fogsz megfelelni az elvárásaiknak miközben több száz meg igen, mit remélsz?

szept. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
Ha csak pár sor, akkor belefér akár az önéletrajzba is. Mostanában egyre több olyan önéletrajzot látok, ahol 3-4 sort írnak a tetejére, ami a munkához kapcsolódik. Mi például vettünk fel így embert. Leírta, hogy tudja, hogy se végzettsége, se releváns tapasztalata, de váltani szeretne, ezért jelentkezett. Így behívtuk, meggyőzött és már évek óta itt dolgozik. Ha meg nem írja ezt bele, simán lehet, hogy kukázzuk az önéletrajzát, mivel tényleg annyira semmi köze nem volt az elvártakhoz, hogy azt is elhittük volna, ha kiderül, hogy tök máshová akarta beküldeni.
szept. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

6# 2-3 mondatra gondoltam.


5# A túlképzettség miatti kikukázást szeretném elkerülni, olyan helyeken, ahol elég egy érettségi is, jó volna, ha esélyt adnának egy interjú erejéig, ha már olyan munkát nem találok, amihez végzettségem vagy tapasztalatom van.

szept. 3. 09:57
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha nem motivációs levél, akkor kísérőlevél. Az azt jelenti, amit a mail-ben írunk röviden.
szept. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
Én nem írnám bele. Furán hat ez a magyarázkodás. Majd ők eldöntik, hogy fel akarnak-e venni, vagy nem. Ha kíváncsiak rá, esetleg az interjún rákérdeznek.
szept. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
9# Az a baj, hogy így el sem jutok az interjúig :( Ezért agyalok, hogy mit lehetne csinálni.
szept. 3. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!