Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen (legális) foglalkozássa...

Milyen (legális) foglalkozással lehet ma Magyarországon 1 millió nettó felett keresni?

Figyelt kérdés
Ami nem vállalkozás meg egyéb lutri szerencsepróbálás, hanem konzekvensen ennyit keresnek egy végzettséggel...

aug. 20. 19:04
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

Most bocs, hogy belevauvau, de akkor a saját bevallásod szerint nagyjából 2 szalon autónyi megtakarításotok van, lényegében saját lakásban laktok, még nyaralótok is "van", de nem mertek autót venni, mert NINCS MIBŐL? Na, hát én komolyan mondom, hogy baj van :D


Egyébként nagyjából minden problémátokat megoldaná az is, ha nem elektromoshoz ragaszkodnál foggal-körömmel. Anyagilag, még otthoni töltéssel együtt sem egy bomba üzlet, ráadásul a balatoni leruccanásaitok is egy logisztikai rémálommá válhatnának nyaralás alatt. Tök jó az elektromos autó, másodiknak, melóba járni meg futkosni vele erre-arra, de fő autónak, főleg ha a pénzt is sajnálod rá, hát...

aug. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
100%

"4millió hitel, mondjuk csak a dupláját (legyen csak 50%) fizeted vissza 10 év alatt"

Kezdjük ott, hogy autóhitel max 7 év és folytassuk azzal, hogy a jelenlegi 10% körüli autóhitel kamatok mellett egy 4 milliós tőkére 7 év alatt 1,5 millió kamatot fizetsz, ami még az 50%-tól is messze van (37,5%).


"akkor már kell casco is (ha autóhitel)"

Okos ember akkor is köt casco-t, ha nincs hitel az autón. Elég egy jégeső, ami szétveri a kocsit, de baleset is bármikor történhet és akkor casco nélkül csak nézel. Vagy egy kavicsfelverődés, ami miatt szélvédőt kell cserélni: cascoval ingyen van, anélkül legalább 200 ezer.


Nekem úgy tűnik, te is az a típus vagy, aki fél a hiteltől és valami ördögtől való dolgonak gondolja.


Én most néztem ki egy új kocsit, 12 millióért, arra kaptam 50% önerővel 6 évre havi 98 ezres törlesztőt. Hasonló jövedelmem van, nem olyan magas ez a törlesztő.

aug. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 A kérdező kommentje:

42#

Nyilván azért fél tőle mint mindenki, ha leesik a lábáról tartósan, minden borul(hat) ha nincs passzív jövedelme..

aug. 22. 13:53
 44/47 anonim ***** válasza:
100%

Friss autóvásárlóként tudom mondani, hogy mi alig egy hónapja 12 millió forintért vettünk új autót. Mivel a szalon együtt dolgozik egy hitelező bankal, igy sokkal kedvezőbb kamatfeltételeket kaptunk, a mai kamatok kb felét, ami persze egyre csak javul minél több az önerőd és minél rövidebb időre veszed fel a hitelt. Mi 4 évre vettünk fel 3 milliót és a futamidő végén 200ezer forintal fogunk többet visszafizetni. Kb félidejéig érdemes kifizetni egyben, akkor még a kamat felét meg tudjuk fogni, ennek egyszeri díja 7000 ft..

Ehhez jön 6 év kiterjesztett ajándék garancia. Közben pedig az autó alapára az infláció miatt 1 millió forintot drágult augusztusban..

Az említett tételek (pl Casco, üzembehelyezés) kb 300ezer forintot tettek ki. Ez persze még nem elektromos autó, de saját vélemény szerint én a köv. 10 évet még kibírom az "elavult" technikával, aztán meglátjuk merre megy a világ, de én jelen helyzetben nem adnék egy ilyenért 20 millió forintot.

A tartós bevételkiesésre azt tudom mondani, hogy nekünk van mellette annyi megtakarításunk, hogy az autót és a lakáshitelünket is ki tudnánk egyben fizetni, de ezek az összegek olyan szinten elinflálódnak/dtak, hogy nincs értelme, inkább forgatom befektetésben.

aug. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel soha senki nem venne akkor fel hitelt. Nyilván hagyni kell tartalékot vész esetére, de azért az szerintem nem gyakori, hogy 5-6 hónapnál tovább leessen a lábáról az ember. És ha mégis, a család segíthet.
aug. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

"de nem mertek autót venni, mert NINCS MIBŐL?"

nem azt mondom, hogy nincs miből, azt mondom, hogy jelenleg egy 15milliós autó nem fér bele jószívűen. Egyszerűen, ha már idáig eljutottam/unk, úgy nem szívesen nullázódok le, hogy ne, vagy nehezen lehessen kivenni pénzt, ha arról lenne szó, hogy kéne. Beázunk, kell rá 2millió holnapra, már necces a történet. Szóval van miből, de a látatlan jövőre gondolva nem.


"Kezdjük ott, hogy autóhitel max 7 év és folytassuk azzal, hogy a jelenlegi 10% körüli autóhitel kamatok mellett egy 4 milliós tőkére 7 év alatt 1,5 millió kamatot fizetsz, ami még az 50%-tól is messze van (37,5%)."


Elfogadom, de 7 év alatt sincs kedvem többet nyújtózkodni, mint ameddig a takaróm ér. Egyáltalán nem vagyok a hitel barátja. Egyedül a babaváró az, amit jószívvel feltudtam venni a folyamatban lévő baba miatt pár éve, de ezenkívül ódzkodok fizetni a banknak. Értem, hogy akinek _kell_, az vegyen fel hitelt, de nekünk jelenleg nem *kell*, hanem csak vágy(?) lenne, ami csupán a mostani autóhoz képest nagyobb kényelmet nyújtana.

Ahogy kicsit említettem előzőleg, a hitelre úgy gondolok, hogy a jövőmet adom el a mostani jólétemért. Ha bármi van, a hitelt fizetni kell, nem szívesen teszem. Annak a kamatnak a költségéből a fél lakásfelújítás amit tervezünk kijönne. Aztán ott vagyunk, hogy nem ebben az életminőségben szeretnénk élni (hanem mindig fejlődni, mindig legyen kicsit jobb, könnyebb), a hitel meg pillanatnyi.

Lehet ezzel nem egyetérteni, és a tv-t is hitelre felveszegetni karácsonyra, de max akkor mennék bele ilyenbe, ha kamatmentes és nincs egyéb -jelentős- költsége.


"Okos ember akkor is köt casco-t, ha nincs hitel az autón. Elég egy jégeső, ami szétveri a kocsit, de baleset is bármikor történhet és akkor casco nélkül csak nézel. Vagy egy kavicsfelverődés, ami miatt szélvédőt kell cserélni: cascoval ingyen van, anélkül legalább 200 ezer."


Ez egy érdekes story, hogy érdemes-e a casco. Ha azt nézzük, hogy a 15M-es autónál olyan 400e a casco(+-), akkor 4-5 évig fizetve 1.6-2M-et "dobtam ki". Ha van valami egyszerű, legyen az szélvédő, akkor az simán kijön a 2M-ból. Az igaz, ha nagyobb a kár, akkor már jobban megéri, viszont a múltból kiindulva sosem volt baleset, vagy olyan esemény, ahol kellett volna casco. (1 volt, de az is egy 10+éves autónál, úgyhogy javítottuk valami bontott alkatrészből). Szóval ez egyelőre egy olyan kérdéskör, amit majd akkor eldöntünk, egyelőre azt mondom, hogy nem. Garázsban állva még a jégeső sem akkor kockázat, tekintve, hogy az év 365napjából 20-at ha kint parkolunk (mondjuk pont nyáron általában, de tény, hogy emiatt a kockázat kisebb). Ha pedig az 5 év alatt 1x sem veszem igénybe az ügyintézését a casco-nak, akkor meg ott szívnék, hogy kidobtam -> igaz ez fordítva is, szóval ebben még nincs döntés. Majd ha ott vagyunk.


37,40-es voltam.

aug. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 A kérdező kommentje:

"Ennyi erővel soha senki nem venne akkor fel hitelt. Nyilván hagyni kell tartalékot vész esetére, de azért az szerintem nem gyakori, hogy 5-6 hónapnál tovább leessen a lábáról az ember. És ha mégis, a család segíthet."


Segíthet, bár ez a család vagyoni helyzetének függvénye, drága kocsira törlesztő fizetésben nem biztos hogy tud vagy akar, max alapvető dolgokban, pl megetet, elég sok első generációs értelmiségi van...

aug. 22. 16:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!