Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomásként bruttó 1 millió...

Diplomásként bruttó 1 millió forintos bér jónak számít? Többi info lent!

Figyelt kérdés

Gazdasági területen van egy egész jó mesterdiplomám, és végzés óta 3 év munkatapasztalatom van viszonylag jó helyekről (Mondjuk úgy, hogy kb most lettem senior). Budapesten, gazdasági területen, jelenleg bruttó 900 ezer és 1 millió ft közötti összegű alapbért fogok kapni, plusz a szokásos SZÉP kártyás cafeteria és év végi bónusz ami ki tudja mennyi...


Most az egyéb juttatásokat nem számszerűsíteném, mint céges telefon és laptop, minimális egészségbiztosítás, ami mind hasznos, de a legtöbb helyen van, és pénzben nem annyira kifejezhető, összemérhető.


A fő kérdésem az lenne, hogy diploma, szakterület, tapasztalat és lokációt is figyelembe véve, ez most egy átlagos vagy jó fizetésnek számít? Tudjuk, hogy Magyarországon alacsonyak a fizetések, de nekem az az érzésem, hogy ilyen infláció után, ezen a területen relatív értelemben is alacsony. Az IT-sokról nyilván tudom, hogy ilyenkor már sokkal jobban keresnek, de hasonló területen dolgozók, esetleg orvosok, jogászok, mérnökök, mit gondoltok, mik a tapasztalataitok?


A KSH statisztikák szerint könnyen össze tudom mérni, hogy elvileg jól élek, de egyrészt én baromira nem érzem ezt, másrészt szinte minden ismerősöm többet keres körülöttem, harmadrészt pedig nehéz pontos és jó statisztikákat találni arról, hogy egy ilyen szűkebb szakterületen, évek tapasztalatának a függvényében hogyan váltakozik a bérezés.



júl. 5. 16:16
A kérdező szavazást indított:
magas
átlagos
alacsony
24 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Jobbnak számít, mint 0 millió, de rosszabbnak számít, mint 2 millió.


(Most komolyan… a ksh és egyéb nagymintás statisztikákat átnyálazva, kételkedve azok tartalmában, a gyakorikérdésekponthu közönségétől várod a hiteles objektív helyzetértékelést? 😄)

júl. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Nekem diploma nélkül 1,8M, otthonról, vidéken.
júl. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
És milyen háttérrel, mivel foglalkozol?
júl. 5. 16:46
 4/20 anonim ***** válasza:
31%
senior szoftverfejlesztő vagyok
júl. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Igen, sejtettem, hogy IT-s vagy :D Jó neked. Én is tudok minimális szinten programozni, ökonometrián tanultam pythont és R-t, munkában SQL-t. Érdekel és tetszik, megy is valamennyire, de közel sem fejlesztői szinten működök.


Jelenleg azért is tettem fel a kérdést, mert nem tudom eldönteni, hogy inkább fókuszáljak rá az IT-ra és ökonometriára és képezzem át magam junior data scientist-té, vagy maradjak pénzügyi-közgazdasági területen elemzőként és inkább törekedjek elérni majd egy későbbi pénzügyi vezetői pozíciót. Nem tudom melyik lenne kifizetődőbb hosszútávon. De abban reménykedem, hogy itt mások leírják a tapasztalataikat. :)

júl. 5. 17:04
 6/20 anonim válasza:
66%

Szerintem nem számít rossznak, én is annyit kapok közgazdász diplomával, multinál pénzügyön. Valóban lehetne több az összeg, de az ember mindig így érzi egy kis idő után. Nekem kb hasonlóan keresnek a barátaim , akik hasonló területen vannak multinál.A kisebb irodában ,de hasonló területen dolgozó ismerőseim rosszabbul keresnek ennél és telefont vagy egyéb plusz juttatást sem kapnak.

27N

júl. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem reális kb bár nem írtad hogy milyen terület pontosan, mert azért az nem mindegy. Nyilván van ennél feljebb is, de nem rossz.
júl. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
Ha azt mondjuk, hogy nem szamit jonak, akkor elkezdesz tobbet keresni?
júl. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
49%

ITs vagyok, így nekem is alacsonynak tűnik ez a fizetés, de ITn kívüli pozícióknál az ismeretségi körömben eddig ennyi tapasztalattal még nem hallottam 1 milliót elérő fizetésről (1-2 kirívó esetet kivéve) tehát szerintem ez egy jó fizetés.


... de jaa. ITn belül van aki egyetemről kijövet kap ennyit és amúgy max 2 év és eléri a többség, aki okos év vált az első főállásáról.

júl. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%
Ha ebből a pénzből nem érzed jól magadat és eközben sokan sokkal kevesebből élnek, akkor ott baj van...
júl. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!